14 ponttal győzött a JKSE a Losonc ellen

67-53-ra győzött a Jászberény ma este felkészülési meccsén a szlovák Losonc ellen.

A jkse.hu beszámolója:

JP AUTO-JKSE - LOSONC 67-53 (15-6,14-15,18-21,20-11)
Jászberény, Bercsényi út.

Jászberény: Dundjerski 10, Arrington 15/3, Williams 5, Stamenkovics 23/6, Barker 4. Cs.: Bazsó 8, Brbaklic 2, Cseh, Czirbus, Ondima.

Losonc: Mandic 6, Sims 7, Leonard 2, Rountree 14/12, Pipiska P. 6/6. Cs.: Pipiska B. 11/9, Jurievic 4, Rendla 3, Jackuliak, Zorvan.

A mieink a felkészülési időszak következő állomásaként a szlovák extraligás Losonc együttesét fogadták hazai pályán. Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, védekezésünk gyorsan összeállt, így az 5. percben már 7 ponttal vezettünk (10-3). Amely előnyhöz további két egységet tettünk hozzá a továbbiakban, ezáltal a negyed végén 15-6-ról jöhetett a folytatás. A második etapban nagy adok-kapok kezdődött, és bár sikerült 10 pont fölé tornáznunk a különbséget (22-11), mégis a vendégek a szünetre 8 pontra csökkentették a hátrányukat (29-21).

A harmadik 10 perc elején riadót fújtak a losonciak, olyannyira, hogy a 25. percre egészen 38-35 arányban zárkóztak fel. A következő percekben mindkét oldalon jól fejezték be a támadásokat a felek, amely után 47-42 arányban még mindig nálunk volt az előny az etap végén. Az utolsó negyedben többször is megközelítettek minket a vendégek, ám nem ijedtünk meg, a negyed derekán 51-46-os jászberényi vezetést mutatott az eredményjelző. A folytatásban aztán nagyszerű találatokat szereztünk, amivel sikerült ellépnünk a losonciaktól, végül a találkozó végén pedig 67-53 arányú győzelemnek örülhettünk.