A Jászberény visszavágott a Zalaegerszegnek

A JKSE-t legutóbb otthon legyőző ZTE most nem bírt az alacsonyabb szerkezetű hazaiakkal, így még közelebb került a Play-out részvételhez

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, középszakasz, alsóház, 1. forduló

FAIRIUM JKSE (9-16) - Zalakerámia ZTE KK (4-21) 83 - 72 (23-20, 18-17, 29-20, 13-15)
Jászberény, V.: Hegedűs T., Pozsonyi L., Fodor A. (Bukta)

Jászberény: Ware 17/6, Kerpel-Fronius 14//, Horváth Ák. 11/9, Cseh 13/3, Dramicsanyin 15/6.
Csere: Sonyák 9/3, Szögi -, Mladenovics 4. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Zalaegerszeg: Dzambics 2, Fekete S. 14/3, Mohácsi 7/3, Csohadarevics 16, Tamir 8.
Csere: Darling 14/3, Lekli 8, Kertész 3/3. Vezetőedző: Milos Sporar.

Kipontozódott: Csohadarevics, Darling.

Másfél percet kellett várni az első kosárra, előtte a csapatok sokat kapkodtak, Horváth talált be először. Vendégoldalon Dzambics kezdte meg a pontgyártást, de a JKSE-t ezt nem zavarta, és Kerpel-Fronius vezérletével 10-4-es előnyt tudtak kialakítani. A ZTE nem tudott öt ponton belülre férkőzni, mindig volt egy hazai gól, amely ezt megakadályozta. Cseh György triplájával már 18-10-re vezetett csapata, de negyed végére megrázta magát a ZTE, és 18-16-ig zárkóztak fel. Előbb Sonyák egy duplát, majd Horváth egy hármast, amire csak egy Lekli-horog volt a válasz, 23-20-ra vezetett a Jászberény tíz perc után.
Dramicsanyin három pontjával, és Cseh büntetőivel indult a második etap, Darling talált be a másik oldalon (28-22). Kiegyenlített játék zajlott a második negyedben, sőt, Fekete középtávolijával már csak kétegységnyi hátránya volt az ’egerszegieknek (33-31).  Cohadarevic révén már vezetni tudtak, de Bencze Tamás együttesének sikerült jobban a hajrá, 41-37-es jászberényi előnnyel vonulhattak nagyszünetre.

Fekete triplája indította a találkozó második felét, majd egy ziccert is dobott. A jó kezdés ellenére nagyon megtorpantak Mohácsiék, és egy 12-0-s rohanást engedélyeztek ellenfelüknek (56-44). A pontok szépen eloszlottak a hazaiaknál, nem egy játékos volt már tíz fölött. Sonyák távolijával már tizenöt volt közte, majd Ware is sikeresen tüzelt kintről (64-46). A játékrész végére megrázta magát a ZTE, 70-57-ig zárkóztak fel, ezzel az eredménnyel várhatták a záró felvonást.
Az első három percben mindössze egyetlen pontocska született, Darling talált be büntetőből. A ZTE kezdett felzárkózni, a JKSE pedig beragadt. Négy perccel a vége előtt 74-70-et mutatott a tábla, ám pont jókor jöttek a pontok, Kerpel-Fronius kosarával 80-72-re vezetett csapata. Itt érdemben már eldőlt a találkozó, megérdemelten nyertek Horváth Ákosék.

Slide és Fotó: kosarsport.hu