A Jászberény Kaposváron is nyert!

A Jászberény zsinórban kilencedszer is diadalmaskodott, így a Kaposvár maradt a harmadik helyen az alapszakasz végén, míg a JKSE negyedik helyen kezdi majd a felsőházi középszakaszt.

A Jászberény teljesen nyugodtan készülhetett erre a találkozóra, még egyelőre az újonnan igazolt montenegrói légiós nélkül, aki majd a középszakasztól csatlakozik Földi Sándor együtteséhez. A JKSE számára  biztos volt, hogy bármi is történjék ezen a találkozón, a negyedik pozíciót már nem vesztheti el a gárda, de nem is léphet előre, az előtte lévő helyen tanyázó somogyi alakulat viszont egy szombathelyi Alba-vereséggel, s egy itteni győzelemmel felléphetett volna a dobogó második fokára is az alapszakasz lezárultával, ám később kiderült, hogy a fehérváriak győzelme miatt egy itteni siker sem ért volna előzést Fekete Ádám legénységének.

Az első etap nagy adok-kapokkal kezdődött, viszont a második etapban visszavett a tempóból a KKK, mely ma csak a padról hozta be a kiváló formában lévő Hendlein Rolandot. A vendégek a beteg Soós Gábor távollétében is hatékonyan kosárlabdáztak, a Dunn, Drahos párost igen szépen tudta lassítani a Mladenovics - Rakics duó, ami egyértelműen a jászberényi vezetés első számú oka volt az első 20 percben.

A fordulás után sem volt képes védekezésbeli stopokra a Kaposvár, mely az összesen 41 pontot termelő Swanston, Spica páros főszereplésével azért képes volt meccsben maradni. Az utolsó percre fordulván maradt két labdabirtokláson kívül a hazai gárda, mely vereséggel zárta az alapszakaszt, de eggyel jobb helyen kezdheti a középszakaszt, mint a mai is Dramicsanyin (24 pont) által fémjelzett JKSEe

Kaposvári KK - TOP COP Security Jászberényi KSE 79 - 84 (22-23, 18-22, 18-21, 21-18)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 22. forduló, Kaposvár

Kaposvár: Dunn 11, Drahos 7/3, Swanston 20/15, Dávid 9, Spica 21. Csere: Hendlein 11, Szőke -, Kovács S. -.

Jászberény: Mladenovics -, Rakics 18/6, Markovics 11, Dramicsanyin 24/9, Horti 13. Csere: Szabó P. 10/6, Török 8, Varga I. -, Szögi -.