A Jászberény legyőzte a Szolnokot

Ma este elkezdte a felkészülési meccsek sorozatát az Adria Ligában is szereplő Szolnoki Olaj KK együttese, ellenfelük a megye másik NBI/A-s csapata, a Fortress Jászberény együttese volt. A találkozó első félidejében végig vezettek a hazaiak, de nagyobb előnyt nem tudtak kialakítani. A nagyszünetet követően fordult a kocka, a Jászberény volt szinte végig előnyben, és úgy tűnt, a negyedik negyedben jókor időzített rohamukkal el is döntötték a találkozót. 61-68-ról kevesebb mint két perc alatt fordított a Szolnok, de Nik Raivio érkezett, és emberről beszórt egy duplát, így 72-71-re győzött a vendég gárda.

Felkészülési mérkőzés
Szolnoki Olaj KK - Fortress Jászberény 71-72 (19-14, 16-20, 19-22, 17-16)

Szolnoki Olaj KK: Simon 4, Horváth 3/3, Vojvoda 13/3, Lóránt 9/3, Báder 9.
Csere: Keller 4, Warren 5/3, Oliver 7, Rakits 13/3, Ivosev 4.

Fortress Jászberény: Savic 7/3, Raivio 15/3, Soós 15/6, Dramicanin 12/6, Lázár 4.
Csere: Markovic 12, Dukic 3/3, Horti 3, Mladenovics -, Szögi 1.

Színmagyar kezdőötössel álltak fel a hazaiak, az új érkezők közül tehát Lóránt Péter és Vojvoda Dávid kapott szerepet rögtön a mérkőzés elején - a túloldalon Brane Savic, Nik Raivio és Lázár László kezdtek az idén nyáron érkezők közül. Az Olajnál látszott, hogy egyelőre még keresik egymást a játékosok, nemrég óta edzenek együtt, így a csapatjáték akadozott még, míg a túloldalon a berényiek kifejezetten rosszul dobtak a kezdeti szakaszban, így az Olaj előnyre tett szert, ha nem is túl nagyra. A vendégek az első negyed közepén kezdtek magukhoz térni, akkor akadt be több dobása is Raivionak és Soósnak, és 12-12-nél be is érték a szolnokiakat. A negyed hátralévő részében a cseresorát parkettre küldő Olaj - ebben kapott szerepet Keller Ákos, Miljan Rakits, Tomislav Ivosev, Chris Oliver és Willie Warren is - megint átvette az irányítást, és öt ponttal vezetett 10 perc játékot követően (19-14).

A második negyedben jóval jobban mutattak a szolnoki támadások - megvolt Keller első alley-oop zsákolása is Olaj-mezben, Warren passzából, emellett Olivert többször sem sikerült szabályosan megállítani a jászberényieknek. Egyszer tudott elmenni 8 ponttal a hazai alakulat (31-23), de a negyed második felében jóval pontosabban kosárlabdázott a Jászberény, az egyre nagyobb különbség ellenére sem idegeskedtek, elöl mindig volt valaki, aki betalált, akár nehéz helyzetekből is, és fel is jöttek ellenfelükre - egyenlíteniük ugyan nem sikerült nekik, de folyamatosan 1-3 ponton mozgott a hátrányuk. A félidő végén Vojvoda többször is megforgatta szinte a teljes vendég védelmet, de az előnyt növelni csak ideig-óráig, általában egy támadásig tudta, úgyhogy a nagyszünetben egy egységgel vezetett a Szolnok (35-34).

A fordulást követően azonnal változott a felállás. Bár Markovic dudaszós ziccere után - amellyel egyébként először vezettek a vendégek a meccs folyamán -, még két, pontosan befejezett szolnoki akció követett, de az első félidő utolsó 5 percéhez hasonlóan kiegyenlített játék folyt a pályán, és a Jászberény képes volt nem csak tartani ellenfelét, de fordítani, és tartósan magánál tudni a vezetést. A negyed közepén fej-fej mellett haladtak a felek - Lóránt Péter tartotta a lelket leginkább a hazaiakban -, a második rész azonban Földi Sándoréké volt. Savic egyre jobban, egyre kevesebb egyéni szórakoztatással, és egyre több csapatjátékkal rukkolt ki, aminek az eredménye az lett, hogy a vendégek összességében jobb összképet mutattak, két pontos előnnyel várhatták az utolsó negyedet (54-56).

A záró szakasz elején sok volt a hiba, négy és fél percig összesen két büntetőt tudott dobni a Jászberény, a szolnokiaknál pedig Keller egy elrontott Vojvoda dobást követően tudott visszapöcizni egy támadópattanót, így tehát nem változott a különbség, és nagyon az előző negyed végi állás sem (56-58). A Szolnok Ivosev ziccerével egyenlített, de a meccs végére a játék egyre kevesebb szerepet kapott - mindkét csapat kemény védekezett, tördelte a játékot, nem is volt meglepő, hogy pontot alig értek el, személyi hibából viszont már a szakasz közepére megvolt mindkét félnek a 4-4. 3-4 perccel a vége előtt úgy tűnt, hogy eldől a találkozó. A Jászberény védekezésben magasabb, de szabályosabb fokozatba kapcsolt, sorra szerezték a labdákat, a túloldalon pedig pontosan fejezték be akcióikat, így 61-66-ra elhúztak. Mindkét edző időt kért fél percen belül, és a hazaiak egy nagy rohamba még belekezdtek. Alig 15 másodperccel a vége előtt az éppen a Jászberényből érkező Rakits triplájával vezettek is - 61-68-ról lett 71-70 az állás -, Nik Raivio azonban 3 másodperccel a vége előtt beszórt egy nagyon nehéz kettest emberről, így 72-71-re a vendégek diadalmaskodtak.