A Kaposváré a Göcsej Kupa bronzérme!

A somogyi alakulat részéről se Hinnant, se Dávid Gergely nem tudta vállalni az összecsapást, a tegnap Zalaegerszeg elleni derbin mindketten kisebb sérülést szedtek össze, így Fekete Ádám mester jobbnak látta pihentetni a Göcsej Kupán amúgy addig remekül teljesítő két játékosát.

Ennek eredményeképpen jobban kezdte a mérkőzést az osztrák csapat, még akkor is, ha mindkét fél nagyon sok technikai hibát vétett (8-11). A Kaposvár dolgát azt sem könnyítette meg, hogy a próbajátékon lévő szerb Milos Pesics ötven másodperc után már két személyhibával rendelkezett. Hendlein Roland remekül indított, az első negyedben ő vitte vállán csapatát és neki köszönhetően az első tíz perc után négy pontos somogyi előnyt mutatott az eredményjelző (22-18).

A második negyed első pár percében is a Heard fémjelezte Güssingnek voltak mozzanatai, 27-27-re fel is zárkóztak, majd egy sikeres büntetővel ismét visszavették az irányítást (27-28). Majd a fiatal Pesics villanásai következtek, de Heard sem tétlenkedett, két és fél perccel a félidő előtt újfent egál volt az eredmény (38-38). Ám jobban sikerült a Kaposvárnak az utolsó perc, 45-40-nel mehettek a felek a nagyszünetre.

Ahogy tegnap Szombathelyen, a Güssing remekül kezdte a második félidőt, 9-0-s etapot futottak, négypontos fórra tettek szert Klepeiszék (45-49). De a hazaiak is újra megérkeztek a meccsbe, Crawford duplájával pedig ki is egyenlítettek (51-51). Ezután a somogyi gárda átrohant ellenfelén, Jancsikin ponterős játékával kialakult az addigi legnagyobb különbség a harmincadik perc végére (64-55).

Ahogyan befejezték a harmadik etapot, úgy kezdték a negyediket is Fekete Ádám tanítványai: egy hárompontossal, amellyel 10 egység fölé kúszott a Kaposvár előnye (67-55). Jancsikin ismét villantott, 16 ponttal mentek a kaposváriak az addigra már minden erejével elkészült Güssing ellen. A véghajrában még okozhatott volna fejtörést az osztrák gárda, két és fél perccel a mérkőzés vége előtt 8 pontra felzárkóztak Kochék (79-71), de egy labdaeladásnak köszönhetően ismét kétszámjegyű hátrányban találták magukat, innen pedig már nem engedett ki a Kaposvár, amely megérdemelten nyerte a bronzérmet.

Kaposvár KK – Güssing Knights  83 - 73 (22-18, 23-22, 19-15, 19-18)

Göcsej Kupa – bronzmérkőzés

Kaposvár: Kiss K. 9/3, Fodor M. 4, Crawford 12/6, Hendlein 16, Pesics 22/6. Csere: Jancsikin 16/9, Benke 2, Kovács S. 2, Papp -, Filipovics -.

A Güssing legjobb dobói: Heard 28/12, Taylor 24