20 pontos hátrányból állt fel a ZTE, de a Falco győzött

A harmadik negyed közepén 20, a negyedik közepén viszont csak 1 pontos hátrányban volt a ZTE a Falco ellen, amely végül 81-76-ra győzött idegenben.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 22. forduló
Zalakerámia ZTE KK (12-10) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (17-5) 76-81 (15-21, 16-23, 25-18, 20-19)

ZTE: Kinney 16, Vaughn 17/12, Benke 15/3, Szabó 8/6, Radic 13.
Csere: Mikovic -, Mohácsi 2, Horváth 5/3.

Falco: Govens 17/12, Perl 8/3, Váradi 16/12, Boriszov 17/3, Taylor 10.
Csere: Norfleet 5/3, Pustahvar -, Tóth 8.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Az első bő négy percben 8 pontig jutó, két hármast is értékesítő Váradi vezetésével jobban kezdett a Falco, majd amikor Boriszov is beindult két kosárral a 8. perc közepén, Bencze Tamásnak időt kellett kérnie, mert 10 pontra nőtt csapata lemaradása (8-18). A Benke-Radic-Kinney trió iparkodott leginkább a hazaiaktól a pontszerzés tekintetében, és nekik köszönhetően 5 pontra vissza is jött a ZTE - Tóth büntetőjével alakult ki az első 10 perc végeredménye (15-21). A második felvonást megint jobban kezdte a szombathelyi gárda, amely Govens büntetője után, a 14. percben már 12 ponttal vezetett (18-30). Egy perc alatt visszajött öt pontra a vendéglátó (25-30), de Govens nagyon beindult ezt követően, három triplát is beszórt három egymást követő támadásból - neki és Váradinak köszönhetően 13 pontos volt a Falco előnye a nagyszünetben (31-44).

A fordulás után úgy tűnt, el is dől gyorsan a mérkőzés - villámrajtot vett a harmadik negyedben is a Szombathely, amely Taylor kettesét követően, a 24. perc elején kereken 20 ponttal állt jobban (33-53). A felvonás utolsó három és fél percére is még 18 pontos vendég vezetéssel fordultak a csapatok, de elöl kezdett felpörögni a Kinney-Benke-Radic hármas, a játékrész utolsó két perce pedig az ebben a rövid periódusban 8 pontot szerző Vaughnról szólt, az ő vezetésével jött vissza 6 pontra a ZTE (56-62). A negyedik negyedben Horváth Ákos triplájával előbb három, majd a rutinos dobóhátvéd duplájával öt perccel a vége előtt egyetlen pontra zárkózott a zalaegerszegi együttes (67-68). Egy támadásban négy lehetősége is volt a ZTE-nek arra, hogy átvegye a vezetést, de egyiket sem tudta pontokra váltani, Govens pedig kihasznált a túloldalon egy rossz váltást, triplát szórt, majd Perl is (67-74). A végjátékban úgy tűnt, a vendégek lehozzák már az összecsapást, de az utolsó pillanatokban Szabó Zsolt még egyenlíthetett volna. Triplája kimaradt, így a Falco ha nehezen is, de győzött Zalaegerszegen (76-81).