Hoppolók és Koppolók (vol. 10)

Szombaton hat mérkőzést bonyolítottak le a férfi NB I A-csoportjának 10. fordulójában, így teljes játéknapot rendeztek. Mindösszesen kettő vendég siker született, négy alkalommal pedig a hazai együttesek örülhettek. A kosárszeretők pedig annak tapsolhattak, hogy ismételten remek magyar teljesítményeket láthattak a csarnokokban. Friss listánkon 6 felül-, és 3 alulteljesítő. Hopp és kopp!

Hoppolók:

1. Koma DánielZalakerámia – ZTE KK

Hatalmas szerepet vállalt a rutinos magasember a ZTE nagyszerű győzelméből. Az eddig csak kiegészítő-játékosként szereplő Koma nagyszerű dobóformát mutatott a Jászberény ellen. Csereként beállva az első félidőben 8, a hosszabbításban 4 pontot tett a közösbe, főleg az utolsó perchez közelítő kosara esett fontos pillanatban. Mivel idén még egyszer sem érte el a tíz pontot, így abszolút szezoncsúccsal rukkolt elő, 16 pontot (8-ból 7 mezőnyből), 1 lepattanót, 1 kiharcolt faltot jegyezhettek be neki a statisztikusok.

2. Puszta Dávid Zalakerámia – ZTE KK

A 22 éves játékos eddigi felnőtt A-csoportos karriercsúcsa a rendkívül szoros csatában elvesztett, Szombathely elleni mérkőzésen esett (10 pont). Szombat este azonban amellett, hogy további egy ponttal megfejelte ez a rekordot, győzelmet is ünnepelhetett csapatával. Nem esett kétségbe az ellenfél masszívabb kisembereit látva, nagyszerűen lepattanózott, fontos kosarakkal vette ki részét a kék-fehérek győzelméből. 11/3 ponttal (8-ból 4 mezőnyből), 6 lepattanóval (4 védő, 2 támadó), 2 szerzett labdával, 3 kiharcolt falttal és 4 gólpasszal zárt, negatív oldalon csupán 1 eladott labdát róhatunk fel neki.

3. Kovács ÁkosAtomerőmű SE

Talán ez lesz az a teljesítmény, mely után rátalál arra az útra Kovács, melyet már egy jó ideje keres. Korábban benne látták annak a reményét, hogy ő lesz az ASE új korszakos irányítója. Ennek a lehetősége továbbra is megvan, főleg ha formába lendül Ákos. A Pécs ellen holtversenyben ő töltötte a legtöbb időt a parketten, 25 percet. Második legeredményesebb paksi játékosként, idei legjobb performanszát hozva 13/3 ponttal (9-ből 5 mezőnyből), 3 lepattanóval (1 védő, 2 támadó), 4 gólpasszal, 5 kiharcolt falttal és 1 eladott labdával zárt.

Sonyák BélaLami-Véd Körmend

Remekül szállt be a padról a harmadik körmendi szezonját futó hátvéd. Eddig minimális lehetőséghez jutott, s most pedig felnőtt karriercsúccsal jelentkezett. Hát igen, játékpercnél van dobás, dobásnál van kosár, azzal együtt pedig érkezik is a bizalom meghálása. 15 játékpercet kapott Hencsey mestertől, ez alatt az idő alatt 12/6 pontot (7-ből 5 mezőnyből), 1 támadólepattanót, 1 szerzett labdát tett hozzá a körmendiek magabiztos győzelméhez.

Csorvási MilánNaturtex – SZTE – Szedeák

Idénycsúccsal, nagyszerű dupla duplával zárt, mindez azonban mit sem ért, hisz csapata rendkívül simán szenvedett vereséget a Körmend otthonában. Az első félidőben hadilábon állt a faltokkal, miután azonban Dukics is beütötte a harmadik személyijét, Molnár mesternek vissza kellett küldenie a pályára. Egy pillanatig sem lazsált, mindent megtett azért, hogy csapata felzárkózzon, Dukiccsal karöltve azonban nem tudták pótolni a Gurley-Fekete-Kiss trió kieső pontjait. Csorvási neve mellé 29 pont (18-ból 12 mezőnyből), 13 lepattanó (11 védő, 2 támadó), 1 szerzett labda, 5 kiharolt falt, 3 gólpassz, 1 blokk és mindössze 1 eladott labda került, 28 játékperc alatt.

Vas ViktorFactum Sport Debrecen

A 23 éves erőcsatár A-csoportos karriercsúcsot szórt a Szombathelynek, mellyel együttese második legeredményesebb játékosaként zárt, s ehhez mindössze 20 percre volt szüksége. Nem kis dicséretet érdemel, hisz a Fey - Ivosev - Harazin trió ellen ilyen teljesítményt hozni, ráadásul tudjuk, hogy milyen heteket élnek most csapattársaikkal Debrecenben. A legalább tíz percet pályán töltő Factum játékosok közül csak neki pozitív a +/- mutatója (+1), fájó, hogy nagyszerű produktuma nem társulhatott győzelemmel. Csupán egy mezőnydobást és két büntetőt hibázott, így végzett 18/3 ponttal (8-ból 7 mezőnyből), 5 lepattanóval (2 védő, 3 támadó), és 3 kiharcolt falttal.

Koppolók:

1. Milan Rakics – TOP COP Security Jászberény

Rengeteget tud számítani egyetlen momentum, döntés, eladott labda. A jászberényiek légiósa mennybe mehetett volna, amennyiben együttese győzelemmel távozik Zalaegerszegről. A hosszabbításból 16 másodperc volt hátra, amikor Rakics hozhatta fel a labdát, hagyta magát becsapdázni a felezővonalnál, az ellenfél centere, Simovic szerzett tőle labdát, ebből pedig Gáspár ziccert dobott 0,6 másodperc maradt az órán, így a ZTE nyerte a meccset. Ahelyett, hogy győzelemért dobott volna a Jászberény, egy elkerülhető eladott labda miatt elbuktak egy nagyon fontos összecsapást. Így lehet egy pillanat alatt valaki negatív hős…, és koppoló.

2. Martins BerkisMarso – Vagép NYKK

Nelson hiányában fontos lett volna, hogy a lett nemzetiségű légiós hozza azokat a pontokat (vagy akár még többet), melyekre joggal számított Ferenczi Tamás és a szurkolók, utólag már tudjuk, nem így történt. Hiába lepattanózott számszerűleg nagyszerűen, dobásbiztonságban idei legrosszabb teljesítményét mutatta. 38 percnyi játékidő alatt 7/3 ponttal (12-ből 2 mezőnyből, 9-ből 1 tripla), 11 lepattanóval (9 védő, 2 támadó), 4 eladott, 3 szerzett labdával, 2 kiharolt falttal és 2 gólpasszal zárt. Ennél több kell tőle, jóval több.

3. Todd Hendley – PVSK – Pannonpower

Eddigi leggyengébb meccsét hozta a Pécs színeiben. Ahogy erre a performanszra, úgy arra sincs igazán magyarázat, hogy miért blokkolt le totálisan a baranyai alakulat a mérkőzés második félidejében. Az amerikai center mindössze 4 ponttal (4-ből 1 mezőnyből), 4 lepattanóval (3 védő, 1 támadó), 1 – 1 eladott labdával és kiharcolt falttal végzett. Csupán 18 percet töltött a játéktéren.