A Kaposvár szétbombázta a Paksot

Jobban kezdte a meccset a hazai csapat, ám az első félidő végére felzárkózott a korábban 19 pontos hátrányban lévő ASE. A szünetben aztán rendezte a sorait a hazai csapat, és elsősorban sikeres távoli dobásaiknak, valamint a jó centerjátékuknak köszönhetően megérdemelten győzték le az alapszakaszban őket oda-vissza verő paksi együttest.

Kaposvári KK - Atomerőmű SE 102-84  (26-19,22-24,24-22,30-19)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 800 néző

Vezette: Kapitány, Ádám, Boros

Kaposvár: Dunn 14/6, Szőke 3/3, Swanston 23/15, Hendlein 17/9, Spica 25. Csere: Dávid 14, Drahos 6/6.

ASE: Williams 17/6, Levy 23, Vojvoda 6, Kámán 2, Tóth 12. Csere: Idlet -, Kovács 4, Körtélyesi 9/6, Eilingsfeld 8/3.

Az alapszakaszban a két csapat mindkét összecsapását az Atomerőmű SE nyert, így volt miért visszavágnia a Kaposvárnak. Kámán és Tóth kosaraival a vendégek kezdték jobban a találkozót, majd Hendlein két büntetőjével a hazaiak is megkezdték a pontgyártást. Sőt, nem csak hogy megkezdték, de Heindlein újabb két pontjával, majd Spica középtávolijával a vezetést is átvették a somogyiak. Hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ismét a centergólokkal gyűlhet meg az ASE gondja, valamint a lepattanók megszerzése is okozhat problémát. Az elmúlt mérkőzéseken rendre halványabban teljesítettek a paksi centerek, főleg védekezésben. Az ezúttal a kezdőcsapatban helyet kapó Tóth Ádám igyekezett rácáfolni a negatív hangokra, a negyed feléhez érve két újabb duplával lendített egyet csapata szekerén. Szüksége is volt az ASE-nak centere harcos és jó játékára, ugyanis a vendégek húzóembere, a kaposvári nevelésű Vojvoda Dávid az első négy mezőnykísérletét kivétel nélkül elrontotta, ami pedig igencsak távol áll tőle általában. A hazaiaknál időközben Spica és Hendlein folytatta a pontgyártást, majd a negyed hajrájára fordulván Dunn is beszállt, így visszavették a vezetést! Az utolsó percre fordulván a vendégek hármas cserére szánták el magukat, jött Kovács, Körtélyesi és Idlet, pihenőt kapott Williams, Kámán és Tóth. A húzás nem igazán a kívánt hatást érte el, ugyanis előbb az időközben beálló Dávid Gergely értékesített egy ziccert, majd a slusszpoén Dunn-é volt: az egész bajnokságban remekelő irányító egy szép triplával zárta le a negyedet, hét pontos előnyhöz juttatva ezzel csapatát. 26-19

A második negyedben a hazaiak folytatták a jó sorozatot, ezúttal Hendlein növelte tovább az előnyt. Nem sokkal később egy szép 2+1 formájában a válasz is megérkezett, ki mástól, mint a talán egyedüliként jó teljesítményt nyújtó paksitól, Tóth Ádámtól. A 24 éves center tartotta a lelket csapatában, ami rájuk is fért, mert támadó és védőoldalon egyaránt gyengélkedtek. A legnagyobb különbség főleg a dobószázalékokban volt keresendő, ugyanis amíg a hazaik majd' ötven százalékkal tüzeltek mezőnyből, addig a vendégeknél ez a szám alig érte el a harmincat. Ennek ellenére a 15. percben a hazai mester, Fekete Ádám döntött úgy, hogy magához hívja az övéit egy kis eszmecserére, minden bizonnyal a zsinórban elrontott három támadás következtében. Az edzői intelmek hasznosnak bizonyultak, bő egy perc alatt repesztett is a KKK egy 9-2-es rohamot, amellyel 10 pont fölé növelték a differenciát. Sőt, a következő percben már 19 (!!!) volt közte, ami komoly aggodalomra adott okot vendégoldalon. A 19. minutumban aztán megtört a rossz sorozat, betalált Vojvoda Dávid, a Paks pedig megkezdte a zárkózást. Egy jó védekezés, egy Levy kosár, és máris 12-re faragták a hátrányt. Fekete Ádámtól jött is az újabb időkérés, ám ez sem törte meg az éledő paksi lendületet. Jonathan Levy faulttal együtt fejezte be az akciót, aztán helyére küldte a büntetőt is, majd Vojvoda ziccerezett Williams labdaszerzése után, és már csak hét pont volt a kaposvári előny. Mivel az utolsó percben jártunk, ismét időt kértek a hazaik, megbeszélték az utolsó támadás figuráját, majd elrontották azt, Jonathan Levy pedig egy duplával lezárta az első félidőt. Bár két perccel a félidő vége előtt megrogyni látszott a Paks, egy 14-0-ás rohammal visszakapaszkodtak, és lélektani előnyből várhatták a második félidőt! 48-43

Váltott kosáresővel indult a második félidő, jelentősebb változás nélkül. A Kaposvár nem tudta leszakítani ellenfelét, de a Paks sem tudott közelebb kerülni a somogyi gárdához. Záporoztak a találatok mindkét oldalon, szinte számolatlanul. Emitt Spica és Swanston, amott Williams és Tóth voltak a húzóemberek. A két center gyűrte egymást rendületlenül, a két amerikai pedig triplapárbajba kezdett. Aztán a 17. percben Swanston triplájára nem érkezett válasz, majd Dunn duplájára sem, így kilenc ponttal megugrott a hazai csapat, ami a meccsnek ezen szakaszában már komoly előnynek számított. Ekkor az első félidőben is fontos triplát szóró Eilingsfeld törte meg a paksi gólcsendet egy gól jó plusz büntető kombinációval, ám a felelet is azonnal megérkezett, még pedig Drahos triplája révén. Újabb két pont itt, majd kettő ott, a kilenc egységnyi előnyét pedig remekül őrizte a Kaposvár. Az utolsó megmozdulás Kovács Ákos révén a vendégeké volt, ám ezzel is csak hét pontra jöttek fel a piros-kékek. 72-65

A záró felvonásra aztán ,ég egy lapáttal rátett a Kaposvár: Dunn duplájára mág válaszolni tudott Körtélyesi egy hármassal, ám ezután Hendlein percei jöttek. A sok-sok sérülés és balszerencsés idény után végre újra remek formában pattogtató erőcsatár zsinórban három trojkát is elsüllyesztett, amellyel 15 pontosra növelte csapata előnyét, hét perccel a vége előtt. Ráadásul a remek dobóformája a többiek kedvét is meghozta: előbb Drahos, majd Swnston is beköszönt a vonalon túlról, és már húsz fölött volt a különbség, az ASE-nak pedig csodára lett volna szüksége a fordításhoz. A csoda azonban elmaradt, a Kaposvár pedig megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, még ha a különbség kissé túlzónak tűnik is. 102-83