A DEAC megszorongatta, de nem tudta legyőzni a Körmendet

Támadásban végig tartotta a lépést a DEAC a Körmend otthonában, de nem sikerült túldobnia a vasi piros-feketéket.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 19. forduló

Egis Körmend (14-4) - DEAC (6-13) 100-93 (26-24, 20-19, 26-25, 28-25)

Körmend: Hollins 18/6, Németh -, Dillard 19/6, Ferencz 13/12, Horti 9.
Csere: Davis 4, Bán -, Csorvási 7, Fanning 16/9, Wright 11/3, Halász 3/3.

DEAC:Jones 14, DeShields 19/6, Molnár 10/6, Bognár 11/6, Armwood 14.
Csere: Velkey 18/12, Opre -, Kósa 1, Lajsz 6/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Ferencz Csaba triplája adta meg az alaphangot, Dillard és Hollins is hamar betalált, így 7-2-vel nyitottak a hazaiak. A vendégek gyorsan magukra találtak, pillanatok alatt 9-9-re zárkóztak, és innentől kezdve Jones és DeShields remeklésével tartották az egál körüli eredményt, sőt 16-22-nél komolyabb előnybe is kerültek – a hazaiknál Dillard villogott, 12 egységig jutott és két fontos triplát vágott a negyed végén, amivel a Körmend visszavette az előnyt.

Az itt megszerzett lendületet át tudták vinni a második negyedre is, Fanning, Davis és Wright kosaraival 33-24-es előnyt építettek ki. Velkey hármasa állította meg a hazaiak 15-2-es rohamát, de csak ideiglenesen, Wright és Fanning révén 10 fölé ment a Körmend. Nehéz helyzetben volt a DEAC, de kivágták magukat belőle: Jones, Armwood és Velkey vezetésével futottak egy 8-0-t, és visszajöttek egál környékére (38-36). Dillard három kétpontossal igyekezett lelohasztani a vendégek kedvét, de DeShields fontos triplájára építve a vendégek egy kosárnyi hátrányban zárták a félidőt (46-43).

Térfélcsere után folytatódott a ponteső, a hazaiak az első percekben temérdek triplát küldtek a helyére, a DEAC pedig igyekezett nem leszakadni, ez a projekt pedig annyira jól sikerült, hogy 57-50 után a villogó Molnár vezetésével 7-0-s futással kiegyenlítettek. Itt azonban újra beindult a körmendi triplagyártás (végül 13/26-tal zártak), így párpontos előnyt azért össze tudtak szedni a negyed végéig (72-68).

A negyedik játékrészben aztán a hazaiak sokkal komolyabban vették a védekezést, és talán a DEAC is kicsit elfáradt az őrült iramban, mindenesetre a vendégek egyre ritkábban találtak be, így a Körmend Ferencz és Halász hármasára építve 81-71-re meglépett. Bognár Kristóf azonban nem úgy gondolta, hogy itt a vége, triplájával és jó büntetőzésével három pontra visszajött a DEAC a negyed derekán. Ferencz sokadik hármasa azonban végleg megtörte a vendégek ellenállását, 88-82 után már szépen lemenedzselte a mérkőzést a vasi alakulat, és látványos meccsen hozta a kötelezőt, ami azt jelenti, hogy az Alba győzelmével egy vereségnyire megközelítette a listavezető Szolnokot a tabellán. A DEAC minden dicséretet megérdemel, mert mindent kitettek a pályára, ilyen hozzáállással talán visszatérnek a helyes útra.

fotó: kosarsport.hu