A Falco Sopronban is hengerelt

Az első negyed után még 8 pontos hátrányban lévő sárga-feketék 30-6-ra nyerték a második felvonást, végül 18 pontos sikert arattak.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 7. forduló
Sopron KC (1-5) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (4-2) 65-83 (22-14, 6-30, 14-17, 23-22)

Sopron: Greene 6/3, Duvnjak 7/6, Autrey -, Zagorac 10/3, Watkins 20.
Csere: Kántor 1, Mészáros 8/3, Takács 8/6, Dénes -, Élő 2, Polgárdy -, Bagó 3/3.

Falco: Govens 16/12, Perl 22/6, Váradi 15/6, Pustahvar 5/3, Tóth 9.
Csere: Boriszov 10/6, Zsigeranovics 4, Durázi 2, Kovács -, Dancsecs -, Kucsora -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jobban kezdett a Falco, de Watkins és Zagorac vezetésével a negyed feléhez már 10 pontos hazai előnnyel érkeztek a csapatok (16-6). Két triplával visszakapaszkodott ellenfelére a szombathelyi alakulat, de Duvnjak és Watkins kosarai zárták a negyedet, amelyet 8 ponttal nyert meg a Sopron (22-14). Óriási fordulat állt be a második felvonásban - Váradi Kornél csapata összesen 6 pontra volt képes ebben a 10 percben, miközben számolatlanul kapták a kosarakat a Perl-Govens-Váradi triótól. A szombathelyiek nagy hármasa egészen parádésan játszott ebben a szakaszban, így a nagyszünetben 16 ponttal már az ő csapatuk vezetett (28-44).

A fordulás után sem változott sok minden, főként Perl vezetésével dobálta a kosarait a Falco, amely a negyed közepén már 26 ponttal is vezetett Boriszov hármasa után (33-59). Itt álltak meg egy kicsit a vendégek, a negyedből hátralévő öt percben összesen kettő pontig jutottak, így az első negyed után teljesen széteső Sopron egy kicsit meg tudta őket közelíteni, Takács hármasával jöttek be 20 alá a hazaiak (42-61). A záró játékrészben sem volt semmi kérdés a győztes kiléte felöl, magabiztosan tartotta előnyét Szrecsko Szekulovics legénysége. A Falco az első 10 percet leszámítva végig uralta a mérkőzés menetét, és 83-65 arányban diadalmaskodott, így zsinórban negyedik meccsét nyerte a nemzetközi kupát is figyelembe véve, Sopronban viszont komoly gondok vannak.