2-1-gyel végzett Léván a Jászberény

A Jászberény együttese Léván felkészülési tornán vett részt az előző három napban - Stevan Tot csapata a Karlovkát és a házigazdát legyőzte, a BC Opavától viszont kikapott.

A jkse.hu beszámolója a szombati, Karlovka elleni győzelemről:

JP Auto-JKSE - Karlovka 72-50 (21-12, 16-6, 19-17, 16-15)
Léva.

Jászberény: Dundjerski 7, Arrington 18/3, Williams 20/15, Czirbus 6, Cseh 2, Cs.: Barker 13, Bazsó 6, Nyìri, Ondima, Brbaklic.

Csapatunk szombaton a lévai felkészülési torna számunkra első játéknapján az extraligás Karlovka ellen lépett pályára.

Nagyszerű ritmusban kezdtük a mérkőzést, jól dobtunk, míg védekezésünk gyorsan összeállt, így 11-5-re vezettünk 5 percet követően. A folytatásban is többször remekül fejeztük be akcióinkat, az első negyed után pedig már 9 egységgel jártunk ellenfelünk előtt (21-12).

Lendületünk a második etapban sem szakadt meg, továbbra is jól termeltük a pontokat, a 15. percben ezáltal 14 egység volt a felek között (29-14). Ehhez az előnyhöz további 5 pontot tudtunk hozzátenni később, amelynek köszönhetően a félidőre 37-18-ra vezettünk.

A harmadik negyedben aztán nagy adok-kapok kezdődött, de ebből is a mieink jöttek ki jobban, a 25. percben már 24 pontra tornáztuk a különbséget (48-24), amelyből a negyed végére 21 egységet tartottunk meg (56-35).

A negyedik 10 percben sem változott a játék képe, ezt a negyedet is megtudta nyerni csapatunk egyetlen ponttal, amely találkozón végül 72-50 arányú győzelmet arattunk.

Vasárnap a cseh BC Opava volt a Jászberény ellenfele, akiktől kikapott Stevan Tot együttese a csapat facebook-oldalának bejegyzése alapján:

BC Opava - JP Auto-JKSE 82-68 (20-9, 22-16, 26-18, 14-25)

Jászberény: Dundjerski 9/6, Arrington 16, Williams 16/12, Czirbus 2, Cseh 5, Barker 10, Bazsó 7/3, Brbaklic 3/3, Ondima -.

A ma délben, a házigazda Léva ellen lejátszott harmadik találkozón azonban megint nyert a Jászberény, miután az első negyedet 11 ponttal elvesztette, de ezt követően jobban játszott ellenfelénél, a záró felvonásban pedig 10 ponttal bizonyult jobbnak a Lévánál (ugyancsak a jászberényi klub facebook-oldala alapján), ezzel 2-1-gyel zárta a tornát a csapat:

Patrioti Levice - JP Auto-JKSE 82-86 (29-18, 23-27, 19-19, 12-22)

Jászberény: Dundjerski 16/9, Arrington 22/3, Williams 17/12, Czirbus 3, Cseh 7/3, Barker 15, Bazsó -, Brbaklic 5/3, Ondima 1, Nyíri -