Hoppolók és Koppolók - 17. forduló

Előrehozott mérkőzéssel még december elején kezdődött, majd szombaton négy találkozóval fejeződött be a férfi NB I A-csoport küzdelmeinek 17. fordulója. A hoppolók listáján helyet foglaló játékosok kivétel nélkül magyarok, akik között hatalmas harc folyt a legnagyobbat "hoppoló" címért. Lássuk a friss listákat, 7 "hopp", 3 "kopp".

1. Fodor GergelyLami-Véd Körmend

Nagy versenyben lett Fodor a hét legjobb hoppolója. A miérteket hosszan lehetne ecsetelni. Kezdve azzal, hogy a 35 esztendős körmendi csapatkapitány a padról beszállva lett a második legeredményesebb piros-fekete játékos. Folytatva azzal, hogy védőmunkájával nagyban hozzájárult csapata felzárkózásához – 16 pontos hátrányból nyert a Körmend -, keresztül a kulcsfontosságú helyzetekben kiharcolt büntetőkön. Nem találják ki mikor dobott utoljára ilyen mennyiségű pontot!? 2010. február 20-án, a Sopron ellen. A vasi rangadón kipontozódásáig 17/6 pontot (10-ből 6 mezőnyből), 5-ből 3 értékesített büntetőt, 2 lepattanót, 3 kiharcolt faltot és 1 gólpasszt jegyezhettünk fel a lőlapjára, 20 játékperce alatt. Messze legjobb meccsét produkálta idén a körmendi ikon, melyet egy olyan találkozóra tartogatott, ami komoly hatással lehet a gárda szezonjának fennmaradó részére.

2. Fekete StefanNaturtex – SZTE Szedeák

Amikor minden sikerül. Nagyjából ezzel a rövidre szabott, közhelyes mondattal lehetne jellemezni Fekete szombat esti produkcióját, ami hozzá kell tenni, nem hétköznapi –lévén szombaton játszottak- performansz volt. 26/9 pontot (11-ből 10 mezőnyből), 1 lepattanót, 1 szerzett labdát, 4 kiharcolt faltot, 4 gólpasszt és 1 blokkot tett hozzá együttese fantasztikus győzelméhez, s csupán 2 eladott labdát vétett.

3. Mladenovics DejanTOP COP Security Jászberény

Elképesztően nagy idénycsúccsal zárta a Pécs elleni győztes mérkőzést, messze felülmúlta minden társát pontszerzés terén, így lett a mezőny legeredményesebbje. 22/15 ponttal (12-ből 6 mezőnyből, 6-ból 5 büntető), 2 lepattanóval, 1-1 szerzett és eladott labdával, 5 kiharcolt falttal zárt, 32 játékperc alatt.

Mohácsi MátéMarso-Vagép NYKK

36 percet töltött a parketten, ezen idő alatt 21/15 pontot tett a közösbe, mellyel csapata legeredményesebb játékosaként oroszlánrészt vállalt a Sopron legyőzéséből, s az NYKK hazai formájának további erősítéséből. Mezőnyből 53%-al tüzelt (13-ból 7), minden második triplakísérlete beakadt (10-ből 5), emellett lekapott 6 lepattanót (5 védő, 1 támadó), szerzett 1 labdát, kiharcolt 2 faltot.

Keller ÁkosAlba Fehérvár

Meglepő, de igaz. A mérkőzés lejátszásakor az akkori teljesítménye jelentette Keller legjobbját az idei szezonban. Azóta a Körmend ellen felülmúlta egy ponttal, mégis az ASE ellen mutatott támadó, illetve védőjátéka kapcsán emlegethetjük „nyugodtabban”, hogy számára az a szezon mérkőzése, eddig. 32 játékperc alatt – legtöbb az idényben – 15 pontot (11-ből 7 mezőnyből), 7 lepattanót (3 védő, 4 támadó), 2 szerzett labdát, 3 kiharcolt faltot, 1 gólpasszt, és 2 blokkot tett hozzá együttese győzelméhez, a negatív oldalon csak 3 eladott labdát kell megemlítenünk.

Kutasi Gergely - Lami-Véd Körmend

Annak ellenére, hogy úton - útfelén hangoztatják a piros-feketék, hogy szombati sikerük nem egyéni, hanem csapatteljesítményből származik, nem lehet szó nélkül elmenni Kutasi teljesítménye mellett. Krayem elképesztően korai (20. perc) és Ruják kipontozódása miatt több játéklehetőséget kapott a körmendi nevelésű játékos, amit a lehető legaktívabban töltött el a parketten. Nagyszerűen védekezett Kálmán Lászlón, több alkalommal szerezte meg a labdát a szombathelyi játékmestertől. A végjátékban bevert egy indítástgólt, miközben két ember lógott a nyakán, s végül az ő büntetője, majd az azt követő szerzett labdája biztosította be a Körmend győzelmét. 8 játékperc alatt 3 pontot, 4 szerzett labdát, 2 kiharcolt faltot, és 1 lepattanót jegyezhettünk fel neki.

Kovács Ádám - Zalakerámia - ZTE KK

A sérülésből visszatérő fiatal játékos kulcsszereplője volt együttese feltámadásának, győzelmének a Debrecen elleni, idegenbeli mérkőzésen. A harmadik negyedben egymaga 9 egységet termelt be, így nem úszott el a kék-fehérek számára a meccs, maradt sanszuk a fordításra, győzelemre. 18 játékperc alatt elért 12/3 pontja (7-ből 5 mezőnyből) elegendő volt ahhoz, hogy a találkozó legeredményesebb magyar játékosaként zárjon. Nem mellékesen leszedett 4 lepattanót (3 védő, 1 támadó), szerzett 3 labdát, 1 eladottal szemben, kiharcolt 2 faltot és kiosztott 1 blokkot.

Koppolók:

Janou RubinSZOVA – Trend Optika KC Szombathely

Rubint annak reményében igazolták Szombathelyre, s cserélték Levyt rá, hogy majd hozza azokat a számokat, teljesítményeket, melyeket a tavalyi szezon végén, illetve a rájátszásban, a Sopron színeiben hétről – hétre szállított. Szombaton igaz dobott egy fontos triplát, kritikus pillanatban, azonban ezen kívül vajmi keveset tudott felmutatni a vasi rangadón. Annak kifejtésébe pedig bele sem kezdünk, hogy a szombathelyi közönség finoman szólva sem szimpatizál vele. A Körmend ellen, 30 játékperc alatt 9-es VAL mutatót, 5/3 pontot (5-ből 2 mezőnyből). 5 lepattanót (4 védő, 1 támadó), 4 eladott labdát, 2 kiharcolt faltot és 6 gólpasszt tudott felmutatni.

Todd Hendley - PVSK - PannonPower

Legion hiányában és Loesing gyengébb napja mellett égető szükség lett volna a tőle érkező pontokra, jó teljesítményre, hogy legyen sansza PVSK-nak a Jászberény ellen. Játékperceket tekintve hihetetlenül gyorsan, mindössze 18 lejátszott minutum után jutott a kipontozódás sorsára, támadásban limitált napot hozott, így nem tudta elkerül csapata a hazai vereséget. Az amerikai középjátékos 6 ponttal, 3 lepattanóval (1 védő, 2 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdával, 1-1 kiharcolt falttal és gólpasszal zárt.

Gáspár Dávid - Zalakerámia – ZTE KK

Hatalmas negyedik negyed kellett hozzá, de elbírta a csapatkapitány gyengébb napját a kék-fehér együttes. Komoly faltproblémákkal küzdött, az átlagoshoz képes sokkal kevesebb időt tölthetett a parketten, mindössze 25 percet. Ez alatt 9/3 pontra (9-ből 3 mezőnyből, 5-ből 1 tripla) 3 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda, 4 saját, 4 kiharcolt falt és 1 gólpassz került a neve mellé.