A Kecskemét az Albát is legyőzte

A korai hátrányát Kromah vezérletével ugyan ledolgozta az Alba, de az utolsó két percben koncentráltabb játékával végül nyert a KTE

Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, 11. forduló

KTE-Duna Aszfalt – TLI-Alba Fehérvár 83-77 (23-13, 20-22, 14-19, 26-23)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 800 néző, v.: Vígh P. dr. Farkas G. Söjtöry T. (Parádi)

Kecskemét: Kinney 12, Kovács P. 11/6, Djeraszimovics 17/9, Ivosev 7/3, Barovics 14
cserék: Pongó Ma. -, Hegedűs 3/3, Rakics 15/9, Karahodzsics 4, Pongó Má. -

Alba: Simon B. 12, Supola 3/3, Kromah 16, Melvin 14, Csorvási M. 11
cserék: Juhos -, Tóth P. 13/9, Wood 6/3, Kovács Á. 2, Blaskovits -

Teljes statisztikát itt találtok!

A hazaiak hozták el a labdát a feldobást követően, majd James Kinney révén megszületett a találkozó első kosara is, eztán Djeraszimovics küldött a helyére egy távolit. Vendégoldalon Csorvási szerezte az első pontokat (5-2). Jól játszott a KTE, senki nem emelkedett ki a mezőnyből, csapatként működtek együtt, 10-2-es eredménynél Székely Norbertnek kellett időt kérnie. Melvin pontjaival próbált zárkózni az Alba, ám ekkor Ivosev két triplát is bevágott, vezérletével 11-2-es rohanást produkált Sztojan Ivkovics csapata (21-8). A negyed végén 23-13-at mutatott az eredményjelző.

Rakics szerezte az első pontokat a második etapban, Tóth Péter egy triplával válaszolt a magyar-szerb irányító öt pontjára (28-16). Ekkor úgy tűnt, hogy bealudt a Kecskemét, Simon büntetőivel 28-21-re zárkóztak fel a fehérváriak, de Djeraszimovics újabb trojkát dobott (31-21). Kialakult a csapatok közti 8-9 pontos differencia, kosárra kosár volt a válasz, vendégeknél Kromah és Melvin szállította a pontokat. Az előbb említett NCAA győztes bedobó nagyszerűen játszott, labdákat szerzett, gólpasszokat osztott ki. Melvin zsákolásával 41-35 volt az állás, de Djeraszimovics az utolsó pillanatban dobott egy ziccert, így tehát 43-35-ös eredmény tudatában mehettek pihenőre a csapatok.

A második félidőre egy teljesen másik Alba jött ki a pályára, agresszívak voltak mind védekezésben, mind támadásban, ami elég nagy zűrzavart okozott Rakicséknál. Jól muzsikált a Simon-Kromah-Csorvási hármas, 46-46-ra tudtak felzárkózni. Barovics és Kinney pontjaival 52-48-ra lépett meg egy kicsit a KTE, de mindig felzárkózott Székely Norbert együttese. Tóth hármasával már csak egy volt közte, ám ekkor Deraszimovics egy 2+1-es akcióval mutatkozott (57-53). Wood egy másodperccel a negyed vége előtt még kiharcolt egy faultot, de csak egyet dobott be, így 57-54-gyel vághattak neki az utolsó tíz percnek.

Ivosev duplájára Tóth válaszolt egy távolival, majd Rakics is elsüllyesztett egyet nyolc méterről (65-63). Brusztolós meccs alakult ki, nagy izgalmak vártak a szépszámú nézőseregre. 65-65-ös állásnál Kovács Péter is bedobott egy hárompontost, erre is volt válasz, Simontól 2+1, ekkor három perc volt hátra (70-70). Óriási hajrát produkáltak a hazaiak, egy 9-0-s futást tört meg Wood (79-71). Itt lényegében el is dőlt a győzelem sorsa, fantasztikus hangulatú mérkőzésen gyűjtötte be a Kecskemét tizedik győzelmét.