13 ponttal kaptunk ki Montenegrótól

Ma este befejeződött a Montenegróban zajló felkészülési torna, amelyen a magyar válogatott is részt vett. Sztojan Ivkovics legénysége a házigazdákkal csapott össze a záró napon, és bár végig előnyben játszottak a montenegróiak, nem sikerült nagyon elszakadniuk. A negyedik negyedben még volt esélyünk a felzárkózásra, de 78-65-ra nyert Luka Pavicsevics együttese, ezzel a magyar válogatott második helyen zárta a tornát.

Felkészülési torna, Podgorica
Montenegró - Magyarország 78-65 (20-15, 13-12, 21-16, 24-22)

Montenegró legjobb dobói: Szuad Sehovics 16, Ivan Maras, Aleksza Popovics 12-12, Valdimir Dragicsevics 10.

Magyaország legjobb dobói: Wittmann 7/6, Thomas 12/9, Vojvoda 17/9, Tóth N. 4, Keller 4.
Csere: Dénes 7/3, Supola 2, Csorvási 4, Ruják 3/3, Eilingsfeld 5.

Nálunk volt az előny még a mérkőzés elején, de 7-5-ös vezetésünket követően érkezett 8 pont a hazaiaktól megválaszolatlanul, így Aleksza Popovics duplája után 13-7-re mentek a házigazdák a 6. percben. Jobban játszott ekkor az ellenfél, amely Szuad Sehovics triplája, majd Radovics két büntetője után 10 ponttal állt jobban a 9. percben (20-10). Szerencsére az utolsó pillanatok nekünk sikerültek jobban, így 5 pontot tudtunk faragni a hátrányból az első negyed végére (20-15).

Az 5-0-s negyedbefejezésre még egy 6-2-t rátettünk a második felvonás kezdetén, így minimálisra csökkent hátrányunk a 14. percre (22-21). Sajnos az ellenfél ekkor elkezdett sokkal jobban játszani, a mi 11-2-s futásunkra egy 10-2-essel válaszoltak, így visszaállt a számukra megnyugtató különbség a 19. percre (32-23), és a félidőben is hat ponttal álltak jobban (33-27). Szuad Sehovics már ekkor 10 egységnél járt.

A fordulást követően ugyanúgy jobban kezdtünk Montenegrónál, ahogyan az előző negyedben is: a 22. percben már csak három (36-33), a 25. percben pedig mindössze két pont volt a hátrányunk (40-38). Sajnos a fordítási kísérleteinket ezúttal is visszaverték a házigazdák, a negyed második fele pedig nekik sikerült jobban: többek között Dragicsevics 8 pontjának köszönhetően csináltak egy 12-2-t három perc alatt, így a 28. percben megint nagyobb előny birtokában voltak (52-40), és a záró 10 percre is 11 pontos fórral fordultak (54-43).

A 33. percig úgy tűnt, semmi különös nem fog már történni az összecsapáson, hiszen ugyanúgy megvolt a két gárda között a 11 pont, mint a 3. negyed végén (61-50). Ekkor azonban még egyszer nekiveselkedtek a magyarok, a 36. percre újra látótávolságon belülre kerültek (64-60). Itt azonban Maras két pontja, illetve Bjelica hármasa következett, amely lezárta a meccs érdemi részét, végeredményben 78-65-re nyert Montenegró és megnyerte a felkészülési tornát. Ők Izrael ellen kezdenek augusztus 10-én, mi pedig Portugáliába utazunk ugyanezen a napon.