Hoppolók és Koppolók (vol. 7)

altCsütörtökön egy, szombaton pedig öt mérkőzést rendeztek a férfi NBI A-csoportjában. Nagy örömünkre ismételten több nagyszerű magyar teljesítményről számolhatunk be, sőt új arcokkal is találkozhattok a felülteljesítő játékosok között. Legfrissebb listánkon 7 „hoppoló” és 3 koppoló foglal helyet.

1. Gáspár Dávid – Zalakerámia-ZTE KK

Az egerszegi csapatkapitány a Körmend elleni meccsét most überelte, pedig akkor se kicsit homorított. Amikor Copeland nagy őrizetet, szorítást kapott, akkor ő szolgálta ki a társakat gólpasszokkal. A hosszabbításban hibátlanul büntetőzött, kétszer vette vissza csapat számára az előnyt, mely másodjára már győzelmet ért. Idei legjobb játékát hozta, Simovic mögött, Copelanddel holtversenyben együttese második legeredményesebb játékosaként ünnepelhette csapata idénybeli harmadik sikerét. 20/3 pontot (13-ból 7 mezőnyből), 4 lepattanót, 1 szerzett labdát, 2 kiharcolt faltott és 7 gólpasszt tett a közösbe, mérlegét 3 eladott labda húzta le, de csak minimálisan.

2. Szabó ZsoltAlba Fehérvár

Ha csapatod legeredményesebb játékosaként része vagy egy rangadó végjátékában elkövetett fordításnak, akkor nem tudsz kikerülni a mérkőzésnyerő kategóriából. A fehérváriak Szöszije fontos lepattanókkal, védőmunkával és nem utolsósorban kosarakkal járult hozzá az Alba győzelméhez. Az első félidő végén egy perc alatt három rendkívül fontos kosarat szerzett, ugyanis ellépőben volt csapatától a Kaposvár. A végjátékban beemelt egy zárkóztató triplát, majd egy előnynövelő zsákolással ugrasztotta talpra a fehérvári publikumot. 19/6 ponttal (14-ből 8 mezőnyből), 8 lepattanóval (6 védő, 2 támadó), 2 szerzett labdával, 2 kiharcolt falttal és 1 blokkolt dobással zárta a mérkőzést, igaz 4 eladott labda, és az utolsó percben kihagyott két büntető csúfította a mérlegét, de gyanítható, hogy győztes meccsen kiegyezik ezzel ő is, és a szurkolók is.

3. Soós GáborTOP COP Security Jászberény

Idei legjobb mérkőzését hozta a jászberényiek válogatott kerettag játékosa, így nem hatott meglepetésként, hogy együttese a végjátékig, záró percekig partiban volt a Szombathellyel. Rendkívül jól hintette az amúgy is védjegyének számító hárompontosokat. A találkozó közepén rendre be-beköszönt kintről, s így Dramicsanyinnal karöltve versenyben tartotta a jászberényi alakulatot. A szombat esti összecsapáson ő hozta a legjobb magyar teljesítményt. Ha ezt a játékot állandósítani tudja, akkor Földi mesternek több boldog percet fog okozni. 31 játékperc alatt 19/15 pontot szállított (10-ből 7 mezőnyből, 7-ből 5 tripla), 3 kiharcolt falt és 2 gólpassz mellett 3 eladott labdát kell megemlítenünk a negatív oldalon.

Kovács Péter - PVSK - Pannonpower

Élvezi és nagyban meg is hálálja Csirke Ferenc bizalmát a 24 éves dobóhátvéd. Rendre a kezdőcsapatban kap helyet, azonban a második forduló óta nem tudott 4 pont fölé jutni, most azonban a legjobbkor robbantott. Nagyszerűen védekezett, nem használt el sok labdát támadásban, fontos szerepet vállalt csapata idénybeli harmadik sikeréből. A végjátékban második hárompontosával adta meg a kegyelemdöfést a Sopronnak, eldöntötte a mérkőzés sorsát. 10/6 pont, 6-ból 4 mezőnyből, 3 lepattanó (2 védő, 1 támadó), 4 szerzett labda, 2 kiharcolt falt került a lőlapjára, mindössze 1 eladott labda ellenében, 29 játékperc alatt. A szombati összecsapásig hadilábon állt a távoli dobásokkal, 0/16-os triplamutató éktelenkedett a lőlapján, de a Sopron ellen megtört a jég 4-ből 2-vel zárt.

Bennet DavisMarso-Vagép NYKK

Nem tudni, hogy a bizonyítási vágy, vagy más okozta a magasember remek szereplését. A lényeg az, hogy nagyszerű performanszt hozott egykori csapata, a Körmend ellen Davis. Tarthatatlannak bizonyult az ellenfelek számára a palánkok alatt, kedvére lubickolt a festékben, mely meg is látszott statisztikáján a mérkőzés végére. 31 percet pályán töltve magyarországi karrierje legjobb teljesítményét nyújtotta az NYKK szempontjából nagyon fontos mérkőzésen. 22/3 ponttal, 13-ból 9-es mezőnymutatóval, 10 lepattanóval (8 védő, 2 támadó), 3 szerzett, 2 eladott labdával, 5 kiharcolt falttal, 1-1 gólpasszal és blokkal zárt.

Csabay ÁdámPVSK - Pannonpower

A 26 éves hátvéd bőségesen kihasználta azt 7 játékpercet, amit Csirke Ferenctől kapott. Az ő hárompontosával vette át a vezetést a Pécs a második negyed közepén, majd a harmadik játékrész végén újabb kettőt jegyezett, melyekkel 8 pontos messzeségbe taszította a soproniakat. 9/9 ponttal beállította idei legjobbját, 3-ból 3 triplát értékesítve, emellett 1 gólpassz került még a lőlapjára. Csak a statisztika tréfája, s ebből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, viszont meg kell említeni, hogy a PVSK csak akkor hagyta el győztesen a pályát, amikor Csabay pontosan 9 egységet rámolt be, legalább két triplával fűszerezve. A képlet tehát egyszerű, három gyors tripla a találkozó elején és biztos a pécsi győzelem.

Kaluha Csaba - Marso-Vagép NYKK

A 22 éves irányító az elmúlt fordulóban már több játékpercet kapott Ferenczi Tamástól, s csütörtökön a Körmend ellen rövid idő alatt, meggyőző teljesítménnyel jelezte, hogy ő is szeretne aktív részese lenni a Nyíregyháza rotációjának. Mezőnyből kevés dobást vállalt, de nem is hibázott, bár a büntetőzéssel kissé hadilábon állt (6-ból 3). 9/3 pont, 1 szerzett labda, 6 kiharcolt falt és 3 gólpassz került a statisztikájába, mindössze 15 parketten töltött perc alatt.

Koppolók:

1. Factum Sport Debrecen

49 pontot szereztek és kikaptak a Pakstól. 35%-os mezőnymutató, 12 eladott labda, mindezt edzőváltás után, hazai pályán, elképesztően sima vereséget begyűjtve. Férfi mezőnyben nem mostanában láttunk ilyet, de gyanítható, hogy nem is fogunk egyhamar. Egy vigasz van a debreceniek számára, ennél csak jobb jöhet!

2. Molnár AndrásKis-Rába menti Takarék SKC

A legutóbbi fordulóban dicsértük Molnárt, hisz a szezonbeli legjobbját hozta, viszont a Pécs elleni összecsapáson sok-sok pont maradt a zsákjában, így nem tudott együttese segítségére lenni, ezen a fontos derbin. Egyetlen mezőnydobást vállalt, amit be is dobott, így zárt 2 ponttal, 2 elhibázott büntetővel, 1 lepattanóval, 3 eladott labdával, 1 kiharcolt falttal, 3 gólpasszal, 20 perc játék alatt.

3. Zvonko BuljanLami-Véd Körmend

Nem tudni, hogy az EuroChallenge meccs utáni mentális, fizikai fáradtság, vagy mi egyéb, de valami biztosan negatív hatással volt a horvát játékos pontszerző teljesítményére. Az eddig húzóember szerepkörben pattogtató légiósnak eddig a 20 pontos határ sem tűnt akadálynak, a Nyíregyháza ellen azonban még a 10 egységet sem tudta elérni. Mezőnyben tette a dolgát, hisz sok lepattanót, gólpaszt, kiharcolt faltot jegyzett, de minimális ponttermése megakadályozta a Körmendet abban, hogy begyűjtse harmadik sikerét. 7 ponttal, 11-ből 2-es mezőnymutatóval, 10 lepattanóval (6 védő, 4 támadó), 4-4 szerzett és eladott labdával, 5 kiharcolt falttal és 4 gólpasszal zárt, ismét begyűjtött egy technikai hibát. Ha a Körmend kedden meg akarja szorítani, le szeretnék győzni a Szolnokot, akkor tőle mindenképpen ponterősebb, nyugodtabb játékra van szükség.