A Kaposvár nyerte a flúgos futamot

Nem csupán idei első győzelmükre, hanem első sikerükre is készültek Debrecenben. A hazaiak mestere, Michael Schuurs már számíthatott Mladenovics Dejanra, ám Kenny Izzo nélkül várták azt a Kaposvárt, amely igen jó szezonkezdeten volt túl: egy körmendi győzelem és egy minimális vereség az erős Pakstól.

Dunn hármasával indult a találkozó, de Carter zsákolása után Cseh egy sikeres triplával a hazaiak felé billentette a mérleg nyelvét. Nem örülhettek azonban sokáig a debreceniek, a Kaposvár beindította rakétáit és egy 10-0-ás rohanással átvette a vezetést. Meglépni azonban nem tudtak Hendleinék, akit egyébként visszatérése óta először jelölt a kezdőcsapatba Fekete Ádám. Felváltva estek a kosarak, kiélezett hajrában a kaposvári légiósok őrizték a hajszálnyi fórt az első tíz percet követően (20-22).

A folytatásban Swanston büntetőivel hat pontra növelte előnyét a KKK, de Michael Schuurs időkérése után Mladenovics távolija nem engedte meglépni a vendégeket. A negyed derekán Swanston első mezőnykosara (minő meglepetés: egy tripla) is beesett, de Carter miután saját kihagyott zsákolása után talált be Fekete Ádám azonnal magához is hívta játékosait (31-31). Minden bizonnyal valami hasonló folytatásban bízott a somogyi tréner, amikor Swanston rámolt be újabb hármast és egy 11-3-as szakaszt produkáltak a játékrész utolsó három percében. A félidőre nyolc pontos kaposvári előnnyel mehettek a felek, a hazai oldalon az igen halvány távoli (4/19) és büntető (2/7) százalék miatt kesereghettek.

A nagyszünetet követően Dunn tempójával kilenc pontra nőtt a Kaposvár előnye, de a már ekkor dupla-dupla közelében járó Carter kosarával zárkózott a Factum. A 24. percben Boros Gábor kapott technikai hibát, de Kyle Swanston mindkét büntetőjét elhibázta, így Helmeczi ziccere már 42-45-ös állást mutatott – érkezett is Fekete Ádám menetrendszerű időkérése. Nem mondhatni, hogy záporoztak a sikeres dobások ebben a negyedben. Debreceni oldalon Fekete Stefan vitte hátán csapatát, míg a vendégeknél Dávid szólt hozzá először a meccshez (46-50). Fokozatosan zárkózott a Factum, a 28. percben Vas Viktor büntetőjével csupán egyetlen pont volt a lemaradásuk. Össze is kapta magát valamelyest a KKK, de a negyed végére így is három pontra csökkent az előnyük (53-56).

Az utolsó negyed Hendlein és Mladenovics triplaváltásával indult, miközben a vendégek már négy személyi hibánál járó Spicát is a pályán tartották. Be is talált a szerb középjátékos, de a túloldalon Carter is kihasználta centertársa hibáit, így a 33. percben 61-60-ra vezetett a Kaposvár. Ekkor azonban Pettis öt rossz kísérlet után bevágott egy hármast és a 9. perc után ismét átvette a vezetést a Debrecen. Cseh sem akart lemaradni a távoli dobásokban, így a Fekete Ádám vissza is küldte a pályára Drahost és Swanstont. Hosszú szünet után találtak be a vendégek, Spica kosara után Boros kapta meg az 5. hibáját, de Cseh negyedik hármasával tolta tovább csapata szekerét (69-65).

Rendkívül kiélezetté vált a találkozó, Hendlein támadólepattanója után hozta vissza egy pontra övéit - az utolsó két percbe fordulva a hazaiak kértek időt. Spica kosara után Swanston hibázta el már hatodik büntetőjét is (!), így Fekete Stefan 2+1-e ismét két ponttal juttatta előnybe a Factumot (74-72). Az utolsó percben Dunn dobta be büntetőit, Pettis pedig elrontotta dobását, nem úgy Spica, aki közelijével megnyerte a flúgos futamra hasonlító meccset a Kaposvárnak.

Factum Sport Debrecen – Kaposvári KK 74-76 (20-22, 14-20, 19-14, 21-20)
Debrecen, vezette: Cziffra, Gorka, Fodor

Factum: Fekete 16, Helmeczi 2, Pettis 11/3, Cseh 16/12, Carter 13. Csere: Mladenovics 6/6, Boros 5/3, Vas 5, Kovács I.

Kaposvár: Drahos 4, Dunn 21/3, Swanston 16/6, Hendlein 9/3, Spica 22. Csere: Dávid 2, Szőke, Kiss K. 2.

Kipontozódott: Boros G. (36. p.).

Michael Schuurs, a Debrecen vezetőedzője a lefújás után: "Kár az elrontott végjátékért, hiszen közel álltunk a győzelemhez."

Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője a lefújás után: "Örülünk a győzelemnek, s annak, hogy a végjátékban higgadtak tudtunk maradni. Főleg támadásban nem találtuk a ritmust, sok hibával játszottunk, a saját dolgunkat nehezítettük meg."