NBI/B: Két meccs után eldőlt minden negyeddöntő

Csak a DEAC-nak sikerült simára a negyeddöntők második mérkőzése, a másik három párharcban drámai izgalmak közepette léptek tovább az esélyesebbnek tartott csapatok. Az első körben csupán a Honvéd-Pápa párosításban lesz harmadik meccs.

Rájátszás az 1-8. helyért:

Széchenyi Egyetem Győr - MEAFC 74-78 (11-25, 13-18, 25-21, 25-14)

Rácáfolt a várakozásokra a MEAFC, a miskolciak remek rajtot vettek a Kovács Somát nélkülöző győriek otthonában, a 15-20 pont körüli előnyüket pedig a harmadik negyedig tartani is tudták. A záró etapban mindent egy lapra feltéve indított rohamot a Gombás-Nárai-Puszta trió vezette házigazda, erőfeszítéseik eredményre is vezettek, egy pontra zárkóztak a fehér mezesek. A végén azonban meg tudta őrizni hidegvérét a MEAFC, a fontos pillanatokban kosárra váltották akcióikat, így elorozva a győzelmet az odahaza masszív győriek elől, már két meccs után kvalifikálták magukat az elődöntőbe.

Legjobb dobók:

Győr: Gombás 23/3, Nárai 19/3, Puszta 11/9
MEAFC: Price 18, Lippai 14, Takács 12/6, Drahos 11/6

(A statisztika és a pontdobók több helyen is ellentmondásba ütköznek, mást mutat a Győr, mást a MEAFC és mást az MKOSZ oldala….)

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a MEAFC javára.

Nyíregyháza Blue Sharks - OSE Lions 84-86 (23-14, 14-26, 16-17, 22-18, 9-11) – hosszabbítás után

Hazai pályán ennél jobban nem is kezdhetett volna a Nyíregyháza, 21-10-nél messzinek tűnt az OSE vendéggyőzelme, de a nyugati második fokozatosan lendült formába, és a térfélcserét követően már Vavra András legényei jártak előrébb 10 ponttal. A Bus (28/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) vezette nyírségiek azonban fogcsikorgatva küzdöttek a döntő parti kiharcolásáért, visszaküzdötték magukat az oroszlányiak nyakára, és 75-75-nél még dobhattak is a vezetés megszerzésért. A büntető azonban kimaradt, a túloldalon Wehner (17 pont, 7 lepattanó) sem talált be, így jöhetett a hosszabbítás. Fogyott a vendég csapat, a kipontozódások a remeklő Rackley (23/3 pont, 6 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Horváth (13 pont, 11 lepattanó) párost is utolérték, de Nagy (13/3 pont, 5 lepattanó) sem volt már pályán a ráadásban hazai oldalon, a büntetőknél viszont pontos volt az OSE, és lezárta Nyíregyházán a párharcot.

Nyíregyháza: Bus 28/3, Gant 19, Fazekas 14, Nagy K. 13/3
OSE: Rackley 23/3, Wehner 17, Horváth M. 13

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 az OSE javára.

MTK Törökbálint - DEAC Kamilla Gyógyfürdő 64-93 (13-30, 22-18, 12-19, 17-26)

Az utóbbi hetek legmeggyőzőbb idegenbeli produkciójával hozta az MTK elleni negyeddöntőt a DEAC, a hajdúságiak az első negyedben megszerzett tetemes előnyüket őrizték végig magabiztos játékkal. Centereiket ismét nem tudták tartani, Farkas (25/3 pont, 11 lepattanó) és Szabó (16/6 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) domináltak a palánk alatt, de a mezőnysor (Jones-Velkey-Molnár) is remekelt, a gyorsindításokkal pedig szétzilálták a törökbálintiakat. Horváth (23/6 pont) igyekezete dicsérhető leginkább a vendéglátóknál, de pontjai nagy részét az első félidőben szerezte (19-nél járt a nagyszünetben), illetve Bihari nyújtott még kiegyensúlyozottabb teljesítményt (8 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda).

MTK: Horváth K. 23/6, Jakab P. 9
DEAC: Farkas 25/3, Szabó M. 16/6, Velkey 13/3, Molnár A. 13

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a DEAC javára.

Vásárhelyi Kosársuli - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 69-79 (19-18, 15-15, 23-25, 12-21)

Ahogy az várható volt, nem adta olyan könnyen magát a Vásárhely gárdája, mint tette azt a veszprémi derbin, a csongrádiak szinte az egész mérkőzésen szorongatták a nyugati elsőt, csak a rövid rotációjuknak (hét ember lépett pályára) köszönhetik, hogy a végére elfogytak Körtélyesiékkel (22/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) szemben. Az ismét parádés meccset hozó Szabó vezette (23/3 pont, 3 szerzett labda, 13 kiharcolt fault, 4 gólpassz) házigazdák hárompontos hátrányban még mentek egy 11-0-t a záró etapban, amivel 68-60-ra vezettek is, de a rutinos veszprémi játékosok szigorítottak a védekezésükön, és 1-19-cel válaszolva vetélytársuknak bedarálták az óriásit küzdő vásárhelyieket.

Vásárhely: Szabó P. 23/3, Pavlovic 11, Varga Z. 10/3
Veszprém: Körtélyesi 22/3, Jilling 15/6, Hegedűs 11/3, Kámán 10/6, Simon 10

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Veszprém javára.

Rájátszás a 9-16. helyért:

Motax-Pápai KC - Budapesti Honvéd SE 72-61 (19-9, 18-16, 26-23, 9-13)

Kezdő centere (Stefán Dávid) feldobásnál kificamodó bokája rányomta a bélyegét a Honvéd produkciójára, a Kálmán (22 pont, 8 kiharcolt fault), Szanati (10 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz) ex-Falcos duó pedig nem hagyott esélyt a fiatal fővárosiaknak, és kiegyenlítették a párharcot. A dobással meggyűlt a baja Puskás Artúr legénységének, mezőnyből csak 34, a büntetővonalról mindössze 64%-kal tüzeltek, a Pápa pedig ekkora előnyt nem hagy kicsúszni a keze közül, így egyedüliként a két győzelemig tartó csatározások közül döntő derbire kerül sor a felek között.

Pápa: Kálmán 22, Szanati 10
Honvéd: Kováts R. 17, Pintér 12/9, Vincze 10

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1

Calle Pubfood Békés - Bonyhádi KSE 60-68 (14-25, 17-10, 17-21, 12-12)

Kertész (7 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) ugyan visszatért, és kezébe vette a karmesteri pálcát a békésieknél, sőt, Koma (14 pont, 6 lepattanó) és Krstic (18/9 pont) mellett Gruda (13 pont, 8 lepattanó) is jó játékkal rukkolt elő, a bonyhádiak mégis elhozták a győzelmet a Gladiátoroktól, köszönhetően remek első negyedüknek. A mindig megbízható Tömösváry (16/6 pont, 11 lepattanó) ezúttal Gulyás Milánban (24/3 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda) talált megfelelő társra, és várhatják következő körös ellenfelüket, a Honvéd-Pápa párharc továbbjutóját.

Békés: Krstic 18/9, Koma 14, Gruda 13
Bonyhád: Gulyás 24/3, Tömösváry 16/6, Baki 12

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Bonyhád javára.

PVSK-Kronosz Kiadó - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 97-75 (18-30, 23-19, 30-15, 26-11)

Egy negyed után rendezte sorait a pécsi csapat, és kosáresőt zúdítva a Tiszaújvárosra, kiütötte a korábbi években stabil középcsapatnak számító borsodi riválisát. Hill (29/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) megint extrát játszott vendég oldalon, Benőcs (19/6 pont, 6 lepattanó) is kitett magáért, de ez mit sem ért a tripla-duplát jegyző Demeter (16 pont, 15 lepattanó, 11 gólpassz, 3 szerzett labda) vezette PVSK ellen. Dragasevic is megszórta a maga 24 pontját, közte öt triplával, Krnjajski (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) szintén ihletett formában pattogtatott, aminek eredményeképpen 30 ponttal bizonyult jobbnak a második félidőben a baranyai együttes.

PVSK: Dragasevic 24/15, Antóni 16/6, Demeter 16, Krnjajski 15/6, Popgyákunik 10
Tiszaújváros: Hill 29/3, Benőcs 19/6

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a PVSK javára.

Nagykőrösi Sólymok KE - Tehetséges Fiatalok-Budapest 57-60 (10-17, 19-10, 13-21, 15-12)

Az 57 kapott pontot megint nem kell túlmagyarázni a TF-nél, a hazai pályán még a keleti élcsapatokat is sokszor megszóró Nagykőrös támadóarzenálját tudták hatástalanítani, míg náluk Beák rutinja (26/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) bizonyult nyerőnek, a végjátékban is a csapatkapitány büntetői biztosították be a továbbjutást. A várt kiélezett csata folyt a pályán, a vezetés többször változott a mérkőzésen, a Mácsai (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 blokk), Tóth (10 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault) duó még tízpontos hátrányból is visszahozta a Sólymokat nyerő pozícióba, ám a hajrában a kevesebbet hibázó fővárosiak örülhettek.

Nagykőrös: Mácsai 15/3, Fehér 14/12, Tóth V. 10
TF: Beák 26/12, Buzás 9/3

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a TF-Budapest javára.

Rájátszás a 17-24. helyért:

Bajai Bácska FKE - MAFC 79-76 (13-18, 15-26, 31-11, 20-21)

Fordulatos meccset vívott egymással a két együttes, a MAFC a hosszú idő után ismét pályára lépő Bordács (14 pont, 10 lepattanó), valamint a rutinos Mándity dolgát (22 pont, 13 lepattanó) kiváló játékkal megnehezítő Pápai (24 pont, 19 lepattanó) vezérletével majdnem meglepte a bácskaiakat, a végén még labdájuk is volt a győzelem megszerzéséhez. Molnár Marcell (17/3 pont, 4 gólpassz) fordítást jelentő triplája azonban lejött a gyűrűről egypontos hátrányban, a végeredményt pedig Pálkerti állította be büntetőkből. A már említett Mándity remek centermunkája mellett Nagy (17/6 pont, 8 lepattanó) és Vukicevic (13 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) hathatós segítsége is kellett a hazai sikerhez.

Baja: Mándity 22, Nagy D. 17/6, Vukicevic 13, Délity 12/9
MAFC: Pápai 24, Molnár 17/3, Bordács 14

BUDAFOK - Óbudai Kaszások 86-62 (27-16, 23-14, 23-16, 13-16)

Elmaradtak az izgalmak a két fővárosi gárda rangadóján, a Budafok jobban pörgött óbudai riválisánál, és ez elegendőnek bizonyult egy magabiztos sikerhez. Az alig 17 esztendős Lados Erik karrierje egyik, ha nem a legjobb NBI-es mérkőzésén van túl, 29 pontja mellé leszedett 10 lepattanót, elcsent 8 labdát és kiharcolt 11 szabálytalanságot (a negatív oldalt fedje jótékony homály), 37-es teljestményindex-szel keserítve a Kaszásokat. A vendégekből nagyon hiányzott az átütő erő, senki nem tudott előlépni a találkozón, 10 ponttal már a legjobb dobónak lehetett lenni vendég oldalon.

Budafok: Lados 29/6, Mészáros B. 17/15
Kaszások: Vámos 10/3, Lakosa 10

Alba Fehérvár - Salgótarjáni KSE 77-121 (19-29, 21-30, 19-30, 18-32)

Belement a dobópárbajba és megégette magát a Fehérvár, a labdát jobban járató (32 gólpassz), a lepattanókat jobban szedő (24-45) és mezőnyből pontosabban célzó (64%) Salgótarján könnyedén zsebelte be az idegenbeli győzelmet. Hárman zártak 20 pont felett a nógrádiaknál, Debreceni is csak egyre volt ettől a bravúrtól, de egyéb statisztikai mutatókban is villogtak a vendégek, gyenge teljesítmény nem is akadt náluk (még Blaskovits nélkül sem). Takács Milán 21 pontja, valamint Papp István 15 pont, 8 lepattanós performansza üde színfolt volt a házigazdáknál, de ez továbbra sem ér győzelmeket a botladozó fehérváriaknak.

Fehérvár: Takács Mi. 21, Papp I. 15, Takács Ma. 11/9
Salgótarján: Jakab P. 25/12, Csapai 24/3, Harris 21/3, Debreceni 19, Béres 15

SMAFC-NYME - EKE Eger KOK 100-81 (37-31, 27-16, 22-14, 14-20)

Nem volt eléggé éles az Eger együttese, meglepően sima vereségbe szaladt bele Váczi Péter legénysége Sopronban. A meccset Kovács Benedek mellett (19 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk) a soproni juniorok hozták, Rátvay Tamás 27-et szórt, Polgárdy kiosztott 9 gólpasszt, míg Papp Barna (12 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz) és Werner Viktor (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kiegyensúlyozott játékkal örvendeztette meg a szurkolókat.

SMAFC: Rátvay T. 27/12, Kovács B. 19, Füzi 13/6, Papp B. 12, Werner 10/3
Eger: Tóth Z. 17/12, Varga I. 13, Csabák 12/6, Illés 12

Fotó (1., slide): meafc.hu
Fotó (2.): szon.hu