A Falco az utolsó negyedben fordított

A Bencze Tamás edzette szombathelyiek három fordulatos negyedet követően az utolsó 10 percben kis túlzással kiütötték az osztrák Güssinget és a zalaegerszegi Göcsej Kupa második játéknapján is diadalmaskodtak.

Falco KC Szombathely - Güssing Knights (osztrák) 83 - 72 (21-22, 19-12, 19-29, 24-9)

44. Göcsej Kupa, Zalaegerszeg

Szombathely: Tomic 8, Will 23/9, Timberlake 20, Zagorac 6, Szabó M. 14. Csere: Harazin 1, Simon L. 5, Bakk 6/6, Bognár K. -, Simon K. - .

A Güssing Knights legjobb dobói: Taylor 26, M. Klepeisz 18/6, Shavies 15/3

Bencze Tamás, a Falco vezetőedzője a lefújás után: "Elsősorban nem a győzelem volt a fontos, de mégis örülök, hogy győztünk, hiszen a Güssing jó csapat. Sok hibánk volt támadásban, védekezésben egész jók voltunk, remekül teljesítettek a srácok ott. Az osztrákok zónája megzavart minket, a harmadik etapban így is át is tudták venni a vezetést. Nekünk jövőhéten van tervben, hogy készüljünk a zóna elleni játékra. A harmadik etap hetedik percében egy kis balhé is kitört, nálunk Zagoracot küldték le a pályáról. Akkor egy újabb holtpont jött számukra, a két büntető és a bedobás eredményeként akár meglóghattak volna 7-8 ponttal is, de ebből csak 5 pontos hátrány lett, majd sikerült kivédekeznünk pár támadást és egy 24-9-es rohanást produkáltunk. Ez is azt mutatja, hogy a fiúkban van tartás. Bekerültünk a döntőbe, de úgy, hogy Tomic megsérült, nem tudjuk, hogy az ő vállsérülése mennyire komoly, nem valószínű, hogy holnap játszana. Perl Zoltán felső légúti megbetegedésben szenved, úgyhogy hiába kéne ő nagyon Tomic helyére most, nem fogjuk tudni bevetni még, tehát nehéz helyzetben vagyunk, ám ezzel együtt is győzni megyünk! Egyébként Bazsó Brúnó is hasonló betegségben szenved, Perl viszont már hétfőn edzésbe áll a tervek szerint. Váradi Benedek pedig még a rehabilitációját végzi, még nem mostanában tér vissza."