A Jászberény simán verte a Svitet

A JKSE a Nyíregyházi Nagydíj második helyéért szállt harcba a szlovák csapat ellen és végig magabiztosan (helyenként húsz pont felett) végül 80-62 arányú sikert aratott.

MK Istra Svit - Jászberényi KSE 62-80 (18-26, 8-17, 14-22, 22-15)
Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok

JKSE: Ware 9/3, Csabay -, Horváth 18/6, Cseh 18/6, Dramicsanyin 15
csere: Kerpel-Fronius 12/6, Mladenovics 5/3, Répási 3/3, Szappanos

A jksedrukker.hu tájékoztatása a meccsről:

"Csapatunk a nyíregyházi torna harmadik napján a szlovák bajnokság tavalyi bronzérmese ellen szállt harcba .

Cseh kosarával indult a találkozó, majd Berkis 2+1-ese után Horváth hintett gyorsan 8 pontot a gyűrűbe. 12-3 után Mícka talált be távolról, majd egy 7-0-s sorozatunk után a negyed közepén időt kért a Szvit mestere (19-6). Horváth továbbra is tarthatatlannak bizonyult, újabb 5 egységet írhattunk a neve mellé, s már 24-8 állt az eredményjelzőn a 7. percben. A folytatásban feljavult az Iskra játéka, s 26-18-nál ért véget az első 10 perc.

Ware és Dramicsanyin találataival kezdődött a második játékrész, majd Kerpel-Fronius vágott be egy triplát (35-19). Ezután Vojtek két duplájára Cseh jó büntetője érkezett, s a 16. percben időt kért a Szvit (36-23). Horváth és Dramicsanyin révén büntetőkkel távolodtunk, majd Fodor triplája talált utat a gyűrűnkbe, a félidő utolsó perceiben pedig már csak mi találtunk be, így 43-26-os vezetéssel vonulhattunk pihenőre.

A 2. félidő kevés kosárral indult, a 25. percben Horváth kettesével 49-30-as előnyben voltunk. Ezek után Ware és Dramicsanyin kosaraival 54-32-re növeltük előnyünket. A folytatásban felváltva estek a találatok, nálunk Kerpel-Fronius járt élen a pontszerzésben, s Horváth ziccerével alakult ki a 65-40-es állás a záró etap előtt.

Az utolsó negyedben még rátettünk egy lapáttal az eddigiekre is, Kerpel-Fronius távolija és Ware 2+1-ese után 71-40-re alakult az eredmény a 33. percben. A szvitiek triplákkal osontak közelebb hozzánk (73-48), nagy adok-kapok alakult ki a pályán. A játékrész közepe táján Répási és Szappanos is játéklehetőséget kapott Bencze Tamástól. A folytatásban az 5 személyi hibánk kigyűjtése után egészen 77-60-ig zárkózott ellenfelünk, majd Répási süllyesztett el egy nagyszerű hármast. Végül 80-62-re győzött csapatunk, háromból két sikerrel zárva a II. Nyíregyházi Nagydíjat."

forrás: jksedrukker.hu