Hoppolók és Koppolók (vol. 8)

altA péntek és vasárnap esti egy-egy mérkőzés keretbe foglalta a férfi NB I A-csoportjának további négy mérkőzését, teljes fordulóval folytatódott a bajnokság. Nagy örömünkre ismételtem több kiváló magyar teljesítménynek tapsolhattunk az elmúlt játéknapokon. A felül-, illetve alulteljesítő játékosok friss listáján 7 „hoppoló” és 3 „koppoló”!

Hoppolók:

1. Ferencz CsabaLami-Véd Körmend

Legutóbb áprilisban, a Paks elleni első rájátszásbeli találkozón jutott 20 pont fölé a válogatott bedobó. Nagyszerű dobóformát hozott a Debrecen legyőzése alkalmával, már az első negyed után 15 egységnél járt. Határozottan támadta a festéket, gyűrűt, a befejezéseknél pontos, határozott volt. A nagyszünet után, bő három perc alatt három triplát küldött a helyére, mellyel ismét tíz pont fölé kúszott a különbség, s ezzel a megszerzett lendülettel behúzta csapata a mérkőzést. Jó ideje kijárt már Ferencznek, hogy a körmendi közönség hosszan ünnepelje, ezzel nagy önbizalmat adva számára a továbbiakra. Szerdán ismét bizonyíthat, hisz az Oldenburg elleni EuroChallenge meccsen nagyon fontos pontokra számítanak tőle a piros-fekete fanatikusok. A szombat esti találkozó legeredményesebb játékosaként, messze idei legjobbját hozva 28/18 ponttal, (15-ből 11 mezőnyből, 9-ből 6 tripla), 5 lepattanóval, 1 szerzett labdával, 2 kiharcolt faltal és 2 kiosztott blokkal zárt.

2. Gáspár DávidZalakerámia-ZTE KK

A zalaegerszegi a csapatkapitány az elmúlt heti, szegedi remeklése után a hazai közönségnek is fényeset villantott. Egy irányítótól is megsüvegelendő teljesítmény, ha 8 gólpasszt (idénycsúcs) hoz, hát még egy hátvédtől, akinek nem a társak kiszolgálása az elsődleges feladata. A Pécs elleni, győztes mérkőzésen egyedüli magyar játékosként jutott tíz pont felé és a találkozó harmadik legeredményesebbjeként zárt. Idénycsúcs beállítást jelentő 20 ponttal zárt, mely mellé 7 lepattanót (6 védő, 1 támadó) 3 szerzett labdát, 5 kiharcolt faltot, szezonbeli legjobbját jelentő 8 gólpasszt hozott, a negatív oldalon 3 eladott labdát kell megemlítenünk. Fontos láncszemként, jó játékkal járult hozzá a ZTE idénybeli harmadik, összességében negyedik győzelméhez.

3. Körtélyesi Gergely – Atomerőmű SE

Azok után, hogy a legutóbbi fordulóban limitált szerepe jutott a pontszerzésben, a Nyíregyháza legyőzése alkalmával a találkozó legeredményesebb játékosa címet dobta össze. Támadásban produktív első félidőt hozott, melyre nagy szüksége volt együttesének, ugyanis sem Idlet, sem Tóth Ádám nem hogy kiemelkedőt, még átlagosat sem hozni támadásban. Zsákolásaival, palánkhoz közeli játékával megnyugtató fórhoz segítette együttesét a félidőhöz érve. Minimális hibaszázalékkal dolgozott, mely akkor volt a legfontosabb tényező, amikor a gyenge harmadik negyed után újra fel kellett építeni az ASE-nak egy komolyabb előnyt. A végjátékban triplájával újra tíz pontos előnyhöz juttatta az csapatát, ott végleg eldőlt a találkozó sorsa. 33 játékperc alatt idénycsúcs beállítást jelentő 21 ponttal, (14-ből 10 mezőnyből), 6 lepattanóval (4 védő, 2 támadó), 1 eladott labdával, 1 kiharcolt falttal és 2 gólpasszal zárt.

Hendlein RolandKaposvári KK

A válogatott kerettag magasember hétről hétre jól teljesít, nem meglepő, hogy ő a 7. legjobb lepattanózó az bajnokságban. Szombaton nem egyszerű feladat elé állították, hisz a Fey-Ivosev duóval folytatott csata komolyan igénybe veszi az ember erejét, idegrendszerét egyaránt. Az első negyed hajrájában egyhuzamban, megszakítás nélkül 7 pontot rámolt be a szombathelyieknek, mellyel együttese átvette a vezetést. A negyedik játékrészben fontos lepattanókkal, kosarakkal járult hozzá a Kaposvár biztos győzelméhez, alapos dicséretet érdemel, hisz emberes dupla duplát hozott. 30 játékperc alatt 15 pontot (11-ből 7 mezőnyből), 11 lepattanót (7 védő, 4 támadó), 1 szerzett labdát, 1 kiharcolt faltot, 2 gólpasszt és 3 blokkolt dobást tett a közösbe.

Lekli JózsefAlba Fehérvár

Fontos szerep jutott a Jászberény elleni találkozó Lekli számára, ugyanis sem Szabó Zsolt, sem Keller Ákos nem tudta vállalni a játékot. A 25 éves magasember nem okozott csalódást sem a szurkolók, sem Dzunics Braniszlav mester számára, szinte hiba nélkül játszva, szezonbeli legjobb teljesítményével rukkolt elő. Mezőnyből egyetlen kísérletet sem hibázott el, minden dobása a gyűrűben landolt, a bajnoki évadban először ért el dupla duplát. 12/3 ponttal, (5-ből 5 mezőnyből), 12 lepattanóval (6 védő, 6 támadó), 2 szerzett labdával, 4 kiharcolt falttal és 1 gólpasszal segítette győzelemre csapatát.

Drahos GáborKaposvári KK

A nyáron szerződtetett irányító az első három forduló jó mérkőzései után adós maradt a kiugró teljesítménnyel. Pár játéknapnyi hallgatás után a Falco felett aratott siker alkalmával jelezte, hogy érdemes rá számítani, igenis fontos szerepet tölt be a kék-fehérek rotációjában. Védekezésben több eladott labdát kényszerített ki a vendégek hátvédjein, hasznosan kosárlabdázott, fontos győzelemből vette ki részét. Lőlapjára 10/3 pont (7-ből 4 mezőnyből), 2 lepattanó (1 védő, 1 támadó), 2-2 eladott és szerzett labda, 5 kiharcolt falt és 3 gólpassz került.

Will Tamás - SZOVA-Trend Optika KC Szombathely

A tavalyi szezon egyik szombathelyi meglepetésembere eddig nem nyújtott olyan teljesítményt, mely a mögöttünk álló idénybeli formára hajazott volna. Will a Kaposvár ellen komoly mennyiségű játékpercet kapott, persze ebbe belejátszott az a tény is, hogy Harazin nem álhatott Bencze mester rendelkezésére. Idei legjobb teljesítményét láthatták a Kaposvárra ellátogató szombathelyi drukkerek, azonban ő sem tudott többet tenni annak érdekében, hogy együttese győztesen hagyja el a parkettet. 28 játékperc alatt 14/9 pontot (10-ből 5 mezőnyből, 5-ből 3 tripla), 3 lepattanót (2 védő, 1 támadó), 1-1 szerzett és eladott labdát, 1 kiharcolt faltot és 2 gólpasszt jegyezhettek a statisztikájába.

Koppolók:

1. Fekete Stefan - Naturtex-SZTE Szedeák

A ZTE-vel szemben elbukott hosszabbításos derbi végjátékában rosszul büntetőzött, mely közrejátszott együttese vereségében. Vasárnap este pedig semmit nem tudott kezdeni a Thomas - Wise duóval. Statisztikája beszédes, ugyanis 2 pontra (5-ből 1 mezőnyből, 3-ból 0 büntető), 3 lepattanóra, 3 kiharcolt faltra és 3 gólpasszra volt képes, mindezt 21 perc alatt. Tőle joggal várnak el többet a szegedi vezetők.

2. Todd Hendley - PVSK - Pannonpower

Magyarországi ittléte alatt még soha nem játszott ilyen gyengén a szakállas középjátékos. Amellett, hogy faltproblémái miatt nem tölthetett megfelelő mennyiségű játékpercet a parketten, nehezen birkózott meg a Teo Simovic által elé állított feladattal. 25 perc alatt mindössze 6 pontot, 7-ből 2-es mezőnymutatót, 4 saját, 2 kiharcolt faltot és 1 gólpasszt tudott felmutatni, lepattanó nélkül zárta a meccset.

3. Kálmán László - SZOVA - Trend Optika KC Szombathely

Fura, ha egy olyan játékossal találkozunk az alulteljesítők között, aki minden dobását célba juttatta. Bár az sem mindennapi, hogy Kálmán 9! eladott labdával ajándékozza meg az ellenfelet. A sárga-fekete irányítójával megesett, hogy bő egy perc leforgása alatt háromszor adta el a labdát, melynek egyből csere lett az eredménye. 25 perc alatt 3 triplát és 4 büntetőt értékesítve zárt 13/9 ponttal, 2 lepattanóval, 2 szerzett és 9 eladott labdával, 2 gólpasszal és 5 kiharcolt falttal.