A Jászberény a Szegedet is megverte

A már pár hete Bonifert Domonkos edzette Szeged nagy hajrát indított az utolsó negyedben, de nem tudta befogni a harmadik etap végére 15 egységnyi fórhoz jutó Jászberényt, melyet ma is a 29-et szóró Dramicsanyin vitt a hátán.

Míg a Szeged a hét közepén két mérkőzést is lejátszott a Szolnokkal a Magyar Kupában, addig a Jászberény edzésekkel készülhetett erre az igen sok szempontból fontos találkozóra. A vendégeknél visszatérhetett a pályára az Olaj ellen kényszerből pihentetett Csorvási Milán, Anthony Gurley páros, de az amerikai jelenlegi állapotában nem tudott érdemi segítséget nyújtani a vendégeknek, csupán két egységig jutott.

Az első negyed még kiegyenlített játékot hozott, de a második 10 percben kijött, hogy ebben az összetételben melyik a jobb gárda, viszont a JKSE nem tudott nagy előnyt kiharcolni a félidő előtt, csak a fordulás után léptek el Földi Sándor fiai az egyre inkább belejövő Dramicsanyin és az ebben a szakaszban ponterősen kosarazó Horti főszereplésével.

A Szedeák ellenben küzdött a meccsben maradásért, de a negyedik negyed "technikai-párharcából" nem jött ki jól a vendég együttes, így hiába esett szét fejben a hazai gárda a hajrára, nem ért már látótávolságon belül a 18 pontos Tanács Attila húzta Szeged, s célba ért Jászberény.

TOP COP Security Jászberényi KSE - Naturtex-SZTE Szedeák 84 - 78 (21-20, 27-21, 20-12, 16-25)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 16. forduló, Jászberény,

Vezette: Földházi T. Szabó G. Gelencsér Gy. (Balogh)

Jászberény: Rakits 13, Markovics 14/3, Soós 3/3, Dramicsanyin 29/12, Horti. 16 Csere: Szabó P. 5/3, Török 4, Mladenovics -.

Szeged: Fekete 14/3 Jones 13/3, Gurley 2, Djukics 7, Csorvási M 17. Csere: Tanács 18/6, Kiss Zs. 2, Vida 5, Csorvási L. -.

Földi Sándor, a TOP COP Security Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Örülök a győzelemnek, a találkozó előtt aláírtam volna az ilyen különbségű sikerünket. Féltem, hogy a végére elfáradunk, mert a héten többen is betegeskedtek. Sajnos a nagy előnyünk tudatában elkezdtünk egyénieskedni, s ez majdnem megbosszulta magát. Közönségünknek ezúttal is köszönettel tartozunk, hiszen a kritikus szituációban is mellettünk maradtak."

Bonifert Domonkos, a Szedeák vezetőedzője a lefújás után: "Fásultan és tompán játszottunk, sok volt a gyenge egyéni teljesítmény. Csak a negyedik negyedben nyújtottuk azt, amire szükség lett volna az első 30 percben a győzelem megszerzéséhez."