Hoppolók és Koppolók (vol. 21)

altMúlt szombaton öt mérkőzéssel kezdődött a férfi NB I A-csoportjának 21. fordulója, mely ma este fejeződött be a Szombathely-Debrecen találkozó lefújásakor. Nagy verseny alakult ki az utolsó alapszakaszbeli fordulóra, melyhez a magyar játékosok remek teljesítményekkel járultak hozzá. Legfrissebb listánkon 7 felül-, és 3 alulteljesítő játékos szerepel.

Hoppolók:

1. Drahos Gábor – Kaposvári KK

Igaz, hogy Jermaine Thomas hiányában új szerkezettel, irányítókkal lépett fel a Sopron a Kaposvár otthonában, azonban ez nem kisebbíti a rutinos irányító érdemeit. Dunn mellett az utóbbi időben ritkán kapott olyan mennyiségű játékpercet, mint szombaton. Fekete Ádám bizalmát alaposan meghálálta a rutinos irányító, ugyanis a mérkőzés legeredményesebb játékosaként zárt. Mondanunk sem kell talán, hogy messze felülmúlta szezoncsúcsát, ami eddig 11 pont volt. Az első félidőben egyértelműen ő vezette a Kaposvár támadójátékát, számolatlanul szórta a triplákat, ziccereket, 14 pontot szerzett az első húsz percben. A végére 21/12 pontot (9-ből 7 mezőnyből, 6-ból 4 tripla), 8 lepattanót (4 védő, 4 támadó), 1 szerzett, 2 eladott labdát, 7 kiharcolt faltot és 4 gólpasszt jegyzett, tette mindezt 37 játékperc alatt.

alt2. Ruják AndrásLami-Véd Körmend

A Szegeddel szemben megvívott találkozó első tíz perce során 5 gólpasszt osztott ki, mellyel alaposan belejátszott abba, hogy együttese magához ragadta a kezdeményezést, vezetést szerzett. Szinte a teljes második negyedet kiülte, csak bő két perccel a félidő előtt tért vissza, egy triplával és egy gólpasszal, ezáltal előnnyel vonulhatott pihenőre csapata. Aktívan vette ki részért a továbbiakban a 18 pontos fór kialakításában, s biztos kézzel büntetőzött a drámai végjátékban, továbbá jól használta fel faltlehetőségeit. Mezőnypontosságában lehet találni némi kivetnivalót, de a győzelemhez hozzájáruló érdemei elvitatatlanok. 26 játékperce alatt 15/9 pontot (10-ből 4 mezőnyből, 8-ból 3 tripla, 4-ből 4 büntető), 2 lepattanót, 2 szerzett labdát, 3 kiharcolt faltot és idénycsúcsot jelentő 8 gólpasszt tett hozzá együttese győzelméhez, mérlegét némileg rontotta csak 3 eladott labdája.

3. Keller ÁkosAlba Fehérvár

Nem járunk messze az igazságtól, ha azt mondjuk, Keller Ákos egyik legjobb idei meccsét tudhatja maga mögött. A válogatott magasember az egész szezonban küzd azért, hogy visszanyerje azt a formát, melyet az előző idényben láthattak tőle a fehérvári szurkolók. Önkritikusan nyilatkozott a minap saját teljesítményéről, s ahogy a szurkolók, és a kosárszerető közönség, ő is bízik abban, hogy visszatalál arra az útra, mely a fényest karriert hozza meg számára. Csapata idegenbeli fellépésén egy kisebb villanást már sikerült produkálni, rövid idő -24 perc- alatt dupla duplát hozott össze, egyedüli magyar játékosként végzett tíz pont felett, úgy, hogy minden dobását benyelte a gyűrű. 15 pontja mellé begyűjtött 11 lepattanót (8 védő, 3 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdát, 2 kiharcolt faltot és 1 gólpasszt.

altDávid Gergely - Kaposvári KK

A bajnokság egyik legjobb centerét nélkülözi Spica személyében a somogyi együttes, ezt kihasználva lépett előtérbe a kék-fehérek tavaly igazolt centere. A felkészülési mérkőzéseken többször 20 pont felett teljesítő Dávid számára nem úgy alakul ez a szezon ahogy a felkészülés alatt látottak prognosztizálták, vagy épp, ahogy ő tervezte. Sérülés hátráltatta, valamint Spica és Hendlein nagyszerű formája miatt nem jutott komoly mennyiségű játékperchez. A hétvégén a Sopron ellen megnyert hazai meccsen bőven adódott lehetősége a bizonyításra, melyet dupla duplás teljesítménnyel tett meg. 11/3 pontot (8-ból 5 mezőnyből), 10 lepattanót (7 védő, 3 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdát, és 2 gólpasszt tett hozzá csapata győztes játékához.

Perl Zoltán - SZOVA - Trend Optika KC Szombathely

A korábbi fordulókban már kapott játéklehetőséget a külföldi klubok által figyelt játékos. Az utánpótlás válogatott, és a szombathelyiek U23-as csapatának vezére alaposan meghálálta, hogy ez alkalommal több lehetőséget kapott Bencze Tamástól. 11 játékperce alatt egy kivételtől eltekintve minden mezőnykísérletét kosárra váltotta. 11 ponttal (6-ból 5 mezőnyből), 3 lepattanóval (2 védő, 1 támadó), 3 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal, 17-es VAL mutatóval zárta a Debrecen elleni mérkőzést.

Bognár Kristóf - SZOVA - Trend Optika KC Szombathely

A felnőttek között eddig mindössze nyolc percnyi játéklehetőséghez jutó magasembernek a Factum ellen lehetősége adódott, hogy nem csak játékidejét, de megszerzett pontjait is megduplázza. Így is tett a szombathelyiek 18 éves centerreménysége, aki imént említett társához hasonlóan a válogatott és a sárga-fekete U23-as gárda oszlopos tagja. Első megmozdulása melyet a mérkőzésen mutatott nem járt sikerrel, de azt követően már nem tudott hibázni a 205 centiméter magas játékos. Perlhez hasonlóan ő is 17-es VAL-al zárt, tette mindezt úgy, hogy 9 percet tölthetett a parketten. Statisztikájába 11 pont (6-ból 5 mezőnyből) 5 lepattanó (3 védő, 2 támadó), és 2 kiharcolt falt került.

Török RollandTOP COP Security Jászberény

A Szombathely felett aratott sikerből oroszlánrészt vállaló 22 éves magasember az elmúlt fordulókban komoly játékperceket kapott Földi mester rotációjában. Ez pedig nem elhanyagolható tény egy olyan együttes esetében, mely jelen pillanatban a férfi NB I A-csoportjának legjobb formában lévő csapata, mivel sorozatban nyolc mérkőzést nyertek meg. A Zalaegerszeg ellen, elképesztő magabiztossággal diadalmaskodtak a hétvégén, a sikerből a fiatal játékos is kivette részét. Lehetőségeit pontosan értékesítette, mezőnyből 4-ből 3-szor, büntetőből 2-ből 2-szer talált be, így 8 pontig jutott, emellett szedett 4 lepattanót, kiharcolt 3 faltot és adott 1 gólpasszt.

Koppolók:

Dorenzo Hudson Zalakerámia – ZTE KK

Ez elmúlt hetekben komoly problémával küzdött a dobáspontosság terén, viszont mezőnymunkájával, büntetőkkel próbálta kompenzálni a kimaradó mezőnykísérletek miatt elmaradó pontokat. Azonban a Jászberénnyel szemben, tükörsimán elvesztett mérkőzés messze nem az övé volt. Ebben a szezonban először fordult elő vele, hogy nem kapott le egyetlen gyűrűről lecsorgó labdát sem. Negatív idénycsúcsot jelentő 2 ponttal (3-ból 1 mezőnyből), valamint 2 szerzett, 1 eladott labdával, 4 saját, 2 kiharcolt falttal, és 2 gólpasszal fejezte be a mérkőzést.

Gáspár DávidZalakerámia – ZTE KK

Ahogy együttese, úgy a rutinos hátvéd is rosszabb szériába került a 2013-as naptári év elején. A ZTE sorozatban öt mérkőzést vesztett, csapatkapitányuk pedig egymás után hat mérkőzésen nem tudott tíz pont fölé kerülni. Bizonyára nem csak a szurkolók, hanem ő is nagyon szeretné, hogy olyan formában tudjon játszani a szezon hátralévő részében, mint tette az elmúlt év utolsó két honapjában.  A dobásbiztonság mellett komoly faltproblémákkal küzdött a Jászberény elleni mérkőzésen, így fordulhatott elő, hogy az idén legkevesebb játékpercét produkálta, 25 perc alatt jutott a kipontozódás sorsára. A parketten eltöltött idő alatt 4 pontot (7-ből 2 mezőnyből, 3-ból 0 tripla), 4 eladott labda, 5 személyi hiba és 1 gólpassz került a lőlapjára.

Csorvási Milán - Naturtex - SZTE - Szedeák

Nem tudta megismételni azt a játékot, melyet a Körmend otthonában nyújtott a piros-feketék elleni első összecsapáson. Faltproblémái mellett azzal is akadt bőségesen problémája, hogy miként kerüljön helyzetbe a Shaw-Austin-Grebenár trió szorításában. Önmagához képest nagyjából hozta az átlagát azzal, hogy 25 percet töltött a parketten, de a minőség nem a megszokottra sikerült. Idei leggyengébb játékát produkálta, s neve mellé 5 pont (5-ből 2 mezőnyből), 4 lepattanó (3 védő, 1 támadó), 5 saját, 4 kiharcolt falt és 1 blokk került, ami 9-es VAL mutatót ért.