Hoppolók és Koppolók (vol. 6)

altCsütörtökön és szombaton este rendeztek mérkőzéseket a férfi NB I A-csoportjának 6. fordulójában. Mind a hat találkozón, kivétel nélkül a hazai csapatok örülhettek győzelemnek. Láthattunk egy kemény vasi derbit, hihetetlen fordítást Jászberényben, egy végletekig küzdő Szegedet, Nyíregyházát, szívósan védekező Paksot. A játékosoktól is több kimagasló teljesítmény érkezett, így fogadjátok friss listánkat, melyen 7 felül-, illetve 3 alulteljesítő játékossal találkozhattok.

Hoppólók:

1. Tóth GergelyKis-Rába menti Takarék SKC

Hétről - hétre megtalálhatjuk a fiatal soproni magasember nevét a felülteljesítő játékosok listáján. Nagyon úgy fest, hogy nem csak ígéret lesz, hogy ebben az évben robbantani fog, hanem tényekkel támasztja alá az őt támogatók előrejelzéseit. Meszlényi Róbert és Patonay Imre remekül megtalálták helyét a kék-fehér együttesben, a csapat rotációjában. Komoly játékperceket kapva, magabiztosan szállítja a tíz pont feletti meccseket, sorozatban. Szombaton a Nyíregyházával szemben megvívott győztes mérkőzésen csapata második legeredményesebb játékosaként zárt, holtversenyben Wisevel, mindössze 2 ponttal elmaradva Barovics mögött. Idénycsúcsot dobva, 31 játékperc alatt, 21/9 ponttal (10-ből 7 mezőnyből), 2 lepattanóval, 2 eladott labdával, és 2 kiharcolt falttal zárt.

2. Csorvási MilánNaturtex-SZTE-Szedeák

Finoman fogalmazva sem egyszerű feladat úgy ponterősen kosárlabdázni, hogy az embernek Marko Spicát kell betolnia, vagy védekezésben épp kiszorítania a palánk alól. Mivel ez a művelet folyamatosan és komoly energiákat vesz el a játékostól. A center minimalizálta faltjait, mely nagy szerepet játszott abban, hogy jó ideig meccsben tudta tartani együttesét. Elképesztően jól helyezkedett a gyűrűről lecsorgó labdákra, emellett támadásban is produktívan teljesített. Annak ellenére, hogy vereséget szenvedett csapata, rá nem lehet panasza senkinek, nagyszerű játékot nyújtott. 19 pontot (14-ből 8 mezőnyből), 17 lepattanót (12 védő, 5 támadó), 1 szerzett labdát, 2 kiharcolt faltot tett a közösbe, negatív oldalon mindössze 2 eladott labdát tudunk megemlíteni, 32 játékperc alatt.

alt3. Molnár András - Kis-Rába menti Takarék SKC

Amikor egy játékos úgy nyit egy meccset, hogy az első negyed közepén négy támadásból hármat ő fejez be, ráadásul egységesen triplával, s ezzel csapatának komoly előnyt alakít ki, akkor nem nehéz kitalálni, hogy nagy meccset fog játszani. Rendre akkor szerzett kosarakat, amikor a Nyíregyháza felzárkózott együttesére, a második félidő elején, valamint a záró tíz perc felénél. Mindig tudott új impulzust adni az övéinek, megnyugtatni őket, hogy meg fogják nyerni a derbit. A soproniak Bandijának már jó ideje szüksége volt egy olyan meccsre, melyen kijön neki a lépés, és nem a térdére kell koncentrálnia. Nem csak a kék-fehér drukkerek, de a magyar kosárlabdát szeretők többsége is bízik abban, hogy sérülése már a múlté, s végre nyugodtan, kiegyensúlyozottan kosárlabdázhat a magyar parketteken. 28 játékperc után jutott a kipontozódás sorsára, de előtte idénycsúcsot jelentő 17/15 pontot (9-ből 6 mezőnyből), 4 lepattanót (3 védő, 1 támadó), 3 szerzett labdát, 3 kiharcolt faltot és 2 gólpasszt jegyzett, mindössze 2 eladott labda mellett.

Horti Bálint - TOP COP Security Jászberény

A mérkőzés végjátékában nagyon fontos lepattanókkal, kiharcolt faltokkal és nem utolsó sorban pontokkal járult hozzá a bajnokság eddigi legnagyobb fordításához. Együttese hatalmas mínuszból állt fel, de mindez nem sikerülhetett volna, ha nincs Horti nagyszerű performansza. A center idei legjobb mérkőzését hozva, nagy szerepet vállat csapata sikeréből. 14 pontot (7-ből 5 mezőnyből), 8 lepattanót (6 védő, 2 támadó), 4 szerzett labdát, 4 kiharcolt faltot, 2 gólpasszot és 2 blokkolt dobást tett a közösbe, negatív oldalon 1 eladott labdát jegyezhetünk csak fel.

Körtélyesi Gergely - Atomerőmű SE

Egy végletekig kiélezett, mindössze három pontos különbséggel végződő találkozón rendkívüli fontossággal bírnak a támadólepattanó. Nos "Körte" ebből a műfajból jelesre vizsgázott a paksiak győzelmével záruló mérkőzésen. Nem kell különösebben magyarázni azon játékos teljesítményének értékét, aki egy győztes összecsapáson dupla duplát szállít, márpedig ő ezt tette. Persze ez nem lehet meglepő a bajnokság 8. legjobb lepattanózójától, akik a honfitársak közül egyedül a pécsi Tóth Norbert előz meg. Vezetésével kezdte meg a felzárkózást az ASE, majd megfordította a meccs alakulását. A 28 éves magasbedobó 11/3 ponttal (10-ből 5 mezőnyből), 13 lepattanóval (8 védő, 5 támadó), 1-1 szerzett labdával, kiharcolt falttal és gólpasszal iratkozott fel a statisztikai lapra.

Kovács Ádám - Zalakerámia-ZTE KK

Úgy fest, hogy Kovács Ádám lassan tökéletesre fejleszti a "beállunk a padról és győzelemre segítjük csapatunk" módszert. A 19 játékos ez alkalommal 18 játékpercet kapott Völgyi mestertől, mégis elég impresszívre sikeredett számára a ZTE második győzelmét hozó találkozó. A félőhöz közeledve nagy szüksége volt együttesének arra az két kosárra, melyet a közösbe tett, ahhoz, hogy ne tudjon ellépni a Factum. A negyedik játékrészben előbb egy labdaszerzés után a ZTE-t juttatta vezetéshez, mely egy triplát vágott be falttal együtt, talpra ugrasztva ezzel a zalaegerszegi közönséget, s megadva csapatnák az első lökést a győzelemhez. 10/6 ponttal (5-ből 4 mezőnyből), 1 lepattanóval, 3 szerzett labdával, 1 kiharcolt falttal segítette együttesét. Negatív oldalon csupán egy beütött faltot és egy eladott labdát kell megemlítenünk.

Kovács Imre - Factum Sport Debrecen

A korábban találkozókon csak néhány percre beszálló erőcsatár, az elmúlt körben, a Sopron ellen kapott első alkalommal tíz feletti játékpercet. A Zalaegerszeggel szemben megvívott, vesztes mérkőzésen minden tőle telhetőt elkövetett csapata sikeréért, elég az hozzá, hogy pontszámát tekintve idénycsúcsot homorított (Eddig 3 szerzett ponttal állt a bajnokságban). Annak ellenére, hogy 23 játékperc alatt kipontozódott, bőven tett azért, hogy maradjon esélye az egyenlítésre, vagy akár a győzelemre a Factumnak. 11/9 ponttal (7-ből 4 mezőnyből), 1 lepattanóval, 1 szerzett és 2 eladott labdával zárt.

Koppolók:

1. Bradley Loesing - PVSK - Pannonpower

Ha csak egy fikarcnyival jobban játszik, akkor nem vereséggel kellett volna távozni csapatának a Jászberény csarnokából. Legion kiemelkedő estéje sajnos nem tudta ellensúlyozni az irányító gyenge napját. Már az első negyed végén faltproblémákkal küzdött, s a negyedik negyedben rögtön beütötte a 4. személyijét, épp akkor, amikor együttesének a legnagyobb szüksége lett volna rá. A dobáspontossággal nem volt szerencséje, ugyanis 5 mezőnykísérletéből csak 1 talált gyűrűbe, így zárt 7/3 ponttal, 1 lepattanóval, 3 eladott labdával, 4 kiharcolt falttal, 5 gólpasszal, 28 játékperc alatt jutott a kipontozódás sorsára.

2. Milos Markovic - TOP COP Security Jászberény

Ennél csak jobb jöhet, gondolhatja magában a jászberényiek légiósa. Az elképesztő fordítással megnyert találkozón ugyanis maximum a hátrafelé játékát lehet kiemelni. Ugyanis támadó oldalon hadilábon állt a pontszerzéssel. 4 mezőnykísérletet és 2 büntetőt hibázott el, bár lekapott 5 lepattanót, kiharcolt 2 faltot, és kiosztott 1 gólpasszt, de 26 perc alatt pont nélkül maradni, az már kisebb bravúr. Ennél ő mindenképpen többre hivatott, képes.

3. Jancsikin Braniszlav - SZOVA-Trend Optika KC Szombathely

A szombathelyiek honosított játékosa mindössze 10 percet töltött a parketten a vasi rangadón, s ez alatt az idő alatt mindössze 1 pontot, 2 elhibázott triplát, 1 lepattanót, 1 kiharcolt és két saját faltot jegyzett. Alighanem ennél jóval többre számít tőle a folytatásban Bencze Tamás mester.

Fotó (1-2.) - Tóth Zsombor