Hoppolók és Koppolók (vol 10.)

A tegnap lezárult 10. forduló bővelkedett nagyszerű teljesítményekben, különösen örömteli, hogy sok érkezett a magyar játékosoktól. Épp ezért rendhagyó módon ma 11 hoppolóval és 2 koppolóval találkozhattok listánkon. Jó szórakozást, olvasgatást!

Hoppolók:

1. Mladenovics Dejan – Fortress Körmend

Aki a vasi rangadón öt triplát berámol, jó időre beírja magát a történelemkönyvekbe. Nagy energiákat mozgósított, elképesztő hőfokon égett. A pálya mindkét oldalán a maximumot nyújtotta. Szinte teljesen levette a pályáról Kálmán Lászlót, emellett remekül dobott. Bell hármas triplasorozatát ő folytatta, nagy érdemei voltak a piros – feketék előnyének kialakításában, győzelmében. Ismételten felnőtt a feladathoz. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a rangadók nagy hatással vannak rá, fokozzák a teljesítőképességét. Nagy hasznára lehet a Körmendnek a rájátszás során is az irányító. 25 játékpercet kapott, ezalatt 22/15 pontot, (8-ból 7 mezőnyből, 6-ból 5 tripla), 2 gólpasszt, 2 szerzett labdát, 3 kiharcolt faltot tett a közösbe, 27-es VAL értékkel zárt.

2. Vesztergom Zsolt – Kis Rába – menti Takarék SKC

A Szolnokról hazatérő játékos már jó ideje adós volt azzal a teljesítménnyel, amiért leigazolták, elvárnak tőle. Jermaine Thomas kiválása és Molnár akadozó játéka következtében kellett, hogy szállítsa a pontokat. Előlépett és második negyedbeli három triplája hozzájárult ahhoz, hogy a soproniak magukhoz ragadják a mérkőzés irányítását, előnyüket a találkozó lefújásáig megtartották. Hibátlanul dobott mezőnyből, de ami talán a legfontosabb, kosarait rendre kritikus, fontos szituációkban szerezte. 19/15 pont, 7-ből 7 mezőnyből, 5-ből 5 tripla, 2 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 3 kiharcolt falt és 1 gólpassz volt a mérlege 25 perc alatt.

3. Juhos Levente - Albacomp

15 perc alatt nagyon komoly performanszot hozott az Albacomp 20 éves centere. Csupán egy mezőnykísérletet hibázott el, védekezésből, támadásból aktívan vette ki részét. Minden tekintetben legjobbját, szezoncsúcsokat hozott. A Pécs elleni sikerből 13/9 ponttal, 4-ből 3 tripla, 6 lepattanóval (4 védő, 2 támadó) 2 szerzett labdával vette ki a részét.

4. Körtélyesi Gergely- Atomerőmű SE

Nemrég a forduló legjobb 6. embere lett. Most is bőségesen tett azért, hogy sansza legyen erre a címre. Úgy fest, komolyan gondolja, hogy állandósítja formáját. Egyetlen dobást hibázott, az is csak büntető volt. Támadójátékban dominált, mind a 7 mezőnykísérlete célba jutott. Jól szedte a lepattanókat, ebben a kategóriában 8-nál állt meg. 17/6 pontja mellé, még 1 szerzett, 2 eladott labdát, 2 kiharcolt faltot és 3 gólpasszt tett a közösbe.

5. Papp Tamás – Factum Sport Debrecen

Raul Jimenez Martin mester kinevezése és munkába állása ösztönzőleg hatott a komplett csapatra. A szerdai győztes meccs után ki lehet jelenteni, hogy az iménti tézis hatványozottan érvényes Papp Tamásra. A csapatból neki volt a legjobb +/- mutatója, +28. A hárompontosok értékesítésében nem járt élen, de csupán ez az egy negatívum róható fel a 25 éves hátvédnek. 29 percet töltött a pályán, ez alatt 8 pontot, 6 lepattanót, 4 szerzett és 2 eladott labdát, 3 kiharcolt faltot, 6 gólpasszt és 2 blokkot tett a közösbe. Minden tekintetben szezoncsúcsokat állított fel. Elég annyit elmondani, hogy nem volt még szerzett labdája, blokkolt dobása ebben a szezonban. Gólpasszból kettő volt a legtöbb, amit egy mérkőzésen kiosztott.

6. Lekli József – Kaposvári KK

Ismételten felkerült listánkra a kaposvári magasember. Ehhez kérdés sem férhetett, hisz csapata fontos győzelméből legeredményesebb magyar játékosként vette ki részét. Örömét egyedül a sok eladott labda ronthatta el némileg, 5 alkalommal vesztette el a játékszert. 16 pont, 7-ből 5 mezőnyből, 7 lepattanó, 5 kiharcolt falt, 2 gólpassz és 1 blokk került a statisztikájába.

7. Sitku Ernő – Marso – Vagép NYKK

Mivel Djogo gyenge napot fogott ki, Miskovics pedig komoly faltproblémákkal küzdött, így elő kellett lépnie Ernőnek, hogy csapatának legyen valamicske esélye a sikerre. Sajnos nem jött be, de nem lehet teljesítménye mellett szó nélkül elmenni. 16/6 ponttal zárt, 5-ből 4 mezőnyből, 7 büntetőjéből csak egyet hagyott ki, igaz csak egy lepattanót szerzett, emellett volt 1 szerzett, 2 eladott labdája, és 4 kiharcolt faltja. Ami tőle telt, megtette.

8. Kámán Tamás – Atomerőmű SE

Már jó ideje várták a válogatott hármasától ezt a teljesítményt Pakson. 7 mérkőzés telt el úgy, hogy Kámán nem jutott el 10 pontig. Most azonban remekül célzott, nem hibázta el egyetlen kísérletét sem, legyen az kettes, vagy tripla. 13/9 ponttal, 5 lepattanóval (2 védő, 3 támadó), 1 eladott labdával és 1 kiharcolt falttal vette ki a részét régi csapatának legyőzéséből.

9. Harazin Tamás – Falco SZOVA KC Szombathely

Komolyabb helyen is végezhetett volna, ha csapata megnyeri a rangadót. Ezt a negatív tényezőt leszámítva a Falco szurkolók számára nagy öröm volt teljesítménye. Utoljára az 1. fordulóban jutott 10 pont fölé. Szombaton 15 egységgel, 7-ből 6 mezőnyből, 2 lepattanóval, 2 szerzett, 1 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal fejezte be a mérkőzést, tette mindezt csupán 14 perc alatt.

10. Supola Zoltán - Albacomp

A fiatal hátvéd NBI-es karrierje legjobb találkozóját hozta a Pécs ellen megnyert ütközetben. Idei első tripláját is értékesítette, most volt a legtöbb játékperce az eddig 7 találkozóján, szám szerint 21. 10/3 pontot, 1 lepattanót, 1 szerzett, 2 eladott labdát, 1 kiharcolt faltot és 1 gólpasszt tett a közösbe.

11. Wehner ZoltánJászberényi KSE

A rutinos hátvéd 4. negyedbeli játéka még adott némi reményt jászberényi csapatnak az egyenlítésre. Idénybeli legjobb mérkőzését produkálta, sajnos hárman (Horti, Hodges) kevesek voltak ahhoz, hogy megnyerjék a találkozót a hazaiaknak, de a tisztes helytállás fogalmát bőségesen kimerítették, ami az ő helyzetükben nagyon is tiszteletreméltó. 12/3 pont, 6 lepattanó, 2 eladott labda, 2 kiharcolt falt, 1 gólpassz került a lőlapjára, 16 perc alatt.

Koppolók:

1. Szabó Zsolt - Falco SZOVA KC Szombathely

Messze idei leggyengébb játékát hozta a Falco négyese a vasi rangadón. Körülményesség, görcsösség jellemezte játékát, még a tiszta dobóhelyzeteit is rendre elhibázta. Rashad Bell-el szemben teljességgel tehetetlen volt. 4 ponttal, 8-ból 1 mezőnyből, 3 lepattanóval, 1 szerzett, 4 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 2 gólpasszal zárta a mérkőzést. Kipontozódott.