Ruják András naplója - 17. rész

Két hét telt el az utolsó bejegyzésem óta, ezalatt öt meccset játszottunk, a világ másik végén meg LeBron és Griffin össze-vissza repked. Sonyák Béci nyeri a házi félpályás dobóversenyeket, Isti szegény meg most csak a gyengébbik kezével gyakorolhat. Dióhéjban ennyi.

Kezdtünk a Nyíregyházával hazai pályán, és hoztuk is itthon a kötelezőt, ráadásul nagy arányú győzelem lett a vége.

Megkezdődtek a Magyar Kupa küzdelmek. Jó amikor bejönnek a hétközi meccsek, jobb lenne ha a bajnokságban is többször játszanánk. Néha borzasztóan soknak tűnik egy egész hetet várni a következőig!

Tavalyról megvoltak még a rossz kupaemlékeink. Egy győzelem , egy vereség a Péccsel szemben, és egy vagy két ponttal alulmaradva kiestünk már az első fordulóban. Egyébként is évek óta rájárt a rúd a Körmendre a Magyar Kupában!

Idén a Kecskemétet kaptuk, és ezúttal mi kezdtünk hazai pályán.  A célunk persze győzelem volt, és minél nagyobb különbséggel. Az első félidő után még csak két ponttal vezettünk, de egy emlékezetes pillanat azért volt: Kasib az első negyed végén behintette nem is fél, de majdnem 3/4 pályáról!

Már többször meséltem a félpályás dobóversenyeket a meccs előtti utolsó edzésen.  Úgy látszik érdemes ezt játszani, hiszen idén másodszor jött meg az eredménye. (Biztos emlékeztek Isti dobására Fehérváron! Ha nem, megnézhető az mtetv.eu oldalon.) Kasib rendre jól szerepel  ezeken a versenyeinken, szerintem 7-8 alkalommal biztos benne volt a győztes háromban. De aki igazán erre specializálódott, az Sonyák Béci. Ő már olyan felháborítóan magabiztos lett ebben a játékban, hogy legutóbb zsinór hétnél szakadt meg a sorozata. Isti ki is jelentette, hogy ha megint a Béci dobja be , akkor ő nem játszik többet, majd pár másodperccel később  Béci elengedte a labdát, és szotty.

De a kupameccsre visszatérve, a harmadik negyedünk már jól sikerült és 16 ponttal is vezettünk. Szerettünk volna rápakolni még egy kicsit, de nem sikerült, sőt csökkent is 3 pontot, de a győzelem meglett, és tizenhárom is már izmos előny.

Hétvégén Pécsre látogattunk, a forgatókönyv hasonlított a hétközi meccsére. Megint a harmadik negyed volt a fordulópont, nagyrészt ennek köszönhettük, hogy a végére 20 pont lett közte.

Ebben a fordulóban volt egy fontos találkozó: a Sopron-Albacomp meccs. Írtam már máskor, hogy minden idegenbeli győzelem nagy értékkel bírhat.
Mi decemberben Sopronban egy nagyon nehéz meccsen, szinte szó  szerint kiharcoltuk a győzelmet, ha jól emlékszem, 8 pontos siker lett belőle. Mondták utána többen is, hogy gyengék voltunk, rossz meccs volt, és ez a teljesítmény nem lesz elég máskor. De mégis milyen sokat ér! Jelenleg a tabella első négy helyezettje közül, Sopronban a Falco éppen hogy, egy ponttal hozta a meccset, a Szolnok és a Fehérvár pedig vereséggel jött el onnan.

Szerdán újra Kecskemét, ezúttal náluk. Volt egy-két meleg pillanatunk, amikor a harmadik és negyedik negyedben a 10-14 pontos határon ment a meccs. Ráadásul Isti ujja megsérült, meg is kellett műteni, így több hétig nem is lesz bevethető állapotban. Edzés előtt néha, első dobásként, gyengébbik kézzel mindketten dobunk egy hármast tétre. A közeljövőben sok pénzt veszíthetek ha nem figyelek oda, ugyanis o pár hétig csak erre tud gyakorolni, mert sajnos a dobó kezén érte a baj.

Az utolsó negyedet sikerült 7 ponttal megnyernünk, így ugyan kikaptunk 4 ponttal, de a továbbjutás meglett. Természetesen győzni mentünk, ami nem sikerült, és így viszont visszagondolva nagyon sokat ért az, hogy a hazai meccsen, három negyedben is az utolsó 3 másodpercben szereztünk kosarakat.

Szerencsére így újra lesznek hétközi meccsek!

Az utolsó meccs amiről még ejtek pár szót, az a szombati ZTE elleni itthoni találkozó. Az első negyedben úgy játszottunk, ahogy az elvárható volt. Megvoltak az indítások és a könnyű kosarak, és a jelentős különbség is. Aztán a második félidőben jött az egerszegi zóna védekezés, ez megakasztott minket kicsit. Több problémánk is volt. Ezek megoldandók, biztosan többször gyakorolni is fogjuk. Nem volt jó a második félidő, nem játszottunk szépen se, így sajnos a meccs hangulata se lett az igazi.

Közben a Falco elvette az Albacomp hazai veretlenségét, így már csak a szombathelyiek veretlenek a saját pályájukon. Majd mi szeretnénk megszakítani a sorozatukat, de az még sokára lesz. Addig nagyon sok dolgunk van!

Miközben az utolsó sorokat írom éppen interneten nézem a tegnapi Miami-Chicago meccset. Ez nem fair! LeBron egyszerűen átugrotta John Lucast, hogy elérje az alley-oop passzt Wadetől. Megnézed?

{youtubejw width="100%"}tvjjEtjwKHE{/youtubejw}

Rögtön mindenki azt mondta, ez az év zsákolása!

Na, erre másnap jött Griffin Perkins ellen. Át nem ugrotta, mert az tényleg túlzás lenne, de nem semmi. LeBron ki is írta a honlapjára, hogy ő most már csak a második

{youtubejw width="100%"}AbyOevVAYQI{/youtubejw}

Furcsa lehet, ha az ember felugrik és van pár másodperce odafenn átgondolni, hogy most mégis mitévő legyen. Jordanre is azt mondták mondták, hogy felugrik, megkávézik a levegőben, átgondolja, hogy most mi lesz, majd utána leérkezik.

Na mindegy, következő hétvégén az All-Star miatt nincs forduló, utána jön egy túránk Paksra, majd az Albacomp érkezik hozzánk. A Magyar Kupa további menetrendjét is megtudjuk rövidesen. Addig is maradnak a dolgos hétköznapok és az edzések! Meg a kis versenyeink, amivel ezeket színezzük.