Hoppolók és Koppolók (vol 7.)

Vasárnap este befejeződött a férfi NB I A – csoportjának 7. fordulója. Volt pár sima mérkőzés a szoros összecsapások mellett, de nem mindegyik végződött olyan kimenetellel, mint ahogy azt a papírforma ígérte. Magyar játékosok is kerültek a hoppolók közé, jó szórakozást kívánunk friss listánkhoz. Öt hoppoló, öt koppoló!

Hoppolók:

1. Nick Raivio – Kaposvári KK

Nick, Nick, Nick! Nick Raivio ismét megmutatta, hogy mennyire komolyan kell venni őt ebben a bajnokságban. A héten edzője, Fekete Ádám méltatta a kvalitásait, a hétvégi fordulóban szemléltette is a nagyérdeműnek, hogy mit tud. Ismételten vezére volt a kaposvári alakulatnak, mely meglepő magabiztossággal győzte le az Atomerőmű SE gárdáját. 26/3 pont, 17-ből 9 mezőnyből, 7-ből 7 büntető, 15 lepattanó (12 védő, 3 támadó), 1 szerzett, 3 eladott labda, 9 kiharcolt falt, 3 gólpassz és 1 kapott blokk állt a lőlapján. 36 percet töltött a parketten, teljesítménye 43-as VAL mutatót ért.

2. Wittmann Krisztián – Kecskeméti KSE

Remekül kezdte a találkozót, némi túlzással azt lehet mondani, hogy ő dolgozta ki csapata előnyét. Nagyszerűen dobta a hármasokat, 5-ből 5-el kezdett, viszont utána 5-ből már csak egyet értékesített, így 10/6-al zárt. Jól dolgozott, legkevésbé rajta múlt, hogy a KSE begyűjtötte második vereségét. 29/18 ponttal, 1 lepattanóval, 2 szerzett, 4 eladott labdával, 3 kiharcolt falttal és 3 gólpasszal fejezte be a mérkőzést.

3. Michael FeyKaposvári KK

Biztosan megnyugodott Fey lelke, amikor véglegesítették szerződését. Hozzátéve, hogy zalaegerszegi produkciója nem ezt prognosztizálta. Ennek ellenére a Paks ellen igazolta a szakmai stáb jó döntését, remek játékkal hálálta meg a fix kontraktust. Ami pedig a legfontosabb, győzelemhez segítette a KKK-t. 20 ponttal, mezőnyből 14-ből 8-al, 8 lepattanóval, 1 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 2 blokkal zárt.

4. Drahos Gábor – Naturtex – SZTE-Szedeák

Ez alkalommal nem a szakkommentátori székben, nem is pontdobásban, hanem mezőnymunkában alkotott nagyot a Szeged irányítója. Fodor Péter bizonyára elismerően szorította meg kezét és gratulált neki a mérkőzést lefújását követően. Az Ő játéka is szükséges volt a Szedeák bravúros feltámadásához, győzelméhez. 7 pont, 6-ból 3 mezőnyből, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 kiharcolt falt, 7 gólpassz és 1 blokk állt a statisztikájában. 32 perc alatt 23-as VAL mutatót hozott össze.

5. Sitku Ernő – Marso – Vagép NYKK

Több mint 1 hónap kihagyás után léphetett újra pályára a rutinos center. A rá jellemző odaadással vetette bele magát a játékba, azon nem is kell csodálkozni, hogy Djogo-nál jobb teljesítménnyel rukkolt elő. Reméljük, hogy most már elkerülik a sérülések és nyugodtan végigjátszhatja az évet. 19 perc alatt 10/3 pontot, 4 lepattanót, 1 szerzett labdát és 1 blokkot tett a közösbe.

Koppolók:

1. Kenny Izzo – Factum Sport Debrecen

Külső szemlélő csak akkor nem vette volna észre, hogy mennyire nincs kedve a játékhoz, teher neki a mérkőzés, ha nem akarja. Nehéz volt neki Powell, Bell társaságában harcolni, de ennek nem egyenes következménye az, hogy meg sem próbálja. Szabó Miklós dobatott vele egy kosarat, ezen kívül szinte momentuma sem volt a találkozón. A 3. negyed közepén, négy falttal játszva a félpályán, feleslegesen beütötte az ötödiket és kiszállt a játékból. 4 ponttal, 3 lepattanóval, 3 eladott labdával és 1 – 1 adott, illetve kapott blokkal fejezte be a találkozót, 19 percet játszott.

2. Donald Wilson – Atomerőmű SE

Lassan Wilson számára bérelt helyet kell fenntartani a listán. Nagy változásra van szükség a játékában, mert így csak ősz hajszálakat szerez edzőjének, szurkolóinak. Sima vereség volt, de a tőle elvárható pontok esetén nem biztos, hogy így alakul a találkozó. 6 pont, 7-ből 3 mezőnyből. 2 lepattanó, 1 gólpassz, 1 kapott blokk és 4 falt került a statisztikájába. 27 percet játszott, 5-ös VAL értéket tudott felmutatni.

3. Ivan Vukadinov – Kecskeméti KSE

Eddigi leggyengébb mérkőzését játszotta a szerb légiós. Ha nem is várt el tőle atom statisztikát és 33/27-es dobóteljesítményt Sztojan Ivkovics, de annál mindenképp többet, mint amit vasárnap este mutatott. Amit elért, 3 pont, 8-ból 1 mezőnyből, 3 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 2 kiharcolt falt, 1 blokk, 0-ás VAL mutató, 25 játékperc alatt.

4. Szabó Miklós – Factum Sport Debrecen

Darian Townes nem igazán hagyta kibontakozni, ráadásul az is megnehezítette a dolgát, hogy nagyon hamar, már a 6. percben begyűjtötte a harmadik személyi hibáját. Szükség lett volna a tőle megszokott játékra, leginkább neki. Igaz, a Debrecennek nem a Körmend ellen kell harcolni, nyerni. Pont nélkül fejezte be a mérkőzést, mind a 8 mezőnykísérlete kimaradt, igaz 4 eladott labdája, 1 kapott blokkja mellé leszedett 8 lepattanót és kiosztott 2 gólpasszot. 26 játékperce alatt -2-es VAL mutató jött össze neki.

5. Chris Hines – Zalakerámia - ZTE KK

Valahogy nem akar jönni Hines-tól a jó teljesítmény. Látszik rajta az akarás, de ez inkább megfelelési kényszerbe, görcsösségbe, pontatlanságba csap át. Edzőjét rendkívül nehéz helyzetbe hozta azzal, hogy folyamatosan ültetni, jegelni kellett korán összeszedett faltjai miatt. Nagyon hiányzott védekezésben, nem tudták kikapcsolni Miskovicsot. 2 pont, 4-ből 1 mezőnyből, 2 lepattanó, 2 kiharcolt falt, 4 eladott labda és 5 falt állt a neve mellett, 23 percet töltött a parketten, kipontozódott.