Hoppolók és Koppolók (vol 5.)

Az 5. forduló pénteken kezdődött, szombat este pedig már zárult is. Számos nagy csatát láthattak a csarnokokba kilátogató nézők, szurkolók. Hogy kik voltak azok a játékosok, akik előidézték az örömteli perceket, vagy a vereségekhez kapcsolódó szomorúságot? Az alábbi listákból kiderül. Folytatjuk sorozatunk! 6 hopp és 4 kopp…

Hoppolók:

1. Mladenovics Dejan – Fortress – Körmend

Már az előző fordulóban, Zalaegerszegen is dicséretet kapott védőjátéka miatt. Tegnap teljesen kikapcsolta Zo Williams-t, amikor pályán volt. Az első félidőben lendületet adott az akadozó körmendi támadásoknak. Harcolt, küzdött, fontos szituációkban dobott hármasokat. A közönség „Dejan, Dejan…” rigmussal és vastapssal kísérte a padra, amikor kipontozódott. Nagy estéje volt! 19/12 pont, 6-ból 4 hárompontos, 2 lepattanó, 3 kiharcolt falt, 2 gólpassz volt a teljesítménye 18 játékperc alatt.

2. Drahos Gábor – Naturtex – SZTE - Szedeák

Harmadszor jutott el 10 pontig ebben a szezonban, de eddig még nem játszott ekkora szerepet a csapata eredményességében. Idénybeli első sikerét szerezte meg a Szeged, melyben nagy érdemeket szerzett. Jól dolgozott mezőnyben és a palánkok! alatt is. 16 pontot tett a közösbe, hibátlanul büntetőzött (10/10), lekapott 10 lepattanót (6 védő, 4 támadó), 4 – 4 szerzett és eladott labdája volt, emellett még 6 kiharcolt falt és 3 gólpassz került a lőlapjára.

3. Soós GáborSzolnoki Olaj KK

Jól beosztotta dobásait a kritikus szituációkra. Csupán három távoli kísérlete volt, de mindet értékesítette, ráadásul pont olyan helyzetekben, amikor az Olajnak különösen szüksége volt rá. Eddigi legjobb meccsét hozta szolnoki színekben. Nem volt olyan megmozdulása, ami negatív mutató eredményezett volna. 11/9 ponttal, 2 lepattanóval, 3 szerzett labdával, 1 – 1 kiharcolt falttal és gólpasszal segítette együttesét.

4 Lekli József – Kaposvári KK

Szezonbeli legjobb produkciójával rukkolt elő a Kaposvár magasemberre, mellyel aktív részese volt a csapat első sikerének, amit a PVSK felett arattak. Lekli a 3. negyedben a 19 kaposvári pontból 14-et vállalt magára, így megtartott egy minimális előnyt a hazai gárda, ami a végén elégnek bizonyult. 17 pont, 11-ből 8 mezőnyből, 4 lepattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda, 3 kiharcolt falt és 2 blokk került a statisztikájába.

5. Eilingsfeld JánosPANNONPOWER – PVSK

Őt nem érheti kritika a PVSK veresége kapcsán. Még a legkritikusabb helyzetben, a végjátékban is biztos kézzel értékesített három büntetőt. Ez is csak ahhoz volt elég, hogy minimális különbséggel szenvedjen vereséget a Pécs. Nem hibázott dobást mezőnyből és a védőmunkáját is dicsérni kell. 18/6 pont, 6-ból 6 mezőnyből, 7 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda, 2 kiharcolt falt, 1 – 1 gólpassz és blokk fűződött a nevéhez.

6. Kaluha CsabaFactum Sport Debrecen

Nagyon simán kapott ki a Debrecen, de nincs olyan helyzet, amiben egy kezdő pozícióért küzdő játékos megengedje magának a pihenést. A 21 éves irányító nem is lazsált, igyekezett aktív lenni. Lehet, hogy ez a szombati játék elég lesz ahhoz, hogy a jövő héten a kezdőötös tagja legyen. 19/9 pont, 14-ből 7 mezőnyből, 3 lepattanó, 1 szerzett, 2 eladott labda, 4 kiharcolt falt és 1 gólpassz volt a teljesítménye 29 perc alatt.

Koppolók:

1. Tóth ÁdámAtomerőmű SE

Nem csak Darian Townes, de a körmendi csarnok is nagy nyomást helyezett rá, mely a faltproblémákkal küzdő centernek egy pont után túl sok volt. Utolsó faltja, majd az azt követő technikai végérvényesen eldöntötte a találkozó sorsát. 8 pont, 1 lepattanó, 1 eladott labda, 1 kiharcolt falt, 5 falt és egy technikai volt a mérlege, 12 percet játszhatott, kipontozódott.

2. Benson Egemonye – Kis Rába-menti Takarék SKC

Ennél mindenki többet vár, várt Sopronban a centertől. Sok időt nem tudott a pályán tölteni, faltjai megnehezítették a játékát. Pedig nagy szüksége lett volna rá az SKC-nak ebben a fontos, idegenbeli ütközetben. Nagy javuláson kell átmennie, hogy az elvárt módon tudjon hasznára lenni a csapatnak. 5-ből 3 mezőnyből, 3-ból 0 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 1 eladott labda, 3 kiharcolt falt és 2 blokk állt a statisztikájában. Csupán 19 percet töltött a parketten, kipontozódott a 30. percben.

3. Donald WilsonAtomerőmű SE

Teher alatt nő a pálma, tartja a mondás. Ez a tézis azonban nem érvényes Wilson-ra. A körmendiek szorításában nem volt sansza kibontakozni, szürkén, sokszor inaktívan játszott. Nagyot kell javulni a EuroChallenge meccsre. 6 pont, 6-ból 1 mezőnyből, 1 lepattanó, 2 eladott labda, 2 kiharcolt falt, 3 gólpasszt tett csupán a közösbe 29 játékperc alatt.

4. Djordje DjogoMarso - NYKK

Az utóbbi két fordulóban már mutatkoztak arra utaló jelek, hogy Djogo megtalálja tavalyi önmagát és újra húzóembere lesz a Nyíregyházának. Sajnos ismét visszakerült abba a gödörbe, melybe a nyitányon került. 4 ponttal, 6-ból 1 mezőnyből, 6 lepattanóval, 2 kiharcolt falttal és 1 blokkolt dobással zárt, 29 perc alatt.