Hoppolók és Koppolók (vol 2.)

Szombaton négy, vasárnap pedig két mérkőzéssel folytatódott a bajnokság, egy meccs maradt még és lezajlott 2. fordulója. Szerencsére számos jó teljesítmény jött a magyar játékosoktól, így volt miből szemezgetnünk rovatunk összeállításakor. 7 hoppoló és 3 koppoló… olvassatok tovább!

Hoppolók:

1. Horti BálintJászberényi KSE

A tavaly Pakson csak percemberként szereplő, fiatal magasember már az első félidőben hatalmas karriercsúccsal hívta fel magára a figyelmet már az első húsz percben. 18 pontnál járt 2 negyednyi játék után. Teljesítménye alapvetően befolyásolta a találkozó alakulását. Nem adta alább a meccs második felében sem. Pontokkal, blokkal, lepattanókkal hálálta meg a kapott perceket. Jól játszott Jonathan Jones párjaként. 24 ponttal, 63%-os pontossággal, 7 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 5 kiharcolt faulttal, 1-1 blokkal és gólpasszal, 32-es VAL mutatóval zárta felnőtt pályafutása eddigi legjobb mérkőzését.

2. Ivan MiskovicsMarso – Nyíregyháza KK

Talán ha nyer az NYKK, akkor leforgathatták volna Miskoviccsal a „Túl a csúcson” kosaras verzióját. Természetesen nem elbagatellizálva a dolgokat, nagyon mélyről állt fel a játékos. Múlt heti produktuma után hatalmasat homorított szombat este a szerb center. 1 percet pihenhetett összesen, de végigbrusztolta a találkozó mindkét palánk alatt. Zsákszámra dobta a pontokat, lepattanózott, faltokat harcolt ki. Nem rajta múlt, hogy csapata vesztesen hagyta el a parkettet. Ha van egy ember, aki több időre tudja tehermentesíteni, mint 1 perc, akkor több lehet a nyíregyházi centerjátékban. 32 pontot dobott, 68%-os pontossággal, begyűjtött 12 lepattanót, 7 kiharcolt faltja volt, 3-3 szerzett és eladott labdája mellé, még volt 1-1 gólpassza és blokkja. 44-es VAL értékkel zárt.

3. Tanács Attila Naturex – SZTE – Szedeák

Már az előző fordulóban is kiemelte teljesítményét Fodor Péter mester, de vasárnap újból szép munkát tett az asztalra a rutinos játékos. Az Ő hathatós közreműködésével állt fel -14-ről a Szeged, igaz egyenlíteniük nem sikerült, de nagyon megnehezítették az Albacomp dolgát. 21/6 pont, 15-ből 8 mezőnyből, 4 lepattanó, 2-2 szerzett, eladott labda, 3 kiharcolt falt és 1 gólpassz szerepelt a statisztikájában. Sajnálhatja, hogy ez csak egy tisztes vereséghez volt elég.

4. Muhammad El-Amin Albacomp

Az elmúlt szezonban megszokhattuk a kimagasló teljesítményeket El-Amin-tól. Idei csapatában viszont több olyan játékos van, akik labdát, dobást igényelnek, így sokkal nehezebb lenne a dolga papíron. Ma Ő jelentette a hatékonyságot és az eredményességet egy személyben az Albacompnál. 35/9 ponttal a játékhét legeredményesebb játékosa lett. 20 mezőnykísérletéből 11 betalált, 10/10 volt a büntetőmutatója, begyűjtött 5 lepattanót, 2 gólpasszára, 2 eladott labda jutott. Volt még 6 kiharcolt faltja, ami azt jelenti, hogy egy kivételtől eltekintve minden szabálytalanságnál a vonal mögé állhatott. Ha nincs ez a kimagasló teljesítményt, akkor az Alba bukhatta volna a meccset.

5. Gáspár DávidZalakerámia – ZTE KK

Annak ellenére, hogy csapata 8 pontos vereséget szenvedett a Falco-tól, ki kell emelni az Ő teljesítményét. Perine mellett Ő volt az, aki kiemelkedett a mezőnyből zalaegerszegi oldalon. Határozottan, bátran, pontosan, védekezésben keményen játszott, igazi vezér volt a pályán. Szükség is volt/van a rutinjára, de ezzel együtt sem sikerült a bravúr. Játékát dicsérni kell, és remélhetőleg ünnepelhet hamarosan győztes meccset, társaival egyetemben. 34 percet töltött a parketten, ez alatt 17/9 pontot, (3/4 hármas), 2 lepattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, 7 kiharcolt faltot jegyzett.

6. Eilingsfeld János PANNONPOWER – Pécsi VSK

Vladovics leigazolása után többen tartottak attól, hogy „Jones” elveszíti majd játékpercei döntő többségét. Nos, a 211 centis center mindössze 16 percet kapott, János pedig bizonyított. Úgy játszott, mint a felkészülési időszakban. Csapata legeredményesebb játékosa volt, lehetővé téve, hogy jó ideig meccsben legyen a PVSK. Nem a lepattanókban, inkább az ehhez elengedhetetlen kizárásokban jeleskedet. A pécsi szurkolók számára bizakodásra adhat okot a teljesítménye. 29 perc alatt 19/3 pontig jutott, 67%-al dobott mezőnyből, emellé 4 lepattanót szedett, 2-2 labdát szerzett és adott el. Soha rosszabb produkciót.

7. Molnár AndrásKis Rába menti Takarék Soproni KC

A válogatott hátvédet eddig is sokat dicsérték. Ma sajnos keserédes lehet számára a jó teljesítménye, mert csapata nagy csatában, de vesztesen hagyta el a pályát. A soproniak Bandija kevés hibával játszott, szépen dolgozott Jermaine Thomas párjaként. 19/9 ponttal, 7/11-es mezőnymutatóval, 2 lepattanóval, 1-1 szerzett, eladott labdával, 3 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal zárta a meccset.

Koppolók:

1. Damien Hollis - Albacomp

Hollis vitte a felkészülés, az eddigi mérkőzések során az Albacompot. Ma azonban szinten minden balul sült el, amihez hozzáért. Pontosabban fault lett, ugyanis már a második negyedben 4 személyi hibánál járt és padra kellett ültetnie Dzunicsnak. Így a meccs második felében sokat nem tudott hozzátenni a találkozóhoz, majd egy támadóhiba után szállt ki a találkozóból véglegesen. El-Amin-nak fizethet néhány kört, jól pótolta Hollis hiányzó pontjait. Összesen 2 ponttal, 2 lepattanóval, 2 eladott labdával és kipontozódással fejezte be az ütközetet.

2. Nikola Vladovics PANNONPOWER – Pécsi VSK

Sokat vártak a nemrég szerződtetett szerb középjátéktól. Eredmények helyett az első mérkőzésen csak nehéz pillanatokat adott Szercsko Szekulovics mesternek Vladovics. Rosszabbul kezdett, mint a múlt héten Miskovics az NYKK-ban. A 24 éves játékos mind a 6 mezőnykísérletét elhibázta, 6 lepattanója mellett, 4 eladott labdája, 3 faultja volt 16 játékperc alatt. Ha felnő a feladathoz, akkor nagy hasznára lehet a pécsieknek. De így…

3. Tóth GergelyZalakerámia – ZTE KK

A válogatott fiatal kerettagja nem szerepelt fényesen a támadótérfélen. Nem lehet elvitatni a védekezésbeli teljesítményét, nem is annak okán került fel erre a listára. Csapata sokáig belátható távolságban volt a Falco-val szemben. Mi lett volna akkor, ha nem 0/10-et dob mezőnyből? Végigjátszotta az összecsapást, 5 pontját kizárólag büntetőből szerezte, 3 lepattanó mellett még volt 5 szerzett labdája és 5 kiharcolt faultja.