Hoppolók és Koppolók (vol. 5)

altLebonyolították a férfi NB I A-csoportjának 5. fordulóját, s nagy öröm számunkra, hogy ismételten több nagyszerű magyar teljesítménynek, köztük sok fiatal játékos teljesítményének tapsolhatott a kosárszerető publikum. Friss listánkon 8 felül-, valamint 3 alulteljesítő játékos.

Hoppolók:

1. Csorvási Milán - Naturtex-SZTE-Szedeák

A Szeged harmadik győzelmének kulcsfigurája, a Jászberény elleni meccs hőse egyértelműen Csorvási Milán. A tények ismeretében felesleges időpocsékolás lenne, ha valaki megpróbálná elvitatni a fenti címeket tőle. Védekezésben faltjait minimalizálva őrizte Dramicsanyint (akinek komoly gondja akadt a dobáspontossággal), emellett ponterősen kosárlabdázott, még ha a büntetőkkel (10-ből 6) akadt is problémája egy-egy alkalommal. 26 pontos idénycsúccsal (19-ből 10 mezőnyből), 9 lepattanóval (5 védő, 4 támadó), 2-2 szerzett és eladott labdával, 7 kiharcolt falttal, 3 gólpasszal és 1 blokkal zárt. Méltán érdemelte ki a mérkőzés legjobbjának, és legnagyobbat „hoppólónak” járó címeket.

2. Mohácsi Máté Marso-Vagép NYKK

A legutóbbi játéknapon szinte semmi sem sikerült a fiatal játékosnak, tegnap azonban adott egy „halvány” jelzést arról, hogy a közeljövőben komoly szerepet fog játszani a magyar bajnoki küzdelmekben. A záró játékrészig nyitott volt a találkozó, majd jött a negyedik negyed és Mohácsi. Öt perc alatt 14 pontot, négy triplát emelet be, egyedül tőle érkezett pont hazai oldalon, s ezzel végérvényesen eldöntötte a mérkőzést az övéi javára. A mezőny messze legeredményesebb magyar játékosaként 20/12 ponttal, (12-ből 8 mezőnyből), 3 lepattanóval, 3-3 szerzett és eladott labdával, 5 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal zárta az összecsapást.

alt3. Harazin TamásSZOVA Trend Optika KC Szombathely

Sikerült visszatalálni arra az útra, élni ismét azzal a szerepkörrel, melyet tavaly járt, játszott a sárga – feketéknél. A Paks elleni mérkőzésen lendületesen, aktívan, pontosan kosárlabdázott. Kétségtelen, hogy Bencze Tamás és csapata számára nagy szükség van egy kispadról beszálló, erőtől duzzadó, fineszes magasemberre. 16 ponttal, szinte hibátlan mezőnymutatóval (9-ből 8 mezőnyből), 7 lepattanóval (4 védő, 3 lepattanó), 2 szerzett, 1 eladott labdával, 1 kiharcolt falttal zárt 19 játékperc alatt. Emellett ő volt a mezőny legeredményesebb játékosa.

Vida MátéNaturtex-SZTE-Szedeák

Kicsit csúszott az ajándék Vida számára, aki épp egy hete ünnepelte 26. születésnapját. Idén először nevezte a kezdőcsapatba Molnár József, a szegediek mestere, az irányító pedig élt a bizalommal. Védelmet jól bontva, kevés, viszont többnyire pontos dobást vállalva, jól mozgatta a hazai csapatot. Ha ezt a formát állandósítani tudja, akkor megoldódhatnak az első udvar posztjait érintő kérdések a szegediek számára. 32 játékperc alatt 12 pontot (7-ből 4 mezőnyből) szerzett, hibátlanul büntetőzött, szerzett 5 lepattanót (4 védő, 1 támadó), kiharcolt 7 faltot, 4 gólpasszára pedig csak 1 eladott labda jutott. Ezeket a számokat látva nem lehet megkérdőjelezni, hogy komoly szerepet vállalt csapata idénybeli harmadik győzelméből.

altCsapai PéterLami-Véd Körmend

Sömenek Martin, Farkas Attila sérülése és Zvonko Buljan korai kipontozódása miatt komoly játékperceket kapott a körmendiek 19 éves játékosa az Alba elleni összecsapáson. A jobbára csak az U23 együttesben lehetőséget kapó Csapai elképesztő felnőtt karriercsúccsal jelentkezett. Mindössze 12 perc alatt csapata legeredményesebb magyar játékosává lépett elő, 15/6 ponttal, (7-ből 6 mezőnyből), 1 lepattanóval, 2 szerzett labdával, 2 kiharcolt falttal és 1 blokkal hívta fel magára a nézők figyelmét és bizonyított Hencsey mesternek, hogy lehet rá számítani a későbbiekben is.

Lekli JózsefAlba Fehérvár

Az eddigi találkozók alapján a nyáron szerződtetett magasember játékperceit könnyen belőhetjük a 15-ös határra. A körmendi palánk alatti alakzat hiányosságai miatt szép számmal akadt lehetősége neki és társainak is közeli kosarak szerzésére. Viszont meg kell említeni, hogy a középtávoli dobásokkal sem áll hadilábon. 15 pontját 86%-os mezőnymutatóval érte el, lekapott 7 lepattanó (4 védő, 3 támadó), kétszer adta el a labdát és kiharcolt 4 faltot, tette mindezt 15 játékperc alatt.

Tóth Gergely Kis-Rába menti Takarék SKC

Az eddigiekhez képest relatíve kevesebb játékperc alatt sikerült megdobnia a szezonátlagát, ráadásul jó pontossággal. Az eddig lejátszott mérkőzésekből látszik, hogy a kinti dobások tekintetében nagy fegyvere lesz az idei Sopronnak. 23 játékperc alatt, 14/9 pont (7-ből 4 mezőnyből), 2 lepattanó, 1 eladott labda, 4 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába.

Hendlein RolandKaposvári KK

Dávid Gergely sérülése miatt jóval több lehetőséget kap Hendlein, sorozatban harmadik mérkőzésen szerepelt kezdőként, s ezeket a találkozókat kivétel nélkül nyerte együttese. Idei legjobbját nyújtva 16/6 pont (9-ből 6 mezőnyből), 9 lepattanó (6 védő, 3 támadó), 3 szerzett, 1 eladott labda, 2 kiharcolt falt, 2 gólpassz és 1 blokk került a statisztikájába, 34 játékperc alatt.

Koppolók:

Bradley Loesing PVSK-Pannonpower

Eddigi leggyengébb mérkőzését hozta magyarországi karrierje során, hisz mindösszesen csak 2 pontot (9-ből 1 mezőnyből), 4 lepattanóval, 2 szerzett, 3 eladott labdával, 4 saját, 1 kiharcolt falttal, és 3 gólpasszal zárt, 24 játékperc alatt.

Zvonko Buljan - Lami-Véd Körmend

Farkas Attila sérülése miatt elképesztően vékonyra olvadtak Hencsey Tamás merítési lehetőségei magas poszton. Buljan nagyon hamar összeszedte a harmadik személyi hibáját, s a harmadik negyed elején egy támadó falt után, reklamálásért beszedett technikaival a kipontozódás sorsára jutott, mellyel gyakorlatilag megpecsételte csapata sorsát. 24 játékperce alatt 13/3 pontot (11-ből 5 mezőnyből), 1 lepattanót, 1 szerzett, 3 eladott labdát, 5 kiharcolt faltot és 2 gólpasszt tett a közösbe, kipontozódott.

Donald CopelandZalakerámia ZTE KK

Az irányító gyengébben teljesített a Nyíregyháza ellen, mint az a Körmend ellen mutatott produkciója prognosztizálta. Dobáspontosságban és labdabiztonságban is visszaesést mutatott, s így Simovic nagyon egyedül maradt a csapat húzóembereinek kategóriájában, elbukta a meccset a ZTE. 10 ponttal, 16-ból 5-ös mezőnymutatóval, 4 lepattanóval, 4 szerzett mellett 5 eladott labdával, 4-4 saját és kiharcolt falttal és 6 gólpasszal zárt.