EuroChallenge Final Four - Elan Chalon

Április 27-29. között olyan kosárlabda eseményt rendeznek hazánkban, Debrecenben, amelyre nagyon rég nem volt példa, ugyanis egy Európa-szerte jegyzett, nemzetközi kupasorozat négyesdöntőjét tekinthetjük majd meg a Főnix Csarnokban. Három részes bevezetőnkben az Olaj három ellenfelét szeretnénk közelebb hozni, megismertetni az érdeklődőkkel: a francia Elan Chalont, az orosz Triumph Ljubercit és a török Besiktas Milangazt. Ebben a cikkben a magyarok által már ismert és egyszer legyőzött csapatot, az oroszok elődöntős ellenfelét, az Elan Chalont vizsgáljuk meg részletesebben.


Történelem

Az Elan Chalont eredetileg 1955-ben alapították két korábbi klub, a Chaloni Sportegyesület és a Saint-Jean des Vignes fúziójával. Ebben az időben még a kosárlabdával szinte nem is foglalkoztak, csak regionális bajnokságokon vettek részt. Az áttörést furcsa mód a futball hozta meg, ugyanis 1970. április 10-én a Bourgneuf Val d’Or Mercury klubbal történt egyesülést követően indult el a klub kosárcsapatának tényleges történelme. A csapat székhelye azóta is Burgundiában, egy Chalon-sur-Saone nevű városban található.

1974-75-ben vettek részt először a nemzeti bajnokságban, akkor a negyedosztályban indultak, de sokáig nem tudtak feljebb lépni. A felemelkedés 1990-ben kezdődött, akkor kerültek fel a harmadosztályba, majd 1994-ben elnyerték profi státuszukat, a másodosztályba jutottak (Pro B), két évvel később pedig megnyerték a második vonalat, így jöhetett a gárda első élvonalbeli szezonja. Bajnokok még sosem voltak, 2003-2004-ben és tavaly elért harmadik helyezésük a legjobb, amit fel tudnak mutatni, idén ezt próbálják meg túlszárnyalni, jelenleg a Gravelines mögött 22-5-tel a második helyen állnak. A kupában egyszer már örülhettek végső sikernek, ugyanis ők a címvédők és idén is van még esélyük elhódítani a serleget, kedden, azaz ma játsszák az elődöntőt a Cholet-val szemben.

Egykori játékosaik közül ketten is az NBA-ben szerepelnek jelenleg. Az Oklahoma City Thunder svájci dobóhátvédje, Thabo Sefolosha 2003-tól 2005-ig szolgálta az együttest, míg Udonis Haslem, a Miami Heat erőcsatára az egyetem után, a Heat előtt egy esztendőt töltött itt (2002-2003). Ismerős lehet a korábban a Falconál is pattogtató Trevor Harvey neve is, aki 2005-2006-ban volt a csapat keretében, ám a legkomolyabb magyar vonatkozása mégsem általa van az együttesnek. A 2000-2001-ben Saporta Kupa döntőbe jutó gárda egyik húzóembere ugyanis Gulyás Róbert volt.


EuroChallenge

A Besiktashoz hasonlóan ők is az Európa-kupa selejtezőiben kezdték az idei évet, ám a horvát Cedevitával szemben kevés volt az 5 pontos siker hazai pályán, idegenben 15-tel kaptak ki, így kerültek a EuroChallenge E csoportjába a román CSU Mobitelco, a belga Antwerp Giants és az orosz Jenyiszej Krasznojarszk együtteseivel. Elég szoros találkozókat játszottak, hiszen idegenben négy, egy, illetve megint egy ponttal sikerült nyerniük, míg otthon két, viszonylag könnyed győzelem közben a belgáktól sikerült 25-tel kikapniuk, ám ez is elég volt ahhoz, hogy 5-1-gyel az első helyen menjenek tovább.

A második kört már a magyar szurkolók figyelmének központjában játszották a J csoportban az Olajjal, a német Telekom Bonn-nal és a belga Okapi Aalstarral szemben. Mint ismeretes, minden csapat nyerte az otthoni meccseit, de a franciáké volt a legjobb kosárkülönbség, így sikerült azt a bravúrt bemutatniuk, hogy 3-3-as mérleggel is csoportelsők lettek, ennek eredményeként az I csoport második helyezettjével, a szintén francia Roanne-nal kellett megmérkőzniük a Final Fourba kerülésért.

Mindkét meccs óriási izgalmakat hozott. Az első találkozón a vendég Roanne hét ponttal vezetett a negyedik negyed elején (53-60), de sikerült visszakapaszkodnia a Chalonnak két legjobb játékosuk, Malcolm Delaney és Blake Schilb vezérletével. Két és fél perccel a vége előtt még mindig vezettek az esélytelenebbnek tartott vendégek (65-66), ám Schilb 10 pontot szórt a hátralévő idő alatt, köztük azt a duplát a meccs legvégén, amely végül a 75-73-as győzelmet jelentette csapata számára. A visszavágó sem alakult kényelmesebben, hiszen itt már 12 egységgel állt jobban az ezúttal hazai pályán játszó Roanne a negyedik negyed legelején (64-52), sőt, két és fél perccel a lefújás előtt is ugyanekkora differencia volt a felek között (74-62). A hős ezúttal a másik húzónév, Delaney volt, aki Schilb első meccses teljesítményéhez hasonlóan 10 pontot szerzett a hátralévő két és fél percben és mivel Schilb és Bryant Smith is melléraktak 3-3 pontot, a túloldalról pedig összesen egy zsákolás érkezett, így a hazai drukkerek döbbenetére fordított a Chalon és 2-0-ával bejutott a négy közé.

A Besiktasnál megismert csapatstatisztikákat itt is érdemes megvizsgálni, a jelmagyarázatot ITT találjátok.


A számokból látszik, hogy a franciák inkább támadójátékukban bízhatnak, mint védekezésükben. Jó százalékkal dobnak és a legjobb arányban harcolják ki a büntetőket, viszont elég sok labdát adnak el cserébe. Védekezésben sok büntetőt engedélyeznek, de legnagyobb problémájuk az ellenfelek dobószázaléka. Ezek mellett eltörpül, hogy viszonylag sok labdát szereznek, de mint azt először írtam, inkább az előre játék lesz az, ahol ők alkothatnak és ahol kell is majd teljesíteniük (érdekes elődöntőt vívhatnak a Triumph-fal, akik pedig pont elit védelmüknek köszönhetik a Final Fourt).


A csapat

Ha a Besiktasnál elmondtuk, hogy a legtöbben nyáron vagy még inkább azután érkeztek, akkor a Chalonnál mindenképpen érdekes kiemelni, hogy ők ennek pont az ellentettjei, Malcolm Delaney-t leszámítva ugyanis a gárda 2010 óta együtt játszik. Az állandóságot képviseli edzőjük, Gregor Beugnot is, aki nem kis név saját országában. Játékosként olimpiai résztvevő volt 1984-ben, Los Angelesben és négyszeres bajnok még a 70-es, 80-as években. 1989 óta űzi az edzői szakmát. Három évig a Paris Racing kispadján ült, majd 1992-ben elkerült az ASVEL-hez, ahol nagy sikereket ért el. Háromszor nyert kupát (1996, 1997, 2001) és 1997-ben az Euroliga Final Fourjába is bejuttatta fiait. 2001-ben távozott, hogy egy nem egészen két éves, sikertelen olasz kitérőt követően visszatérjen Franciaországba. 2003 óta a Chalon vezetőedzője, tehát ez a kilencedik szezonja a klub élén. Egyelőre olyan sikereket nem sikerült elérnie, mint az ASVEL-nél, de jó irányba haladnak, mutatja ezt tavalyi kupagyőzelmük, jelenlegi második helyezésük az alapszakaszban és EuroChallenge négyesdöntőjük.


A kezdőcsapat

Steed Tchicamboud (Franciaország)
irányító, 31 éves, 193cm, 76kg

A kezdő irányító szerepét a francia válogatott cseréje, Steed Tchicamboud látja el. A rutinos kosaras 1999-ben, a Chalonnál kezdte el pályafutását, de három szezont követően két ligával lejjebb került. 2003-ban a ProB-ben találta magát és a következő három évadot a francia másodosztályban töltötte. 2006-ban tért vissza az első osztályba a Cholet gárdájához, ahol két szezont játszott, mielőtt 2008-ban leigazolta volna a SLUC Nancy. Itt egy év Euroliga és egy év Európa-kupa tapasztalatot szedett magára. 2010 nyarán 5 éves szerződést kötött nevelőegyesületével, a Chalonnal. 2008 óta válogatott és ott volt a tavalyi EB-n is, ahol a franciák ezüstérmet szereztek.


Tchicamboud Arroyohoz hasonlóan gyenge hatékonysággal játszik. Nem annyira feladata a pontszerzés, ezt meccsenkénti 5.5 mezőnykísérlete is jól mutatja, de ettől függetlenül 50% alatt marad TS%-ban, ami véletlenül sem jó, több nemzetközi cikk is megemlíti, hogy idén messze elmarad a tőle megszokott szinttől. A csapatot jól irányítja, eladott labdáinak száma belefér, de a dobását össze kellene szednie, hogy hasznos tagja tudjon maradni a Chalonnak. Ami a rossz hír a három másik csapatnak, hogy épp az utóbbi időben kezd formába lendülni, úgyhogy a viszonylag gyenge statisztikáitól eltekintve elég komoly Jolly Joker lehet a franciák oldalán.


Malcolm Delaney (Egyesült Államok)
dobóhátvéd, 23 éves, 191cm, 86kg

Első évét tölti Európában a gárda kezdő dobóhátvédje, az amerikai Malcolm Delaney. A Virginia Tech-en négy szezon lehúzó kosaras már első évében kezdőként kapott szerepet egyetemi csapatában (nagyjából a szezon derekától). Második évében az ACC (Atlantic Coast Conference - Atlanti-parti Konferencia) harmadik legjobb ötösébe választották, mivel a konferencia hatodik legjobb pontszerzője és ötödik legtöbb gólpasszt adó játékosa volt. A Hokies az NCAA legnagyobb tornájára nem kapott meghívást, az egy szinttel alatta lévő NIT-en pedig a második körig jutottak. Harmadik szezonja sikerült a legjobban, hiszen 20 pont fölött átlagolt és az ACC első csapatába választották (mint a konferencia legjobb pontszerzője), a Sporting News pedig a teljes egyetemi mezőny negyedik csapatába jelölte. Ebben az évben a NIT negyeddöntőjéig jutottak és Delaney jelentkezett is a 2010-es draftra, később viszont visszalépett. Utolsó szezonja sem volt rossz, de arra nem volt elég, hogy elkeljen a tavalyi drafton, így aláírt a Chalonhoz.


Viszonylag magas gólpasszátlaga ellenére ő kifejezetten scorer mentalitású játékos, előbb nézi azt, hogyan lehetne pontot szerezni, mint azt, hogy melyik csapattársa van még üresen. Kintről nagyon jó százalékkal dob, betörése már közel sem ennyire hatékony, de azért ezekből a helyzetekből is képes pontot szerezni, szinte teljes egyetemi pályafutása alatt ezt csinálta. Képes irányításra is, de csak bizonyos periódusokra, utána kijön az alapvető mentalitása. Védekezésben jól használja gyorsaságát, veszélyes labdaszerző és jó védőnek számít 1-1-ben is. Mivel most került a profikhoz, így ő egyik hétről a másikra is nagyon sokat fejlődhet csak a felszedett tapasztalatok miatt. Blake Schilb mellett a gárda azon pontszerzője, aki saját magának is képes megteremteni a lehetőségeket.


Ilian Evtimov (Franciaország)
kiscsatár/erőcsatár, 28 éves, 201cm, 98kg

Delaney mellett a csapat másik nehéztüzére a Bulgáriában született, de már francia állampolgár Ilian Evtimov. A kosarascsaládból származó csatár Amerikában, a North Carolina State egyetemen játszott 2001-től 2006-ig. 2006-ban kezdte el profi pályafutását Olaszországban a Virtus Bolognánál, majd két évet játszott Németországban a Frankfurt Skyliners együttesénél. Nemzetközi kupatapasztalata van, két évet lehúzott az Európa-kupában, majd a 2008-2009-es szezonban a Frankfurttal a EuroChallenge-ben indult. Ezt követően (eredeti) hazájában, a Levszki Szófiánál kezdte az idényt, de 2010-ben az AEL Limaszolhoz igazolt. 2010 nyarán írt alá a Chalonhoz és azóta a gárda játékosa.


Evtimov egy igazi shooter, 47% fölötti hárompontos-százalékánál már csak az szebb adat, hogy el is vállal öt hármast meccsenként. Szinte tökéletes büntetőző, bár túl sokat nem dobhatott az eddigi 16 pályára lépése alkalmával, de ez nem véletlen, hiszen harmadannyi kísérlete van a triplavonalon belülről, mint kívülről. Játéka szinte teljes egészében a külső dobásokra épül, de ez nem is csoda, mikor ilyen keze van. Attól függetlenül, hogy nem a legatletikusabb játékosa a franciáknak, elég jól pattanózik és mivel általában nem a játékszervezés, hanem a befejezés a feladata, túl sok labdát nem ad el. Nagyon fontos fogaskerék ő a gépezetben, hiszen állandó veszélyt jelent kintről, ezzel pedig megnyitja a területet a többiek számára.


Blake Schilb (Egyesült Államok)
kiscsatár/erőcsatár, 28 éves, 201cm, 97kg

A fizikális adatok alapján Evtimov hasonmása a csapat legnagyobb sztárja és pontgyárosa, az amerikai Blake Schilb. A csatár 2007-ben végzett a Loyola egyetemen és miután nem kelt el a drafton, átjött Európába. Azonnal a mélyvízbe került, hiszen Csehország egyeduralkodója, a nemzeti bajnokságból anyagilag és ennek köszönhetően eredményekben is messze kiemelkedő CEZ Nymburk csapott le rá, ahol két évet húzott le, mindkét szezonban Európa-kupa tapasztalatokat szerezve. 2009-ben váltott, ekkor érkezett Franciaországba a Chalonhoz, ezzel a kezdőcsapat legrégebben itt pattogtató kosarasa.


Nehéz elindulni játékának leírásakor, egyszerűen azért, mert mindent tud. Míg a Besiktasnál említett Pops Mensah-Bonsu atletikusságának köszönheti azt, hogy statisztikailag kiemelkedik a mezőnyből, addig Schilb talán a legkomplettebb játékosa lesz a debreceni hétvégének. Amerikában dobóhátvédnek képeztek a kiscsatár posztja mellett, itt pedig sokszor négyest játszik, de ez csak előnyére válik. Általában gyorsabb, mint a védője, képes a periméterről indulni, márpedig a magasembereket két lépésből megveri onnan, a kisebb védőket meg izomból oldja meg vagy csak simán átdobja őket. Jó rugói és nagyon hosszú karjai vannak, ezzel védekezésben is meg tudja keseríteni ellenfele életét. Nemcsak a pontszerzéshez ért, a társakat is kiszolgálja (4.9 gólpassz). Úgy van majdnem 66%-os TS%-a, hogy külső dobásai még nem is sülnek igazán. Majdnem 11.5 mezőnykísérlete van meccsenként plusz 3.5 büntetőt dob átlagban, nagyon sokat vállal és nagyon pontosan. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy neki nem csak a helyzetek befejezése, de a kialakítása is feladata, még hatékonyabbnak tűnik. Egyértelműen a franciák első számú játékosa.


Alade Aminu (Nigéria)
erőcsatár/center, 24 éves, 208cm, 107kg

Az együttes kezdő centere a nigériai magasember, Alade Aminu. Ő is Amerikában tanulta a szakmát, oda járt középiskolába, majd a Georgia Tech egyetemen játszott 2005-től 2009-ig. Túl nagy szerepet nem kapott itt, így nem is csoda, hogy nem kelt el a 2009-es drafton. Az NBA D-Ligájában (Development League - Fejlesztő Liga) kezdett el játszani, ahonnan a Miami Heat felhívta egyszer ugyan biztonsági tartaléknak, de pályára nem lépett. 2010-ben megunta a várakozást, hogy esetleg az NBA-ben is pályára kerülhet és aláírt az iránta érdeklődő Chalonhoz.


Aminu technikás magasembernek számít, de kiegyensúlyozottságával akadnak még problémák, egy-két nagyon jó meccs után ugyanennyi olyan is következik, amelyen érthetetlenül eltűnik. Hatékonysága nem rossz, de általában a palánk közeléből próbálkozik (50%-os triplája nem lényeges adat, összesen 4 kísérlete volt 16 meccs alatt), mezőnyszázaléka ezt is figyelembe véve nem túl magas, de cserébe elég elég jól dobja a büntetőket, szóval nem érdemes lefaultolni. Tipikus befejezőember, általában nem neki kell megoldania a nehezét, hanem társai helyzetbe hozzák. A gárda legjobb lepattanózója és blokkolója. Nagy kérdőjel ő a Chalon számára is, óriási szükségük lenne rá, hogy a jobbik arcát mutassa ezen a hétvégén, de bármi benne van adott napon, 20 pont ugyanúgy, mint a vonal.


Cserepad

Nicolas Lang (Franciaország)
hátvéd, 21 éves, 197cm, 88kg

A cserepad legproduktívabb játékosa a fiatal Nicolas Lang. A mindössze 21 éves francia kosaras első profi klubja a Chalon, hiszen 17 évesen került ide 2007-ben és azóta is a gárda alkalmazásában van. Nyilvánvalóan komoly múlttal nem rendelkezhet ennyi idősen, de sokat mondó, hogy majdnem 15 percet így is kap átlagban meccsenként. Utánpótlás válogatott játékos, 2008-ban negyedik lett az EB-n a gall válogatottal, majd 2010-ben Horvátországban ott volt, amikor a franciák U20-as Európa-bajnokok lettek.


Mint említettük, majdnem 15 percet játszik meccsenként fiatal kora ellenére. Hátvéd létére elég magas, ezért a védekezéshez elég jó adottságokkal rendelkezik, de még sokat kell tanulnia, mert elég sok helyezkedési hibát vét. Támadásban szinte csak egy valamire használják egyelőre, arra viszont tökéletes. Triplaszázaléka pazar (48.89%), ráadásul nem is vállal keveset, ponttermése gyakorlatilag csak ebből van, többi statisztikája pedig teljesen elhanyagolható, véletlenül esik be neki egy-egy gólpassz vagy lepattanó. Evtimov mellett a másik igazi egy dimenziós, de nagyon hasznos tagja a keretnek.


Bryant Smith (Egyesült Államok)
dobóhátvéd/kiscsatár, 34 éves, 196cm, 89kg

A rutint képviseli a gárda legidősebb játékosa, az amerikai Bryant Smith. Az Auburn egyetemen 1995 és 1999 között pattogtató swingmant nem draftolták, de maradt Amerikában és két évig alacsonyabb szintű bajnokságokban (a D-Liga elődjének számító CBA-ban) és nyári ligákban próbálkozott, de senkinek nem kellett. 2001-ben tette át székhelyét Európába, akkor az Apoel Limaszolhoz írt alá, akikkel a Korac kupában is szerepelt. 2002 nyarán Bulgáriába szerződött, ahol a következő négy évben a Lukoil Akademik Sofia csapatát szolgálta. Legjobb éve azonban csak ezután következett, ugyanis egy sérülés miatt leigazolta a Benetton Treviso, akikkel az Euroligát is megjárta. Pályafutása ezután lefelé ívelt. 2007-ben a ciprusi Keravnoshoz szerződött, majd olasz másodosztály és Venezuela következett, mielőtt 2009-ben újra visszatért volna az Olaj által tavaly és idén is legyőzött ciprusiakhoz. 2010 óta a Chalon játékosa.


A statisztikák jól mutatják, hogy jócskán túl van már fénykorán és azon az időszakon, amikor ő húzóembere tudott lenni egy ilyen kaliberű együttesnek, mint a Chalon. Elképesztően jó védő volt, brutális labdalopási statisztikákkal. Termetéhez képest viszonylag jól pattanózott és hatékony pontszerzőnek számított, de külső dobása soha nem is volt, most sincs. A fenti számokból kiolvasható, hogy mára szinte semmi nem maradt belőle, összesen 10 percet kap meccsenként és sokat akkor sem tud hozzátenni már a játékhoz. Benne lehetne esetleg a meglepetés ereje, de amennyiben ő képes egy-két jó és döntő védekezésre, az már valószínűleg túlszárnyalja a saját csapatának várakozásait is. Rutinjával segíthet a legtöbbet valószínűleg, ő már nem fog megremegni a téttől.


Jordan Aboudou (Franciaország)
kiscsatár, 21 éves, 198cm, 98kg

Még Langnál is fiatalabb a csapat cserekiscsatára, Jordan Aboudou. A francia játékos saját nevelés, 2009-ben mutatkozott be a felnőtteknél, igaz, akkor mindössze egy meccsen lépett pályára, azóta viszont folyamatosan nő lehetőségeinek és perceinek száma. A legnagyobb, legelismertebb amerikai, fiatalokkal foglalkozó utánpótlásoldal, a draftexpress.net 15-nek rangsorolja a 91-es korosztály nem Amerikai játékosai között. Aboudou egyébként a 2013-as draftra jelentkezhet legkorábban, ám ha nem kerül feljebb a rangsorban, akkor valószínűleg nem kel majd el a játékosbörzén.


Statisztikáiból sok mindent nem lehet kiolvasni, hiszen 9 perceket játszik meccsenként és alig vállal valamit, legyen szó dobásról vagy játékszervezésről. Egyébként egy nagyon tehetséges kosarasról van szó, aki a pálya mindkét oldalán képes lesz befolyásolni a meccseket. Jó keze van kintről és szeret betörni is, gyors első lépése miatt képes is megbontani a védelmet, megverni a védőjét. Egyelőre középtávoli játéka nincs, de van még ideje kifejleszteni. Védekezésben nagyon fizikális játékot játszik, jól olvassa a passzsávokat is és jól segít be társainak. Nagy kérdés, hogy mennyi lehetősége lesz ezek után, mert az egyértelmű, hogy tapasztalatra lenne szüksége, az alapokkal nincs problémája.


Joffrey Lauvergne (Franciaország)
erőcsatár, 20 éves, 210cm, 100kg

Nem Aboudou a legifjabb azonban az aktív rotációban, hanem a jövő francia erőcsatára, Joffrey Lauvergne, aki még a 21-et sem töltötte be egyelőre, de már három éve ő is a Chalon szolgálatában áll. Pályafutását már 2007-ben elkezdte, akkor a harmadik vonalban, még az amatőröknél játszott két idényt, mielőtt áttette volna székhelyét jelenlegi csapatához. Természetesen utánpótlás válogatott is volt már az U16-tól kezdve, tavaly az U20-as EB-n bronzérmet szerzett a franciákkal. A draftexpress.net a 9. legjobb nem Amerikaiként tekint rá és a korosztály 100 legjobb játékosa közé is betették (a 95. helyen van most).


Ahogy Langnál, úgy nála is sokat mondó, hogy ilyen fiatalon is majdnem 15 percet játszik meccsenként. Legnagyobb erőssége a lepattanózása, gyakorlatilag amit lehet, azt letép a levegőből, igaz, sokkal több figyelmet kell majd fordítania a palánk alatti kizárásokra. Védekezésben már most is faktor tud lenni, mert eredményesen tudja megtartani a nála erősebb ellenfeleket is. Támadásban pozíciós, palánknak háttal elindított játéka nincs, szinte mindig szemből indul. Elég jól olvassa a védekezéseket már ilyen idősen is, nehéz kiszorított helyzetbe hozni. Jó a dobómozdulata, de egyelőre lassan engedi el a dobásait és még nem elég kiegyensúlyozott távolról. A piszkos munkából is kiveszi a részét, jó elzárásokat ad és ugyan kicsit lassú, mechanikus a mozgása a leválás után, ráadásul kevésszer is játsszák meg ilyenkor, idővel pick-and-rollból is használható lesz, mert határozott befejező. Nagyon sok mindenben kell még tehát fejlődnie, de pályán mutatott intenzitása miatt már így is hasznos tagja az együttesnek.


Jean-Baptiste Adolphe Michel (Franciaország)
center, 32 éves, 206cm, 111kg

Smith mellett a padon a másik rutinos játékos Aminu cseréje, JBAM, azaz Jean-Baptiste Adolphe Michel. A 32 éves játékos viszonylag későn, 24 évesen kezdte el pályafutását a harmadosztályban a Liévin csapatánál. Két évet húzott itt le, majd felkerült a ProB-be a Levallois együtteséhez, ahol négy évig játszott (a gárda 2007-ben egyesült egy párizsi klubbal, Paris-Levallois néven futottak tovább), közben felkerült a ProA-ba is. 2010 nyarán érkezett a Chalonhoz.

Rutinja ellenére kevesebbet játszik, mint a fiatalok, nem véletlenül. Szolnokon is "megcsodálhattuk", nem technikai tudása miatt játszik a francia első osztályban, viszont elég komoly fizikai felépítése van és ezzel tud operálni. Az ellenfelek gyakorlatilag lepattannak róla, ami a pattanókért folytatott küzdelemben hasznos, de elég komoly faultmennyiséget is képes összeszedni emiatt. Támadásban gyakorlatilag az elzárásokra és a zsákolásokra szűkül játéka, de neki nem is feladata a jó értelemben vett kosárlabdázás, elég, ha elvégzi a nehéz fizikai munkát és megdolgozza kicsit az ellenfelet.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus