Hoppolók és Koppolók (vol 14.)

Szerdán kezdődött, szombaton meccsdömpinggel folytatódott, majd vasárnap este zárolt a 14. forduló. Ez volt az első játékhét a 2012-es naptári évben, melyen a magyar játékosok ismét sok örömteli teljesítményt hozták. Hozzá kell tenni, hogy ez nem mindig eredményezett győzelmet. A paksi triumvirátus kibérelte - érthető módon - a hoppolók dobogóját. Jó szórakozást a listákhoz!

Hoppolók:

1.Vojvoda DávidAtomerőmű SE

Akkor lendült játékba, amikor leginkább szüksége volt rá az ASE-nak. Nagyban megalapozta a gárda későbbi sikerét. Nem csak paksi körökben bíznak abban, hogy ezt a formáját állandósítani tudja, mert akkor a válogatottnak is komoly hasznára lesz. 26/12 pontos idénycsúccsal, 4 lepattanóval, 2 szerzett, 1 eladott labdával, 1 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal fejezte be a mérkőzést.

2. Körtélyesi Gergely
Atomerőmű SE

A ZTE elleni találkozón elért 17 pontos szezoncsúcsát állította be. De annál sokkal fontosabb volt a mutatott játéka. Az első félidőben neki köszönhette a Paks, hogy nem maradt, szakadt le a Szegedtől, sőt a második játékrész végére egyenlíteni is tudtak. 17/3 ponttal, 5 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 3 kiharcolt falttal zárt.

3. Tóth Ádám Atomerőmű SE

Egy ehhez hasonló feltámadást vártak már régóta a szurkolók, vezetők, szinte mindenki a fiatal centertől. Hosszú hetek kínlódása után ezen a találkozón is mélyről jött fel, de a záró negyedben már nyerőember szerepben tündökölt. 15 pontot, 5 lepattanót, 1 szerzett, 2 eladott labdát, 6 kiharcolt faltot tett a közösbe.

4. Mohácsi MátéMarso – Vagép NYKK

Ismét listánkon köszönthetjük a nyíregyházi tehetséget. Egy remek találkozón lehetett a győztes gárda tagja, méghozzá ismételten jó játékkal. A kettesek értékesítésével hadilábon állt, de ezen felül más negatívumot nem igazán tudunk (nem is akarunk) felhozni a fiatal játékos ellen. Harcosan játszott melyet mi sem jellemez jobban, mint hogy 8 kiharcolt faltja volt. 17/6 ponttal zárt, 9-ből 3 mezőnyből, idei legtöbb büntetőjét dobhatta, 12-ből 9-et értékesített. Lekapott még 5 gyűrűről lecsorgó labdát, 2 szerzett labdája mellett 3 eladottja volt, valamint 1 gólpasszt osztott ki, 28 játékpercet kapott.

5. Simon László Falco – SZOVA KC Szombathely

Ismét nagyszerű teljesítménnyel rukkolt ki a szombathelyi irányító. Egy hónap után újra kezdőnek jelölte Bencze Tamás. A Kaposvár elleni játékot hozta, pontban legalábbis, csak most precízebb volt a dobásokat illetően. Igaz a faltokkal hadilábon állt, nem tudott olyan sokat játszani, mint szeretett volna. 24 perc alatt, 18/9 pont, 9-ből 7 mezőnyből, 2 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda, 3 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába. Kipontozódott.

6. Tanács Attila
Naturtex – SZTE – Szedeák

Az ASE ellen a záró játékrész elején villámgyorsan berámolt két triplát, két büntetőt. Összesen 12 pontot tett a közösbe a negyed első felében. Amit lehetett, elkövetett azért, hogy megmaradjon az esély az egyenlítésre, fordításra, ami mint később kiderült, sajnos nem sikerült. 14/6 ponttal, 4 lepattanóval, 2 szerzett, 1 eladott labdával, 5 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal zárta a mérkőzést, 26 percet töltött a parketten.

7. Supola Zoltán Albacomp

Az elmúlt fordulókban már rendre 20 perc körüli játékidőket kapott. Most viszont remek dobóformával hálálta meg Dzunics Braniszlav bizalmát. Több, mint 30 ponttal győzött az Albacomp, ebből a sikerből 14/9 ponttal (4-ből 3 tripla), 1 lepattanóval, 2-2 szerzett és eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 2 gólpasszal vette ki a részét.

8. Horti BálintJászberényi KSE

Aktívan vette ki részét a regnáló és bajnokaspiráns csapat megszorongatásából. Ha kicsit jobban bánik a személyi hibáival (vagy nem fújnak rá gyorsan, sokat), akkor minden bizonnyal győztes csapat tagjaként örülhetett volna egy hatalmas bravúrnak. Így sem panaszkodhat sem ő, sem más JKSE játékos, megmutatták, hogy blődség lebecsülni őket. Horti 14 pontot szerzett, 9-ből 7 mezőnykísérletet értékesített, leszedett 8 lepattanót (5 védő, 3 támadó), volt 2-2 szerzett és eladott labdája, 1 kiharcolt faltja és 1 gólpassza. 28 játékperc után pontozódott ki.

Koppolók:

1. Jara Rubin Doyne
PANNONPOWER - PVSK

Doyne annak ellenére, hogy szerzett már ennél kevesebb pontot is, nem játszott még ilyen gyengén ebben az idényben. Ez a tény, valamint Csirics harmatos napja is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Pécsnek sansza nem volt a Timberlaket, Jancsikint nélkülöző Falco ellen. 15 pontot szerzett, mezőnyből 17 kísérletéből csak 5 talált be, a büntetőinek is csak a felét tudta pontra váltani (6-ból 3). Igaz volt 5 kiharcolt faltja, 2 gólpassza, 5 lepattanója, 4 szerzett labdája, de beütött 4 faltot, 2-szer adta el a játékszert.

2. Andrija Csirics
PANNONPOWER – PVSK

Ő volt a másik pécsi alulteljesítő. Nincs a csapat abban a helyzetben, hogy könnyen elviselje egy játékosa gyengébb szereplését, kettőjét pedig főleg nem. Idén első alkalommal fordult elő vele az a csúfság, hogy nem tudott eljutni legalább 10 egységig. 8/6 pontját úgy érte el, hogy 9 dobásából mindössze 3 talált gyűrűbe. 5 eladott labdájára jutott 4 szerzett is, 3 lepattanó és 2 kiharcolt falt társaságában. Elképesztő – 25-ös +/- mutatóval zárta a meccset.