A Kaposvár nagy szívvel egalizált

Erősen hullámzó, s az utolsó másodpercekben is nagy izgalmakat hozó meccsen nyert a Kaposvár, s ezzel 1-1-re alakította a párharc állását. A Kaposvár ismét rosszul kezdett, akárcsak pár napja Fehérváron, ráadásul most sem talált be jó darabig messziről. Az elődöntő második összecsapásán – hazai pályán – a KKK azonban egy negyed alatt talpra állt, s innentől kezdve nagy meccset játszott az Albával, bár a vendégek többször el tudtak szakadni, a hazaiak meg futottak az eredmény után, olykor csak 1-2, máskor 8-10 ponttal lemaradva. Az utolsó negyedben úgy tűnt végleg meglóg a Fehérvár (60-72), de Dunnék hatalmas hajrát kivágva közelítettek (71-72). Ezután drámai pillanatok következtek, s a hazaiak kerekedtek felül.

NB I A ELŐDÖNTŐ párharc, 2. meccs

2013. május 11. Kaposvár

Vezette: Cziffra, Benczur, Zsabó G. (dr. Gincsai)

Kaposvári KK – Alba Fehérvár

78-75 (14-28, 21-9, 20-21, 23-17)

Kaposvár: Dunn 17, Swanston 25/15, Kiss K., Hendlein 12/3, Spica 17. Csere: Dávid, Szőke, Drahos 7, Vezetőedző: Fekete Ádám.

Alba: Moore 13/9, Wood 25/15, Hollis 11, Szabó Zs. 5, Keller 4. Csere: Jones 12, Juhos, Bódi 3/3, Supola 2, Vezetőedző: Dzunics Braniszláv.

Kipontozódott: -.

STATISZTIKA ÉS PONTDOBÓK ITT!

A három nyert meccsig tartó párharc állása: 1-1.

Következő, harmadik mérkőzés: május 14. (kedd) Alba Fehérvár – Kaposvári KK (19:00)

A fehérbe öltözött hazai szurkolók szinte teljesen megtöltötték a csarnokot, ami nem is csoda, hiszen ezelőtt a 2003/2004-es bajnokságban játszhatott elődöntőt a Kaposvár (ekkor meg is nyerte a sorozatot a somogyi gárda). A vendégszurkolók is szép számban képviseltették magukat, így már a feldobásra igazi playoff-hangulat uralkodott a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Akárcsak a párharc első felvonásán, ezúttal is Hollis szerezte az első pontokat, majd Keller húzta be a palánknak háttal Moore passzát. Jobban kezdett a Fehérvár, 9-2-re megugrott a Dzunics-csapat. Hazai oldalon Hendlein és Swanston is betalált, ám a nagy lendülettel kosárlabdázó fehérváriak rohantak tovább és az első mérkőzésen pont nélkül maradó Moore két hármasával, valamint Hollis ziccerével 11 pontosra növelték előnyüket. Fekete Ádám azonnal reagált is, ám időkérése után sem tért magához a KKK. A kékmezes vendégek szebbnél szebb kosarakat dobva 26-8-ra elhúztak. Jól jellemezte az első tíz percet, hogy a gyorsindításait többször is sikertelen triplával fejezte be az Alba, ám a lepattanót megkaparintva végül mégis kosárral zárta az akciót a Fehérvár. Vezetett is magabiztosan 28-14 arányban.

A folytatásban továbbra sem ültek a somogyi dobások - több mint öt percig nem dobott mezőnykosarat a Kaposvár - de zónavédekezésükkel a fehérvári pontzuhatagot is megállították Hendleinék. Mindkét gyűrű alatt öldöklő küzdelem folyt, a centerek nem kértek, de nem is kaptak kegyelmet. A játékrész közepén Spica állt a hazai sereg élére, a szerb center egy 2+1-es akcióval, majd egy duplával 8 pontra, lőtávolon belülre hozta csapatát. Ezúttal Dzunics Braniszlav gondolta úgy, hogy tudna mit mondani a játékosainak. A fehérvári időkérés után Jones még visszaállította a tízpontos különbséget, de ezután a Kaposvár percei következtek. Spica továbbra is ipari mennyiségben termelte a pontokat - a második negyedben 11-ig jutott - majd mikor Swanston a Kaposvár első sikeres tripláját is a helyére küldte, már csak négy pont volt a felek között. A negyed végi kapkodásban ez még tovább csökkent, így félidőben 37-35-ös fehérvári vezetést mutatott az eredményjelző.

A nagy rohanás a harmadik negyedben is folytatódott és ebből az Alba jött ki jobban. Wood zsinórban hét pontot szórt, majd Jones is beszállt a pontgyártásba, ezzel ismét több, mint tíz egységgel vezetett a vendégcsapat. Hazai oldalon Spica törte meg a négyperces kosárcsendet, majd az agilisan játszó Hendlein hármasára Wood és Bódi is válaszolt, így őrizte tízpontos előnyét a Dzunics-legénység. Sőt, Jones újabb sikeres középtávolija után időt is kért Fekete Ádám, hiszen Hollisék könnyedén játszották át az előző negyedben még jól működő kaposvári zónát. A negyed vége aztán újra a házigazdák szája íze szerint alakult, Swanston egy triplával, majd Drahos három sikeres büntetővel csökkentette a különbséget, teljesen nyílttá téve a mérkőzést az utolsó etap előtt (55-58).

Óriási hangzavarban indult a negyedeik játékrész, mindkét szurkolótábor próbálta egy utolsó nagy erőfeszítésre sarkallni övéit. Gyors kosárváltás után Swanston hármasánál robbant a csarnok, ám Wood az ellentámadásból azonnal lehűtötte a kedélyeket. Az apró amerikai megállíthatatlan volt, sikeres triplája után ismét tíz ponttal tartott előrébb a Fehérvár. Folytatódott a hullámvasút, Dunn és Swanston vezérletével 11-0-ás szakaszt futott a Kaposvár, ismét teljesen nyílttá téve a csatát. A végjátékban pattanásig feszültek az idegek, mind a pályán, mind a nézőtéren. Swanston egy triplával egyenlített, majd Hollis két büntetőből egyet értékesítve ismét a Fehérvár volt előnyben. Egy-egy eladott labda után Swanston duplájával a mérkőzésen először a Kaposvár vezetett és mivel a túloldalon Wood duplája kimaradt, meg is nyerte a mérkőzést.