Hoppolók és Koppolók (vol 9.)

altAz elmúlt héthez hasonlóan a 9. forduló is számos jó magyar teljesítményt tartogatott számunkra. A csapatot részéról volt nagy feltámadás, bravúros, illetve sima hazai sikerek. Eheti listánkon 7 hoppoló és 3 koppoló. Jó szórakozást hozzá!

Hoppolók:

1. Ferencz Csaba – Fortress Körmend

„A negyedik negyedben Ferencz vezetésével 9 pontos hátrányból 2 pontra jött fel a Körmend”, Ő szerezte a vasiak első tripláját a második félidőben. Épp jókor, mert az jelentette a fordulópontot a piros-feketék számára. A végjátékban további két sikeres távolival küldte mélyre a soproniakat, szurkolóit pedig örömmámorba juttatta, akik a mérkőzés alatt és után is gyakran éltették a csupaszív hátvédet. 16/9 pontjával Townes-al egyetemben a legeredményesebb vasi játékos volt. 9-ből 6 mezőnykísérletet értékesített, leszedett 6 lepattanót (3 vevő, 3 támadó), 1 kiharcolt faltja mellett volt még 1 gólpassza is.

2. Trepák Zoltán – Szolnoki Olaj KK

Nem tudott a gyűrűbe találni a Pau Orthez elleni EuroChallenge mérkőzésen, így különösen szép fejlődésnek köszönhetően ért fel a dobogóra. Báder Márton helyetteseként szükség lesz tőle az ilyen teljesítményekre, hogy az Olaj KK sikeres legyen. A lepattanózásban nem volt kiemelkedő, de csapata legjobb labdalopója volt. 15/6 pont, 7-ből 5 mezőnyből, 1 lepattanó, 4 szerzett laba, 3 kiharcolt falt, 1 gólpassz és 1 blokk került a lőlapjára.

3. Drahos Gábor – Naturtex – SZTE - Szedeák

Újabb remek játékkal örvendeztette meg a szegedi szurkolókat, ez alkalommal hazai környezetben. Bizonyította, hogy a körmendi mérkőzés, nem a csak Levy és Ivosev hiányában sikerült olyan jóra neki. 21 ponttal, közte három triplával terhelte meg a jászságiak gyűrűjét, úgy, hogy csupán egyetlen mezőnydobást hibázott el. Kezd játékba lendülni a Szeged, minden csapatnak észnél kell lennie, aki a Drahos vezette Szedeákhoz látogat.

4. Lekli József – Kaposvári KK

Idei legjobb meccsén van túl a center. Lepattanóban, blokkban és gólpasszban is szezoncsúcsot ért el. Több mint egy év után ért el újra dupla – duplát, amiből nagy részt tett ki az a 7 lepattanó, amit az ellenfél palánkja alatt szedett össze. A kapott bizalmat egyre jobban meghálálja, sorozatban második alkalommal töltött több mint 30 percet a parketten. 12 pont, 9-ből 5 mezőnyből, 11 lepattanó (4 védő, 7 támadó), 2 szerzett, 1 eladott labda, 3 kiharcolt falt, 2 gólpassz és 3 blokkolt dobás került a statisztikájába.

5. Nikola Vasojevics – PANNONPOWER - PVSK

Bam Doyne érkezése után kikerült a kezdőből, az előző mérkőzésen nem is tudta megfelelően felvenni a találkozó ritmusát. Azonban ezen a nagyon fontos találkozón újra bizonyította a szurkolóknak és Csirke Ferencnek is, hogy hasznos, megbízható tagja a Pécs együttesének. 16 pontot tett a közösbe, közte egy triplát. 10 mezőnykísérletéből 5 talált célba, leszedett 3 lepattanót, volt 2 szerzett, 3 eladott labdája, kiosztott 4 gólpasszot, 1 blokkot és kiharcolt 7 faltot.

6. Djordje Djogo – Marso – Vagép NYKK

Több mérkőzésen keresztül csak kereste tavalyi önmagát, melyre akkor talált rá, amikor leginkább szükséges volt. Remek külső dobásaival hosszú időn át meccsben tartotta a csapatát, de így is csak részben tudta pótolni Stefan Fekete elmaradó pontjait. Ha ilyen, vagy ehhez hasonló játékot tud hozni a továbbiakban, akkor komolyan kell számolni az NYKK-val is. 20/15 pont, 9-ből 6 mezőnyből, 6 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott laba, 1 blokk került a neve mellé 27 játékperc alatt.

7. Gombás Gábor – Kis Rába – menti Takarék SKC

Nem sokon múlott, hogy Ő kerüljön a lista elejére, csupán pár percen. Jól pótolta Molnár András hiányzó pontjait, mezőnyben remekül dolgozott, holtversenyben a legjobb lepattanózó volt. Amit tudott, megtett csapata sikeréért, de ahogy társainak, úgy neki sem jöttek be a dobások az utolsó játékrészben. Ennek ellenére nem érheti kritika játékával kapcsolatban, pedig vesztes csapat tagja volt. 14/6 pont, 8-ból 4 mezőnyből, 9 lepattanó (7 védő, 2 tamádó), 1 szerzett, 2 eladott labda, 2 gólpassz és 2 kiharcolt falt állt a lőlapján.

altKoppolók:

1. Molnár András - Kis Rába – menti Takarék SKC

Idei leggyengébb napját fogta ki a tegnapi mérkőzésre. Pedig az SKC sokáig komoly győzelmi esélyekkel játszott a jobb erőkből Körmend ellen. Pár meccset hozott már a Sopronnak Molnár játéka, bizonyára fog még ilyen sikereket elkönyvelni. Viszont a tegnapi produktumából kevés pozitív dolgot lehet kiemelni. A biztos kezű hátvéd számtalan üres helyzetet hibázott el 8 mezőnykísérletéből csak egyet tudott a gyűrűbe juttatni. 4 pont, 2 lepattanó, 2 eladott labda, 1 kiharcolt falt és 1 gólpassz fűződött nevéhez.

2. Tóth Ádám – Atomerőmű SE

A Nyíregyháza elleni mérkőzés után már abban bíztak az ASE szurkolói, hogy a center rátalált a helyes útra és azt a játékot hozza, ami miatt meghívást kapott a válogatottba. Nos tegnap jött a nagy visszaesés, hasonlóan indiszponáltan játszott, mint a Körmend elleni rangadón, hamar gyűjtötte a faltjait. 1 pontot szerzett, mindkét mezőnykísérletét kihagyta, 6 lepattanója mellett volt 1 szerzett és 4 eladott labdája, 2 gólpassza, 1 kiharcolt faltja. 13 percet tölthetett a parketten, kipontozódott.

3. Bryquis PerineZalakerámia ZTE KK

Tegnap Vertetics kezdett helyette, edzője bízott abban, hogy a padról beállva nagyobb lendülettel fog küzdeni, nem így történt. Mérkőzések óta gyengélkedik, hiába egyengeti ki VAL értékét gólpasszokkal, kiharcolt faltokkal, neki a pontszerzésből is bőséggel ki kell vennie a részét, ha akar győzelmet szerezni a ZTE-vel. 9/3 pont, 9-ből 3 mezőnyből, 1 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 4 kiharcolt falt és 5 gólpassz állt a statisztikájában.