22-vel verte az Olaj a Kecskemétet

Ma este a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj KK a szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics csapatával, a KTE-Duna Aszfalt együttesével találkozott. A szolnokiak Vojvoda Dávid vezetésével szereztek maguknak előnyt a második negyedben, majd a szívósan küzdő, de igazán a meccset szorossá tenni nem tudó Kecskeméttől egyre jobban távolodtak el, főleg a negyedik negyedben voltak fölényben, és végül 22 ponttal, 82-60 arányban nyertek.

2014.09.08., Szolnok, Felkészülési mérkőzés
Szolnoki Olaj KK - KTE-Duna Aszfalt 82-60 (22-17, 24-21, 16-14, 20-8)

Szolnoki Olaj KK: Trotter 5/3, Vojvoda 15/9, Sinovec 10/3, Milosevics 16/3, Báder 4.
Csere: Wittmann 11/6, Keller 7, Brkics 14/12.

KTE-Duna Aszfalt: Rakics 7/3, Pongó Ma. 9/3, Kovács -, Ivosev 4, Karahodzics 9.
Csere: Mészáros 2, Barovics 13, Pongó Má. -, Djeraszimovics 13/3, Hegedűs 3/3.

A találkozó részletes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Kifejezetten sok kosárral indult a mérkőzés, és egyik csapat sem volt képes elhúzni a másiktól - ha az egyik oldalon betaláltak, jött a válasz a másikon is, így egált mutatott az eredményjelző az első 5 perc után (11-11) - három nagy nyári kecskeméti szerzemény, Barovics és a két ex-szolnoki, Rakics és Ivosev is betaláltak már ebben a periódusban. A negyed hátralévő részében sem változott sok minden - Vojvoda és Keller büntetőire Pongó Martin és Djeraszimovics feleltek, így még vezetett is a KTE a 8. perc elején (14-15). Az utolsó percek azonban jobban sikerültek az Olajnak - Keller, Brkics, Wittmann és Milosevics is betaláltak, így öt ponttal állt jobban ekkor a Szolnok (22-17).

A második felvonásban gyorsan rendezte a sorokat Sztojan Ivkovics együttese, hiszen Pongó Martin két kosara és Barovics 2+1-e után már ők vezettek, pillanatok alatt fordítottak (22-25). Az Olaj - főleg Vojvoda - kintről volt eredményes, míg a vendégek a büntetővonalról, de a negyed felénél még mindig a Kecskemét állt jobban (32-34). Ezután indult be igazán az szolnoki alakulat, a KTE pedig eddigi kifejezetten jó játékát sem támadásban, sem védekezésben nem tudta hozni. Vojvoda ziccere, Sinovec, Wittmann és Milosevics büntetői, valamint Wittmann triplája egy 11-0-s hazai rohamot jelentett, így a 19. perc közepén már a Szolnok vezetett 9 ponttal (43-34), Karahodzics két ziccerére pedig Brkics válaszolt kintről, így ért véget az első félidő (46-38).

A fordulást követően az első félidőben tapasztalt pontmennyiség jócskán csökkent. Bár Báder és Brkics kosaraival gyorsan 10 fölé növelte előnyét a hazai gárda, nagyon lassan csordogált ezt követően a meccs. A kecskemétiek az első mezőnykosarukat a 26. perc közepén szerezték ebben a játékrészben, de büntetőkkel így is folyamatosan tartani tudták magukat 10 pont környékén, Ivosev duplájával a 27. perc végén még 10 ponton belülre is kerültek (57-49). Keller és Milosevics pontjaira Rakics válaszolt kintről, így pont 10 egységnyi különbség volt a két gárda között a záró 10 perc előtt (62-52). Az utolsó negyed egy Karahodzics duplával és két Rakics büntetővel indult, de ez volt az utolsó pillanat, amikor úgy nézett ki, hogy Ivkovics legénysége akár még győzhet is (62-56). Összesen két duplát dobott ezt követően a KTE, így az Olaj folyamatosan távolodott el ellenfelétől az utolsó 8 percben, és végül 22 ponttal, 82-60 arányban diadalmaskodott