A Körmend a Kecskemétet is legyőzte

Forray Gábor csapata 21 pontos hátrányból még vissza tudott kapaszkodni, de fordítaniuk már nem sikerült - 91-85-re győzött a Körmend.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 10. forduló
Egis Körmend (8-1) - KTE-Duna Aszfalt (4-6) 91-85 (25-18, 23-20, 20-21, 23-26)

Egis Körmend: Wright 19/9, Hollins 15/3, Ferencz 7/3, Davis 9/3, Horti 5.
Csere: Fanning 16/6, Tuoyo 8, Halász 2, Csorvási 10, Bán -.

KTE-Duna Aszfalt: Pongó 2, Thompson 25/15, Djeraszimovics 18, Dramicanin 18/12, Karahodzsics 9.
Csere: Horváth -, Molnár 4, Wittmann 9/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Karahodzsics kosarával indult a találkozó, aztán viszont Horti révén átvette a vezetést és az irányítást is a Körmend. A hazaiak a negyed feléig nem tudtak elszakadni, 12-10 után azonban futottak egy 11-1-es szakaszt, amivel megléptek - Djeraszimovics büntetőivel alakult ki a negyed végi 7 pontos differencia (25-18), de egyértelműen a vasiak akarata érvényesült ekkor. A második felvonás elején négy pontra visszajött Forray Gábor együttese (25-21), sőt, Dramicanin hármasa után három pont is volt a különbség, de 27-24 után Wright gyorsan bevágott két triplát, nem sokkal később Davis is betalált kintről, így újra visszaállt a vendéglátó 10 pont körüli előnye. A KTE büntetőkkel tartotta magát versenyben (a triplákat kifejezetten gyengén dobták a vendégek még ebben a szakaszban, de a büntetők kiharcolásával nem volt gondjuk), de kerek 10 pont volt a lemaradásuk a nagyszünetben (48-38).

A harmadik negyed első fele megint Gasper Potocnikékről szólt - a kecskemétiek nagyon megálltak támadásban, a Körmend pedig a jó védekezések után pontos támadójátékkal tudott előrukkolni, Csorvási duplája után már 21 pontos előnyük volt a 25. percben (62-41). Itt mintha elhitték volna egy kicsit, hogy megvan a meccs, a KTE azonban nem adta fel - két hármassal és összességében egy 8-0-s szakasszal csökkentették hátrányukat, amely 12 pont környékén stabilizálódott. A negyed legvégén a borzasztóan hasznosan kosarazó Thompson nyolcadik(!!!) szerzett labdája után még a hármast is bevágta, 9 pontra csökkent a Kecskemét hátránya (68-59). A záró felvonásban előbb 14 pontra nőtt a differencia egy hazai 5-0-lal, majd a KTE megint csinált egy 8-0-s szakaszt két hármassal, így 6 pontra csökkentették a különbséget (73-67). Davis és Fanning kosaraival azonban újfent 10 lett közte a negyed felénél (79-69), és innen már nem volt visszaút a Kecskemét számára - a 38. perc végén felzárkóztak 6 pontra, az utolsó percben pedig négyre, ennél közelebb azonban nem értek, 91-85-re győzött a továbbra is mindössze egy vereséggel álló Körmend.