55 személyi hiba és biztos soproni siker

Küzdelmes, harcos, de alacsony színvonalú meccsen a Sopron biztosan győzött a MAFC ellen a soproni Krasznai-kupa nyitó találkozóján.

Krasznai-kupa, Sopron

SKC-MAFC 82-60  (19-16, 23-14, 17-14, 21-16)

Vavra hármasa s Misek távoli duplája után 5-0-ra vezetett a MAFC, az SKC első pontját Barovics szerezte büntetőből. A hazaiaknak nem ment a dobás, a a túloldalon Horváth hagyott ki ziccereket.  A küzdelmes, de sok hibával tarkított negyed közepén Ruják és Fodor "váltott" triplát. A hazaiak kemény egész pályás letámadásra mentek ki, Barovics és Tóth közeli, pozíciójáték utáni kosaraival a negyed hajrájában fordított a Sopron.

A második szakaszt 11-0-lal indította Sopron, volt benne egy Trepák-tripla, éss Tomos is megvillant. A túloldalon Gorzsás jelentkezett hármassal a negyed közepén. A félidő végén sok volt a hiba, a vendégek több labdát eladtak, a hazaiak sok büntetőt rontottak.

Fisher hármasával indult a második félidő, ügyes akció végén Horváth felelt rá. Fodor kipontozódott a 23. percben, hazai részről ekkor Barovics, Fisher, Trepák és Dénes is 3-3 hibával állt. Küzdelmes, de alacsony színvonalú játék mellett tartotta 15 pont körüli előnyét a Sopron. A záró szakasz elején főként Thomas illetve Tursics villogott, majd sorra pontozódtak ki a játékosok, Dénes és Barovics, illetve a túloldalon Horváth. Csendben 20 fölé kúszott a hazai előny, majd a végén Gorzsás és Takács szerzett szép kosarat - kis szépséghiba, hogy egymást fogták.

Az összesen - 28-27-es megosztásban - 55 személyi hibát hozó meccsen magabiztos hazai siker született.

SKC: Thomas 18/9, Fisher 12/6, Molnár, Tóth G. 15, Barovics 9. Cs: Dénes 7, Ruják A. 5/3, Takács 8/3, Trepák 8/3, Bus, Ruják B.

MAFC: Fodor 4/3, Misek 6, Lakosa 14/3, Vavra 14, Horváth M. 5 Cs: Csapai 1, Tursics 8,  Fekete, Lakits 1, Gorzsás 7/3.