Bronzmeccs előtt II. - Utolsó felvonás?

A kaposvári szurkolók az idény utolsó hazai meccsén szoríthatnak a KKK-ért. Ha a mai (vasárnap 17 óra) találkozón veszítenek a hazaiak, akkor vetélytársuk, a Paks szerzi meg a bronzérmet, mivel két sikerig tart ez a párharc, s egyszer már győzött az ASE. Ám ha nyernek Szőkéék, akkor még lesz egy derbi Tolnában, s az dönt arról, ki ér oda a harmadik helyre - viszont a somogyi arénában már nem lépnek fel a 2012/2013-as idényben.

Búcsúmeccs lesz ez abból a szempontból is, hogy míg magát a csapatot csak ebben a szezonban látja utoljára a publikum Kaposváron, de Szőke Balázst, a gárda doyenjét később sem. Legalábbis NB I A-s meccsen profi kosarasként, a KKK mezében nem. Ő ugyanis visszavonul a bajnokság végén.

Eddigi eredmények a bronzcsata során:

- 1. meccs Paks-Kaposvár 102-80

Aktuális: május 26. vasárnap Kaposvári KK - Atomerőmű SE Paks 17:00

A minapi "odavágón" a Paks talán nem várt különbséggel nyert a Kaposvár ellen. Igaz, semmit sem számít, hogy egy vagy ötvenegy ponttal győz egy gárda akkor, ha csupán a sikerek számát nézik. Mégis, az ASE játékosainak vélhetően nagy önbizalmat ad az, hogy végül megszórták a sokáig teljesen partiban lévő somogyi alakulatot (három negyed után még csak 69-65 volt az állás).

Arra is lehet persze következtetni ebből a 33-15-ös utolsó negyedből, hogy a Kaposvár így a szezon végére elfáradt, és ha ellenfele végig bírja egy meccs kemény iramát, az talán a KKK-nak már nem megy. Persze az is lehet, hogy egyszerűen csak kijött a lépés a végén az ASE alakulatának. Sőt, hogy tovább boncolgassuk a lehetséges okokat, az is komoly érv a Paks remeklése mellett, hogy Körtélyesi Gergely (24/3) ezen a napon olyan produkcióval rukkolt elő, amelyre tudjuk, hogy képes, de mostanában nem sokszor láthattuk ezt az arcát a távolról is hasznos, de a palánk közelében sem elveszett játékosnak.

Találgatások helyett jobb lesz, ha egyszerűen megnézzük, ma mire megy egymással a hazai pályán játszó Kaposvár és a Paks. Ha valóban elfogyott a szufla az idény végére a somogyiaknál, akkor az kiderül ma, hiszen a Paks ez esetben Kaposváron is el fog lépni Fekete Ádám edző gárdájától - csak az a kérdéses, hogy mikor. Ám lehetséges, hogy Schmidt Béla fiai nem boldogulnak a saját közönsége előtt mindig sokkal jobban támadó KKK-val, s ez esetben jöhet majd a mindent eldöntő harmadik derbi - ismét Pakson.

Az első találkozón Körtélyesi volt a legeredményesebb, mögötte a Paksnál a 19 pontos Vojvoda, illetve a 13 pontos Williams, valamint a 10-10-ig jutó Tóth és Eilingsfeld következett. A Kaposvár együttesében Swanston 20, Hendlein 16, míg a Paks ellen általában jól dobó Dávid 12, aztán Drahos és Spica 10-10 pontot ért el. Amit a paksiaknál pluszban jelentett Körtélyesi extra hatékony támadójátéka, az mínuszban a kaposvári Dunn 6 pontjánál keresendő.

Könnyen lehet, hogy nem születik ma döntés, vagyis a Kaposvár kiegyenlít. Ám erre vélhetően csak akkor lesz esélye Spicáéknak, ha képesek mozgósítani erőtartalékaikat, és a szezon során általában tapasztalt kiváló hazai pályájukat tudják futni.

Fotó: delfinek.hu