Hoppolók és Koppolók (vol 17.)

6 találkozót rendeztek meg tegnap a férfi NB I A-csoportjának 17. fordulójából. Domináltak a magyar magasemberek, más nem is tudott bekerülni a felülteljesítők listájára. Jó olvasást hozzá! 6 hopp, 4 kopp!

Hoppolók:

1. Tóth Norbert PANNONPOWER - PVSK

Nagy teher volt a vállán, mivel Eilingsfeld nem tudta vállalni a játékot, így Lepsényivel kettejüknek kellett megoldani a palánkok alatti játékot. Egyetlen percet pihenve robotolta végig a küzdelmes, rendkívül kiélezett mérkőzést. A második félidőben nagy részt vállalt a PVSK fordításából, akik így értékes győzelmet arattak idegenben. 39 játékperc alatt, 13/3 pontot, 11 lepattanót, 1 eladott labdát, 7 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt és 1 blokkot tett hozzá csapata sikeréhez.

2. Harazin Tamás Falco – SZOVA KC Szombathely

Maximálisan és hatékonyan használta ki azokat a játékperceket, melyeket Bencze Tamástól kapott. A padról beszállva ő nyújtotta a legjobb teljesítményt. 12 pontjával holtversenyben a második legeredményesebb szombathelyi játékos lett. Tegyük hozzá, hogy a védekezésből is alaposan kivette a részét, mivel 4 szerzett labdája mellett csak 2 eladott volt és kiosztott 3 blokkot is. 18 perc alatt még 2 lepattanó és 2 kiharcolt falt került a statisztikájába.

3. Tóth Gergely Zalakerámia – ZTE KK

Sorozatban második 20 pontos meccsét hozta le, szezon eleji játékához képest nagy változáson ment keresztül. Jól helyezkedett a körmendi palánk alatt, mindhárom támadólepattanójából kosarat ért el. Igaz csak 28 percet játszott, de így is ő lett a ZTE legeredményesebb játékosa, második félidei teljesítményével pedig megmentette csapatát a nagyobb arányú vereségtől. Összesen 2 mezőnydobást hibázva (11-ből 9), 21/3 ponttal, 4 lepattanóval (3 támadó, 1 védő) és 2 kiharcolt falttal zárt.

4. Keller ÁkosAlbacomp Fehérvár

Idén tegnap esett meg vele először, hogy nem volt a feldobáskor a pályán. Valószínűleg ezért is, látszott rajta, hogy kettőzött erővel játszik, akar bizonyítani. Elvitathatatlan érdemei vannak abban, hogy a végjátékban felzárkózott és egyenlített az Albacomp, nem varrható az ő nyakába, hogy elmaradt a győzelem. Saját palánkja alatt szinte korlátlan úr volt, nagyban köszönhető neki, hogy csak 73 pontot kapott az Alba. 12 pontot, 4 lepattanó (2 támadó, 2 védő), 4 szerzett, 1 eladott labdát, 2 kiharcolt faltot és 7!!! blokkot tett a közösbe.

5. Kinter György - Zalakerámia – ZTE KK

Legutóbbi bekerülése alkalmával már megemlítettük, hogy mennyire jót tett neki, hogy Kis Attila kezdőként számít rá. Nos, teljesítményével a Körmend elleni találkozón is bizonyítékot adott arra, hogy érdemes vele számolni. A bajnokság egyik legjobb centere, Darian Townes nem gyalulta a parkettbe, sőt felvette a kesztyűt a fiatal magasember. A találkozó elején jobbára csak tőle érkeztek pontok  zalai részről. Idei első dupla dupláját szállította, 11 pontja mellé, 10 lepattanót (5 támadó, 5 védő) szedett, 2-2 szerzett és eladott labda, 5 kiharcolt falt, 2 gólpassz és 1 blokk került méga lőlapjára.

6. Horti Bálint Jászberényi KSE

Hiába voltak faltproblémái, amit lehetett megtett azért, hogy sikerre vezesse a JKSE-t. Szezonbeli második legjobb meccsét hozta, ami sajnos nem volt elég ahhoz, hogy győzelmet ünnepelhessen övéivel. 26 perc alatt 18 pontot szerzett, 13 mezőnydobásából 8-at értékesített, leszedett 3 lepattanót, 1 szerzett labdája mellett 3-szor adta el a játékszert. 4 kiharcolt faltja mellé még volt 1-1 blokkja és gólpassza, kipontozódott

Koppolók:

1. Muhammad El – AminAlbacomp Fehérvár

Ahogy az őszi, szombathelyi mérkőzésen, úgy most is a tölts és lőj elvet alkalmazta a fehérváriak játékosa. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Falco emberei bőven helyeztek nyomást El-Aminra. Ezt jól példázza, hogy nagyon sok, összesen 7 eladott labdája volt a légiósnak. 37 perc alatt 8/6 pont, 10-ből 3 mezőnyből, 7-ből 2 tripla, 3 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 3 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába.

2. Damjan KandicsMarso – Vagép NYKK

Az eddig szinte rendre hős szerepben tündöklő montenegrói magasember idei leggyengébb játékát mutatta fel a Kaposvár ellen simán elvesztett mérkőzésen. Először fordult vele elő, hogy egyetlen távoli kísérlete sem hullt be, 4-ből 0-val zárt triplából. 6 pontját úgy érte el, hogy 11 mezőnykísérletéből mindössze 2 talált gyűrűbe. 7 lepattanója mellett, 5 eladott labda csúfította a statisztikáját. Ezt 2 blokkal, 1 gólpasszal, 3 kiharcolt falttal kozmetikázta, összesen 38 percet játszott.

3. Vojvoda DávidAtomerőmű SE

Nehéz helyzetben volt a paksiak fiatal játékosa, ugyanis a hiányzó Kámán Tamás és Zo Williams pontjaiból kellett volna magára vállalnia jó adagot, hogy győzelemhez segítse övéit. Szinte végig pályán volt, minimális pihenővel, összesen 38 percet játszott. Sztojan Ivkovics pedig jó érzékkel, megszokásához híven rotálta az embereit, aki szinte megfojtották Vojvodát. 8 pontot szerzett, 13-ból csak 3 mezőnykísérlete talált be, leszedett 3 lepattanót, szerzett 2 labdát, 1 eladottal szemben, plusz még volt egy kiharcolt faltja.

4. Fekete Stefan - Marso – Vagép NYKK

Ő volt a másik nyíregyházi játékos, akitől sokkal többre számítottak egy olyan fontos találkozón, mint a tegnapi, kaposvári fellépés volt. A magyar állampolgárrá lett irányító szinte kopírozta a múlt heti, Körmend elleni performanszát, mellyel sajnos nagy szerepe volt csapata vereségében. 35 játékperc alatt 7 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda, 4 kiharcolt falt és 2 gólpassz volt a mérlege.

Mivel a fordulóból még hátra van a február 1-én (szerdán) lejátszásra kerülő Factum Sport Debrecen – Kis Rába-menti Takarék SKC mérkőzés, ezért a listákban a változás lehetséges!