15 ponttal kapott ki a férfi válogatott Montenegrótól

Sztojan Ivkovics együttese az első másfél negyedben majdnem 20 pontos hátrányba került Montenegró ellen, amely végig tartotta ezt követően a 15 pont körüli távolságot - végeredményben 71-56-ra kaptunk ki.

Felkészülési mérkőzés, Szerbia
Montenegró - Magyarország 71-56 (18-9, 22-18, 19-16, 12-13)

Magyarország: Wittmann 6/3, Vojvoda 11/9, Hanga 13/6, Tóth N. 2, Keller 2. Csere: Ruják 6, Tóth Á. 4, Ferencz 6/6, Perl 4, Eilingsfeld 2, Somogyi -. (Forrás - kosarsport.hu)

A három Montenegró ellen vívandó mérkőzésből az elsőn elég lassan kezdtek a csapatok, ellenfelünk is csak a negyed végén dobott két hármasával lépett meg igazán, igaz, ezeknek köszönhetően elég magabiztosan, 9 ponttal vezettek 10 perc játék után - gyakorlatilag az a három tripla volt a különbség a két együttes között, amit ők bedobtak, mi viszont egyet sem értékesítettünk. A második felvonást sokkal jobban kezdte ellenfelünk, 16-6-tal nyitották ezt a 10 percet, így majdnem 20 pontra nőtt már az előnyük (34-15). Ekkor kezdett éledezni a magyar csapat támadásban, három büntető és három tripla megtette a hatását - nagyon megszorongatni ugyan nem tudtuk a montenegróiakat, de legalább visszajöttünk 13 pontra a félidő vége előtt (40-27).

A fordulást követően nem csökkent tovább a különbség a két fél között - mi is betaláltunk kintről, de a montenegróiak is, ráadásul kétszer, egy időkérés után pedig két duplával megint közelítette a differencia a húsz pontot (51-33). Megint elkezdett jobban menni a játék elöl, viszont ebben a szakaszban hiába szereztünk jóval több mezőnykosarat, Montenegró hat büntetőt is értékesített, így nagyjából maradt a távolság a két csapat között, a mi egy jó büntetőnkkel is volt még 16 pont előnye ellenfelünknek az utolsó 10 perc előtt (59-43). A negyedik negyedet egészen jól kezdtük - kosárra kosár volt a válasz, de három triplát is bepörköltünk ebben az időszakban, így 12 pontra visszajöttünk (66-54). A végén megint jöttek a montenegrói büntetők, így végül 71-56-ra győzött ellenfelünk.