Hoppolók és Koppolók (vol 18.)

Pénteken egy, szombaton további öt mérkőzéssel folytatódtak a 18. fordulóban, a férfi NB I A-csoportjának küzdelmei. Több magyar játékos is eredményes játékkal rukkolt elő, azonban volt aki ezzel együtt sem tudta győzelemre vezetni csapatát, de volt aki nagyon örülhetett a lefújás után. Friss listánkon 7 hoppoló és 3 koppoló szerepel. Jó szórakozást hozzá!

1. Horti BálintJászberényi KSE

Az első fordulót követően ismét sikerült megszereznie az első helyet. A jászberényi center fontos szerepet vállalt együttese zalaegerszegi sikeréből. A Pécs ellen jó játéka nem ért győzelmet, most azonban már együtt ünnepelhetett társaival a találkozó után. Egyedül 3 eladott labdáját lehet felróni neki a negatív oldalon, ezt leszámítva nagyszerűen teljesített. 18 pontot ért el, mindössze két mezőnydobást hibázva (10-ből 8), leszedett 3 lepattanót, kiharcolt 4 faltot és volt még 2 blokkolt dobása is.

2. Kovács ÁkosAtomerőmű SE

Nagy kérdés, hogy mi adott új lendületet a fiatal irányítónak. Talán az új edző érkezése, vagy épp csak most találta meg a tavaly év végi önmagát?! Az viszont biztos, hogy tegnap meggyűlt a bajuk vele a körmendi kisembereknek. Betöréseit vagy ő fejezte be ziccerrel, vagy jó helyzetben találta meg társait, akik kihasználták, pontokra váltották a lehetőségeket. Ebben a szezonban először jutott 10 pont fölé. Vele együtt a Paks is egy új szezont kezdhet. Összességében 13/6 ponttal, 2 lepattanóval, 2 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal zárta a meccset, 22 percnyi játéklehetőséggel.

3. Kovács PéterPVSK – PANNONPOWER

Ismételten kezdőként számított rá Csirke Ferenc, az újdonsült válogatott kerettag hátvéd pedig szépen élt is a bizalommal. Nehéz találkozón, fontos pillanatokban elért kosaraival meghatározó szereplője volt a pécsiek sikerének. Hibátlan dobóteljesítménnyel hozta le a mérkőzést, 13 pontjával beállította az idénycsúcsát. 13/9 pontja mellett, 3 lepattanóval, 2 szerzett, 3 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal, 1-1 gólpasszal és blokkal zárt.

4. Jermaine Thomas Kis – Rába menti Takarék SKC

Mióta kilábalt sorozatos sérüléseiből az irányító, azóta remekül megy a Sopronnak, menetelnek a legjobb nyolc felé. Elmúlt öt mérkőzésükből négyet megnyertek, legutóbbit szombaton a Szeged ellen. Thomas idei legjobb játékával szolgálta ki a szurkolókat. Pontban, bedobott büntetőkben és VAL értékben is idénycsúcsot állított fel. Jól bontotta a védelmet, szétzilálta a szegediek első udvarát és kiosztásaiból több kosarat ért el Rubin és Molnár. 26/9 ponttal, 14-ből 11 bedobott büntetővel, 2 lepattanóval, 1 szerzett (4 eladott) labdával, 9 kiharcolt falttal és 8 gólpasszal vezette győzelemre az SKC-t.

5. Marko DjeraszimovicsKecskeméti KSE

A szerb játékosnak a Kaposvár elleni mérkőzés után ismét sikerült egy rendkívül jó napot kifognia. A második negyedben az ő vezérletével tudott 10 pontos előnyhöz jutni a KSE. Az záró tíz percben egál közeli állás után pedig szintén az ő pontjaival tudta maga javára fordítani a találkozót a Kecskemét. Igaz nem a klasszikus értelemben, de közel állt a tripla duplához. 25/9 ponttal (4-ből 3 tripla), 10 lepattanóval (7 védő, 3 támadó), 3 szerzett és 2 eladott labdával, 9 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal segítette fontos győzelemhez a Kecskemét csapatát.

6. Gáspár DávidZalakerámia – ZTE KK

A 29 éves hátvéd jó ideje adós volt a jó teljesítménnyel Kis Attila és a szurkolók felé, azonban amikor a legfontosabb volt, akkor minden tőle telhetőt megtett azért, hogy győzelemre vezesse a ZTE-t. Azonban ez szombaton csak egy tisztes vereséghez volt elég a Jászberény ellen, így még nagyobb lemaradással, az utolsó helyen tanyázik a kék - fehér egylet. November 26-a után jutott el újra 20 pontig, sőt fölé is ment, ami idénycsúcsot jelent egyben. Végigjátszotta a mérkőzést, 23/6 pont (15-ből 7 mezőnyből), 3 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 6 kiharcolt falt és 5 gólpassz áll a statisztikájában. Alighanem lecserélni ez a performanszt egy győzelemre.

7. Tanács Attila Natrutex – SZTE - Szedeák

Sorozatban ötödik „10 pontos” meccsét hozta, sajnos azonban ötödjére is vesztesen hagyta el a pályát csapattársaival, ez alkalommal egy a rájátszásba kerülés szempontjából nagyon fontos meccsen, Sopronban. Ez alkalommal nem volt triplája, pedig legutóbbi öt fellépésén legalább egyszer mindig beköszönt kintről. Hadilábon állt a faltokkal, így csak 16 percnyi lehetőséghez juthatott. Ez alatt 12 pontot (8-ból 5 mezőnyből), 3 lepattanót, 1 szerzett labdát és 2 kiharcolt faltot tett hozzá csapata összteljesítményéhez.

Koppolók:

1. Fekete StefanMarso – Vagép NYKK

Az elmúlt hetekben rendre adós marad azzal a játékkal, amit a szezon elejét látva jogosan várnak tőle a vezetők és szurkolók egyaránt. Sorozatban harmadik találkozóján nem tudott eljutni 10 pontig. Ezen felül ezeken a mérkőzéseken 13 eladott labdája van, 0 szerzettel szemben. Szombaton nem bírt a szolnoki kisemberekkel, lehet azért kapott kevesebb lehetőséget Ferenczi Tamástól, mert látta, hogy nincs jó napja az irányítónak. 7/3 pont, 9-ből 2 mezőnyből, 2 lepattanó, 5 eladott labda, 2 kiharcolt falt és 4 gólpassz került a lőlapjára, 21 percet töltött a pályán.

2. Ivan Miskovics - Marso – Vagép NYKK

Hosszú ideje nem játszott már ilyen gyengén Miskovics, mint szombaton a Szolnok ellen. Mindössze 6 pontig jutott 28 perc alatt a szerb center. Közel két hónapja nem szállított ilyen teljesítményt, védekezésben nem bírt a palánk alatt Báder Mártonnal, és a támadó oldalon sem tudott sok mindent az asztalra tenni. 7 mezőnykísérletéből 3 talált be, mindhárom büntetőjét elhibázta. Továbbá 7 lepattanó, 1 eladott labda, 3 kiharcolt falt fűződött nevéhez.

3. Trotter ObieSzolnoki Olaj KK

Annak ellenére, hogy csapat meggyőző fölénnyel nyerte a Nyíregyháza elleni találkozót nem fogott ki valami jó napot az irányító, főleg ami a dobásokat illeti. Magyarországi karrierje során most fordult elő első alkalommal, hogy sikeres mezőnykísérlet nélkül zárt egy találkozót. Beleértve ebbe a kupa, alapszakasz, rájátszásbeli mérkőzéseket egyaránt. 2 pont, 7-ből 0 mezőnyből, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 kiharcolt falt és 5 gólpassz állt neve mellett a lefújáskor.