A Jászberény is szétszedte a soproni védekezést

64 pontot kapott az első félidőben Sabáli Balázs együttese, végül 108-nál állt meg a Jászberény - a hazaiak 16 ponttal nyertek.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 12. forduló
JP Auto - JKSE (2-10) - Sopron KC (1-10) 108-92 (28-13, 36-29, 27-27, 17-23)

Jászberény: Nelson 24/9, Wallace 32/9, Rakics 12/6, Lucsics 11, Sejfic 21.
Csere: Cseh -, Bazsó -, Molnár 4, Kerpel-Fronius 4, Szigedi -.

Sopron: Parker 23/6, Duvnjak 4, El-Amin 8, Takács 6/6, Watkins 36/9.
Csere: Kántor 5/3, Élő -, Mészáros 10/6, Bagó -.

A meccs teljes statisztikája ezen a linken elérhető!

Négy percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, illetve addig Watkins egálban tartotta az ezúttal Zagorac és Dénes mellett Tóth Gergelyt is nélkülöző, így alacsony szerkezetben játszó Sopront (8-8). Ezt követően jött azonban a hidegzuhany Sabáli Balázsék számára, Wallace vezetésével ugyanis futott egy 12-0-t a Berény, amely ezzel végleg le is szakította magáról legnagyobb ellenfelét a kiesés elleni küzdelemben (20-8). Az első nem Watkins-pontok El-Amintől érkeztek vendég oldalról a nyolcadik percben, de egy felvonás után 15 pont volt az SKC hátránya (28-13), és támadásban a Berény még feljebb kapcsolt ezután. A második negyedben ugyanis alig volt olyan hazai akció, aminek a végén ne örülhettek volna egy bedobott kosárnak a kilátogató jászberényi nézők - 36 pontot szórt ebben a játékrészben Nikola Lazics alakulata, így 64 dobott pontnál járt a félidőben. Hogy "csak" 22 pontos volt ekkor a differencia, abban a gyengülő hazai védekezés játszott szerepet, ami 15-20 pontos fórban nem működött úgy, mint az első 10 perc során - ettől függetlenül tetemes volt a Sopron hátránya (64-42).

A fordulás után próbálta csökkenteni hátrányát a vendég gárda, de hiába pörögtek fel támadásban az első negyedet követően, védekezésben nem nyújtottak olyan teljesítményt, amivel esélyük lett volna szorossá tenni a találkozót. Főként Wallace és Sejfic éltek ebben a felvonásban hazai részről, végig 20 pont környékén maradt a különbség, és a JKSE 22 pontos fórja ugyanúgy megvolt 10 perccel a vége előtt, mint a nagyszünetben (91-69). A záró periódusban semmiféle nyitott kérdés nem volt afelől, hogy melyik gárda nyeri meg ezt a mindkét együttes számára borzasztóan fontos összecsapást. A Berény magabiztosan tartotta előnyét, a Sopron pedig ugyan 20 ponton belülre tudott néha kerülni, de ez volt a legtöbb, amit elérhettek ezen a napon. 108-92-re győzött a jászsági alakulat, amely így megszerezte második győzelmét a bajnokságban, és pont az SKC-t előzte meg ezzel a tabellán, helycsere történt tehát az utolsó két pozícióban.