A 4. negyedben verte az Alba a Jászberényt

A II. Nyíregyháza Nagydíj második napjának első meccsén a Jászberényi KSE és az Alba Fehérvár csapott össze egymással. Nagyon kiegyenlített első három negyedet követően a székesfehérváriak tudtak robbantani, így végül 81-69 arányban győztek, és két győzelemmel állnak két nap után.

II. Nyíregyháza Nagydíj, Nyíregyháza, 2. játéknap
Jászberényi KSE - Alba Fehérvár 69-81
(18-21, 20-16, 15-17, 16-27)

JKSE: Ware 19, Csabay 5, Horváth 10/6, Soós 11, Dramicsanin 11/3.
Csere: Kerpel-Fronius 3/3, Cseh 8/3, Mladenovics 2.

Alba Fehérvár: Tóth 8, Kovács 18/6, Kromah 9/3, Melvin 14, Djapa 4.
Csere: Supola 11/3, Csorvási 12, Juhos 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A jksedrukker.hu beszámolója a találkozóról:

"A székesfehérváriaknál nem volt a pályán a sérüléséből lábadozó Simon Balázs, míg nálunk Szögi Ádám volt harcképtelen.

Djapa kosarával indult a mérkőzés, amire Csabay egy hármassal válaszolt, ám Melvin gól plusz jó büntető kombinációjával 5-3-ra vezetett az Alba az első percet követően. Előbb Soós, később a túloldalon Kovács célzott pontosan, de a közelgő percekben 14-7-re lépett meg tőlünk ellenfelünk, így Bencze Tamásnak időt kellett kérnie az 5. percben. Nem igazán találtunk rést a Fejér megyeiek védekezésén, Melvin és Csorvási dobásaival pedig tovább növelte a fehérváriak előnyét (7-18) a 7. percre. Hosszú idő után Csabay révén szereztünk pontot, ennek ellenére közelebb csak a negyed vége előtt tudtunk jönni, amikor előbb Cseh két büntetőt, Ware egy ziccert, valamint Kerpel-Fronius egy triplát küldött a gyűrűbe (18-21).

A második etapban egészen a 2. percig nem esett kosár, ekkor azonban Ware egy duplával jelentkezett (20-21). Kromah és Horváth tüzelt kiválóan, majd Marcel Tenter hívta játékosait egy rövid eszmecserére magához a 14. percben (22-23). Ebből úgy tűnt, hogy mi jövünk ki jobban, hiszen 5 pontot szerzett zsinórban együttesünk, így a negyed derekán 27-23-ra vezetettünk.  Az Albánál Djapa, nálunk Ware és Cseh is eredményes volt, 4 perccel a félidő előtt újra időt kért Tenter vezetőedző (31-25). Megélénkült a mérkőzés, viszont egy hármassal és egy duplával közelebb kúszott hozzánk a Fehérvár együttese, ezúttal Bencze Tamásnak kellett időt kérnie a 19. percben (35-32). Dramicsanyin talált be, míg a másik részről Csorvási hárompontos akciójával zárult ez a 10 perc, ami után 38-37-es jászberényi vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A 3. játékrész elején mindkét féltől egy-egy sikeres támadást jegyezhettünk fel, ezután Melvin egy büntetőjével és duplájával, két egységgel már az Alba vezetett, ezért Bencze Tamás időt kért a 22. percben (40-42). Supola helyezett el egy közelit, ezt követően Csabay kettesével és Ware 4 pontjával a vezetést is átvettük, amit Tenter edző egy időkéréssel honorált a 25. percben (46-44). A folytatásban Kovács volt szemfüles, mégis Soós góljával 3 pontra húztunk el a fehérváriaktól (49-46). Innentől egy 6-0-s Fejér megyei sorozat következett, mégsem törtünk össze, Ware majd Soós volt ismét eredményes a 29. percben, ugyanakkor a negyed utolsó dupláját Kovács szerezte meg (53-54).

Jól kezdtük az utolsó negyedet, 1.5 perc elteltével már egy triplányi különbség volt a két gárda között a javunkra (59-56). Juhos percei jöttek, előbb egy középtávolit, később egy hármast is remekül dobott el, Kovács távolijának következtében pedig megint előttünk járt az Alba a 33. percben (59-64). Bencze Tamás egy időkéréssel próbálta rendbe rakni csapatunkat, azonban a további időszakban inkább a dunántúli kék-fehérek akarata érvényesült, Supola a sarokból engedett el egy triplát, amivel már 69-61-re vezetettek a 35 percben. 4 ponttal faragtunk hátrányunkon, de Csorvási jól célzott a büntetővonalról (65-71). Két büntetőt is kihagytunk a folytatásban, míg ellenfelünknek minden sikerült, aminek hatására 12 ponttal ment a fehérvári együttes a 38. percben (67-79). Időt kértünk, ám közelebb a hátralévő időben már nem tudtunk kerülni, végül 81-69-es vereséget szenvedtünk."