Mesteri tippelde (vol 6.) - Értékelés

Völgyi Péternek nem lehet oka panaszra. Csapata győztesen hagyta el a parkettet szombaton, nálunk pedig 7 mérkőzésből 5 találatot jegyzett. A továbbiakban minden mérkőzést értékel. Olvassatok tovább!

Szolnoki Olaj KK – Kaposvári KK

Gyanítom, hogy nem 100%-os koncentrációval lépett fel a Szolnok a pályára. A Kaposvár kifogott egy extra napot, főleg Wilson, ez elég volt ahhoz, hogy szorossá tudjon válni a meccs. Talán visszakapták a hitüket a Jászberény ellen, otthon elvesztett mérkőzés után. A Szolnok egy vereséggel felérő győzelmet aratott, melyből a későbbiekben profitálhat.

Atomerőmű SE – FALCO – SZOVA KC Szombathely

A 8 pontos különbség nem tükrözi híven a mérkőzés képét, mert ennél jóval szorosabb volt. A Falco hosszú időn keresztül vezetett és mi, bár jól kezdtük a mérkőzést, de az egész második, harmadik negyed ráment arra, hogy felzárkózzunk. Sikerült kiegyenlíteni, de csak az utolsó negyedben, annak is a második öt percében tudtuk megfordítani a mérkőzést. Küzdelmes mérkőzésre számítottunk, Chad Timberlake-t nem jó felfogásban fogtuk, pedig készültünk rá alaposan. Kijöttek a nem teljes összeszokottság okozta problémák. Elsősorban a kizárásoknál volt ez jellemző, valamint az emberelőnyök befejezésénél. Plusz még jött egy másik probléma, hogy rengeteg büntetőt hibáztunk, különösen az első félidőben. Ennek fényében örülök a győzelmünknek, de az biztos, hogy rengeteg javítanivalónk van és előrelépés vár még ránk.

Factum Sport Debrecen – Naturtex – SZTE – SZEDEÁK

Azt gondoltam, hogy a Szeged erősebb lesz. A Debrecen – ahogy minden csapat – hazai pályán veszélyesek lesznek az ellenfelekre. Még ha szoros mérkőzésen is, de sikerült a maguk javára billenteni a mérleg nyelvét. Ez is mutatja, hogy senkit nem szabad félvállról venni, lekezelni, mert bárki, bárhol megcsúszhat.

Jászberényi KSE – Marso – NYKK

Ez a tippem sem jött be, mert fordított végeredményre tippeltem. Gratulálok a Nyíregyházának, ezen a mérkőzésen nekik volt kevesebb veszítenivalójuk. A Jászberény megmutatta, hogy az igazság valahol a bravúros Kaposvár elleni győzelem és eközött a hazai vereség között félúton van.

Albacomp – Kis Rába-menti Takarék SKC

Azt gondoltam, hogy ha Sopron tud egy olyan dobóteljesítményt nyújtani, mint ellenünk hazai pályán, akkor tud szorosabb mérkőzést játszani. Simon Balázs sérüléssel bajlódott, tehát volt bizonytalanság a mérkőzés előtt. De az Albacomp átrohant a Sopronon.

Fortress – Körmend – PANNONPOWER PVSK

A papírforma beigazolódott. Nem érzem, hogy a Pécsnek lenne olyan vezéregyénisége, aki a nehéz pillanatokban át tudná lendíteni a többieket a holtpontokon. A Körmend pedig túl jó csapat ahhoz, hogy ez ne használja ki. Olyan egyértelmű győzelem volt, mint az Albacomp sikere.

Kecskeméti KSE – Zalakerámia ZTE KK

Elmentem megnézni ezt a találkozót a miénk után. Kicsit hitetlenül játszott a ZTE. Mire odaértem, arra már 21-4 volt az eredmény, úgyhogy arra már a nagy dolgok eldőltek. Mérföldkő volt a ZTE-nél, mert volt otthon két szoros meccsük, melyeket meg is nyerhettek volna, nem rossz csapatok ellen. Viszont ez a mérkőzés bebizonyította, hogy idegenben még jobban sebezhetőek.