Mesteri tippelde (vol 20.) - Értékelés

Szerdán, pénteken és szombaton is játszottak mérkőzéseket a 10. fordulóban, melynek zárásaként ma Csirke Ferenc, a PANNONPOWER – PVSK mestere értékeli tippjeit, a találkozókat.

Factum Sport Debrecen – Marso - Vagép NYKK

Nem lepődtem meg a Debrecen győzelmén, mert hazai pályán mindenki veszélyes. De úgy látszik, hogy a Nyíregyháza kétarcú csapat. Teljesen másként játszanak idegenben, ezt tudom elmondani a mi pécsi meccsünkről is, itt is nagy különbséggel kikaptak. Nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka, Debrecenre még azt sem foghatják, hogy messze van. Gratulálok a debrecenieknek, várjuk őket szombaton.

Jászberényi KSE - Kis Rába - menti Takarék Soproni KC

Soproni győzelmet vártam, de kicsit nehezebben jött nekik össze. Persze ez annak is betudható, hogy a Jászberény játékosaiban biztos munkálkodott egy kis bizonyítási vágy. Ugye nem játszottak az amerikaiak és meg akarták mutatni, hogy ők sem gyenge játékosok. A másik oldalon hamar jött Thomas sérülése, ez a sajnálatos sérülés biztos megtörte a Sopront. Ez vezetett odáig, hogy szorosabb mérkőzés lett, de bejött a vendég siker.

Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj KK

Jól kezdte a találkozót a Kecskemét, de végül is pár pontos szolnoki győzelmet tudott eredményezni az, hogy hosszabb paddal, több játékossal dolgozhat Pór Péter. A második félidőben már volt egy nagyobb különbség a Szolnok javára, onnan jött vissza a hazai csapat. Úgy érzem, hogy erősebb csapat a Szolnok és mivel sok szurkoló kísérte el őket, nyugodtan érezhették magukat hazai pályán.

Atomerőmű SE – Zalakerámia - ZTE KK

Nem volt sima meccs, főleg nem az első félidőben. A Paks egy kicsit görcsösen játszik, mivel jöttek a nem várt vereségek. A Zalaegerszeget nem lebecsülve, de pont ezek a mérkőzések kellenének, hogy legyen a Paksnak, amin felszabadultan, könnyebben tudnának dolgokat gyakorolni. Ez most megint nem sikerült, mert az első félidőben egál körüli volt az eredmény, nagyon jól tartotta magát a ZTE. Úgy tűnik, hogy 18 pont az sok, de nem biztos, hogy a játék képe ezt mutatta.

Fortress Körmend - Falco-Szova KC Szombathely

A Körmendhez most bárki mehetett volna, amilyen dobóformát mutattak. Én hozzátettem a beharangozóban, hogy a Falco idén nagyon jó védekezést mutat be, mely arra épül, hogy levédik a büntetőterületet. A hazaiak ezt nagyon jól kijátszották, a második negyedben szétdobták a Falco védelmét, főleg Bell. Csinálta 3-4 olyan dobást, amivel eldőlt a mérkőzés. A Körmend ha hazai pályán játszik, akkor nem sok csapat tud 15-20 pontról felállni, ez nem sikerült a vendégeknek sem.71%-al dobták a hárompontosokat, így mindegy ki ment volna szombat este a Körmendhez, bárkit legyőztek volna.

Albacomp Fehérvár - Pécsi VSK-PANNONPOWER

Beigazolódott az előzetesen várt papírforma. Az Albacomp végül simán nyerte a mérkőzést. Az első félidőben nagyon jól tartottuk magunkat. A 2. negyed végén Csiricsnek faltproblémái lettek, ezért nem tudott kezdeni a 3. negyed elején. Ez egy kicsit megbontotta a csapatjátékunkat és az Albacomp öt perc alatt átgázolt rajtunk. Amikor próbáltunk csapatként játszani a második félidő elején, akkor 3-4 támadásból az összes dobásunk kimaradt, hamar 20 pont lett a különbség.

Kaposvári KK – Naturtex -SZTE - Szedeák

Kaposvár behúzta a meccset, de nem úgy, ahogy tippeltem, mert Ivosevet nem tudták kivenni a játékból, 27 pontot dobott. Érdekes, hogy négyes poszton játszik, ami kellemetlen lehet az ellenfeleknek. Többször 8-10 pontra elhúzott a Kaposvár, de a vendégeknek sikerült felzárkózni. Volt egy 16-0-ás hazai roham, erre már nem tudtak válaszolni és ez megpecsételte a sorsukat. A hazaiaknál jól játszottak az amerikaiak és ha ők jól teljesítenek, akkor otthon bárkire veszélyesek lehetnek.