Hoppolók és Koppolók (vol 8.)

Pénteken egy, szombaton hat találkozót rendeztek a férfi NB I A - csoportjának 8. fordulójában. A hoppolók listáján ezúttal hatalmas többségben vannak a magyar játékosok, főleg a Gergelyek. 6 hoppoló és 4 koppoló az új listán. Jó szórakozást hozzá.

Hoppolók:

1. Gáspár DávidZalakerámia – ZTE KK

Élete egyik legjobbját hozta pontokban az ’egerszegi hátvéd a Pécsnek, de ezen kívül sok öröme nem lehetett, mert újabb vereséget szenvedett csapata. Hiába alakított ki több mint 10 pontos előnyt a ZTE, a harmadik negyedben elvesztette, majd a záró játékrészben már a Pécs került 10 pontos fölénybe és nyerte meg a találkozót. Egyedül az eladott labdák számát lehet sokallni, de 40 perc és olyan nyomás alatt melyet Gáspár kapott, talán ez megbocsátható. 20/18 ponttal, 13-ból 7 mezőnyből, 3 lepattanóval, 6 eladott labdával, 2 kiharcolt faltal, 1 – 1 kapott és kiosztott blokkal zárt, végigjátszotta a találkozót..

2. Körtélyesi Gergely – Atomerőmű SE

Már a keddi EuroChallenge mérkőzésen is jókor szerzett pontokat, mellyel hozzásegítette a Paksot a felzárkózáshoz, akkor nem jött össze a győzelem. Most azonban a cserepadról beszállva, szezoncsúcsot dobott, most játszott legjobban ebben az idényben. 15/3 pont, 10-ből 7 mezőnyből, 7 lepattanó (4 védő, 3 támadó), 2 eladott labda, 1 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába. 20 játékperc alatt ért el 20-as VAL értéket.

3. Drahos GáborNaturtex – SZTE - Szedeák

Megkérdőjelezhetetlen, hogy tegnap Ő volt a Szeged legjobbja. Ivosev és Levy hiányában rutinjával sokáig meccsben tartotta együttesét. Büszkék lehetnek, nem sok csapat fog egy negyed alatt 30 pontot dobni Körmenden. Az Ő teljesítménye nélkül nagyságrendekkel nagyobb lett volna a szemszerű különbség. Pontból, szerzett labdából és kiharcolt faltból tegnap érte el a legtöbbet az elmúlt 8 mérkőzés alapján. 17/6 pont, 13-ból 6 mezőnyből, 4 lepattanó, 8 szerzett, 1 eladott labda, 8 kiharcolt falt, 5 gólpassz, 1 kapott blokk állt a neve mellet.

4. Jibril HodgesJászberényi KSE

Tavaly is sokat szenvedett Hodges formaingadozással, idén sincs ez másképp. Szombaton hiába szórt pontszámot tekintve szezoncsúcsot, mezőnymunkában hozott már jobbat is az idény során. Ha egyenletesen tudná ezeket a számokat, játékot hozni, akkor már több győzelme lenne a JKSE-nek. 23/15 pont, 16-ból 8 mezőnyből, 8-ból 5 triplából, 1 lepattanó, 2 – 2 szerzett és eladott labda, 3 kiharcolt falt és 2 gólpassz állt a lőlapján.

5. Tóth Gergely - Zalakerámia – ZTE KK

A válogatott kerettag egészen kipontozódásig a pályán volt, pihenő nélkül. Elég régen hozott olyan produkciót, mint szombaton, ez volt idénybeli legjobb találkozója. Fájó a ZTE híveknek, hogy ez is csak egy tisztesnek mondható vereséghez volt elé. Viszont az biztos, hogy edzői, szurkolói ehhez hasonló produktumot várnak tőle a továbbiakban. Látható, hogy benne van a játékosban a jó játék lehetősége. A lefújáskor 17/9 ponttal, 10-ből 6 mezőnyből, 4 lepattanóval, 1 szerzett, 3 eladott labdával, 2 kiharcolt falttal és 2 gólpasszal állt.

6. Hegedűs GergelyKecskeméti KSE

Beállította szezonbeli legjobb teljesítményét. Hasznos tagja volt a Sopron ellen magabiztosan diadalmaskodó együttesnek. A padról beállva 17 perc alatt 12 pontot, 2 lepattanót, 1 szerzett labdát, 3 kiharcolt faltot tett a közösbe.

Koppolók:

1. Brandon GaySzolnoki Olaj KK

Szolnokon bíztak abban, hogy Gay tudja pótolni a Báder kiválásával keletkező űrt, hiányzó pontokat. Azonban csalódniuk kellett, mert faltproblémái miatt alig tudott már parketten lenni a légiós a második félidőben, mivel az első 20 perc során 4 személyi hibát fújak rá a játékvezetők. Összesen 19 percet játszott, ezalatt 5/3 pontot, 5 lepattanót, 2 szerzett, 1 eladott labdát, 2 kiharcolt faltot és 2 gólpasszt tett a közösbe, kipontozódott.

2. Janou RubinKis Rába – menti Takarék SKC

Jermaine Thomas csak a pontszerzésből nem tudta kivenni a részét, Rubin viszont totális betli volt. A második félidő kezdetén például két támadásból, kétszer adta el a labdát, ezek után le is cserélte Horváth Imre. Amihez hozzányúlt balul sült el, nem csoda, hogy sima vereséget szenvedett a Sopron. 4 pont, 10-ből 1 mezőnyből, 5 lepattanó, 1 szerzett, 5 eladott labda, 3 kiharcolt falt került a neve mellé. 20 perc alatt -1-es VAL mutatót hozott össze.

3. Brycuis PerineZalakerámia – ZTE KK

Már a Kaposvár elleni derbin is csak a végjátékra ébredt fel, szombaton viszont szinte teljesen dekoncentrált volt a fiatal légiós. Mindössze két mezőnykísérlete ért célba, vigyázott a labdákra, nem szórt el sokat, de ezzel együtt csak egy alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe társát. Egy jó Perine-el megszerezhette volna első győzelmét a ZTE. 7/6 pont, 7-ből 2 mezőnyből, 2 szerzett, 1 eladott labda, 3 kiharcolt falt, 1 gólpassz került a statisztikájába 26 játékperc alatt. Kipontozódott.

4. Kenny IzzoFactum Sport Debrecen

Justin Ingram parádézott, Kennyi Izzo pedig ismét egy rendkívül halovány „produkciót” mutatott be a nagyérdeműnek. Gyakorlatilag másolta a Körmend elleni estéjét. 2 pont, 3 lepattanó, 2 -2 szerzett és eladott labda 1 gólpassz állt a lőlapján. 4 faltot ütött be, összesen 18 perc jutott neki. Ennél már tényleg csak jobb lehet. Talán az új edző kihozza belőle a jobb mutatókat.