A Körmend kikapott a Sibenik vendégeként

Szoros mérkőzést játszott az Egis Körmend a Sibenik ellen, ám a hazaiak a végén 72-65 arányban legyőzték Teo Cizmic együttesét.

Gál László tudósítása az Egis Körmend facebook-oldalán:

Felkészülési mérkőzés, Sibenik, Horvátország
Jolly Sibenik - Egis Körmend 72-65 (21-23, 19-12, 13-20, 19-10)

Körmend: Smith 16/9, Németh 2, Loveridge 19/9, Allen 8, Csorvási 18.
Csere: Oroszi -, Doktor 2, Márton Á. -, Érsek -.

Ismét 9 játékossal mentünk harcba. Jól kezdtük a mérkőzést, gyors indításokkal Csorvási 8 pontjával elhúztunk. /5.perc: 6:15/ Volt már tíz is közte, de a hazai csapat megkezdte a felzárkózást. A negyed végén 2 pont volt a különbség. Aztán másfél perc után már egyenlő volt az állás, /24:24/ sőt a következő percekben a hazaiak a vezetést is átvették. /15 perc: 32:27/ Teo Csizmics időt kért, de csak nem akart összeállni a játék, sok pontatlanság jellemezte ekkor a csapat működését. /17.perc 38:28/ A nagyszünetre picit zárkóztunk, 5 pontos hátránnyal mentünk az öltözőbe.

A 3.negyed közepén Loveridge 3+1-es akciójával egyenlítettünk, /47:47/ majd a negyed végén már 2 ponttal mi tartottunk előrébb. Az utolsó tíz percre talán kijött a fáradság. A dobásaink sem ültek, és a védekezés sem akart igazán össze állni. Teo Csizmics két időkéréssel próbált új impulzust adni a csapatnak, de csak megközelíteni tudtuk az ellenfelet. 29 másodperccel a vége előtt, 70:64-es állásnál Smith dobhatott három büntetőt, de csak egyet tudott értékesíteni. Még ezután is volt lehetőségünk, de a dobások kiperdültek a gyűrűből. Összességében egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, kemény csatában vállalható vereséget szenvedtünk.