A Körmend megszerezte az ötödik helyet!

Mindkét gárdának nagyon fontos volt a mérkőzés, hiszen a Körmend csak győzelemmel tarthatta életben reményeit az 5. helyre, míg a paksiaknak az alapszakasz-győzelem jöhetett volna össze egy esetleges sikerrel - és a fehérváriak vereségével.

LAMIVÉD Körmend - Atomerőmű SE 94-85 (26-25, 21-16, 26-27, 21-17)

Férfi NBI/A. csoport, 22. (záró) forduló. Körmend, Városi Sportcsarnok. Vezette: Györffy, Török, Farkas.

Körmend: Ruják (15/9), Fodor (2), Ferencz (24/18), Austin (26), Shaw (14/3). Cserék: Krayem (2), Grebenár (8), Sonyák (2), Farkas A. (-), Kutasi (1).

Paks: L. Williams (18), Levy (15), Vojvoda (23/9), Kámán (3/3), Idlet (11). Cserék: Kovács Á. (3/3), Körtélyesi (), Tóth Á. (7), Eilingsfeld (-).

A fekete mezes hazai Körmend kezében landolt a labda feldobás után, így ők vezethették az első támadást. Shaw szerzett könnyű két pontot a palánk közvetlen közeléből, amire Vojvoda válaszolt három ponttal. Nem kezdtek megilletődötten a csapatok. Két perc játék után ha nem is záporoztak a kosarak, de lendületes, jó iramú játékot láthatott a vasi közönség. A vendég paksi együttes vette át inkább a dominanciát jobb védekezése és jobb támadásai révén, de a körmendiek sem hagyták magukat. A palánk alatt inkább a hazaiak voltak az urak, de a 4-5 pontos hátrányukat nem tudták ledolgozni ellenfelükkel szemben. Vojvoda nyolc perc játék után már tíz pontnál tartott, ebből két darab tripla is díszelgett a lőlapján - ám ennek ellenére jól tartotta magát a Hencsey-legénység.  Sőt, Shaw festékből szerzett duplájával még a vezetést is átvették, ezzel egy pontos hazai vezetéssel zárult az első játékrész (26-25).

A piros mezes Paks indította az első támadást. Egy bejátszott labda után Levy zsákolt hatalmasat Tóth Ádám passzából. Grebenár, aki nemrég Szolnokról igazolt vissza régi-új városába, röviddel pályára lépése után egy lecsorgó labdát pöcizett vissza, csapata pedig négy ponttal ment, de Tóth Ádám jókor volt jó helyen és értékesítette ziccerét két pontra csökkentve csapata hátrányát. Izgalmas, küzdelmes, látványos játék volt látható, hol az egyik hol a másik csapat vezetett minimálisan. A negyed végére kicsit kiengedtek a csapatok, percekig nem esett kosár. A pontkülönbség sem volt számottevő, egy ponttal mutatott többet az eredményjelző a Paks javára. Nem sokáig, ugyanis előbb Austin vette át a vezetést büntetőivel, aztán Ruják szerzett három pontot, majd betörésből két pontot. Hat ponttal húzott el így a vasi csapat hozzávetőlegesen egy perc leforgása alatt. Shaw ugyan elpuskázta az utolsó támadást, de így is maradt a hat pontos hazai vezetés (47-41).

Még csak rádobással sem próbálkoztak a csapatok, mindössze Kámán két faultját lehetett megemlíteni, majd harmadik támadásra Ferencz süllyesztett el egy három pontost a harmadik negyed első perceiben. Erre Lorenzo Williams betörésből szerzett ziccere volt a válasz, de még mindig kilenc pontos előnyben voltak a hazaiak. Ferencz Csaba már a negyedik kinti dobását lőtte be sikerrel, ami több, mint tíz pontos fórt jelentett körmendi oldalról nézve. Futott, rohant az ASE és bizony felzárkózott öt pontra, főképp Vojvoda hathatós játékának és a csapat jó védekezése következtében. Vojvoda és Tóth Ádám elügyetlenkedte az utolsó támadást, amit Grebenár büntetett meg egy szerencsés kosárral, így öt pontos körmendi előnnyel indult az utolsó felvonás (73-68).

Austin kapott remek labdát az első támadásból és a senkitől sem zavartatott ziccerét könnyűszerrel értékesítette, majd Ruják András hármasával tovább nőtt a vasi előny tíz pontra. Lorenzo Williams kozmetikázott valamicskét az eredményen. Büntetőből lopta közelebb övéit, ezzel nyolc pontra jöttek fel, még mindig nem volt lehetőség arra, hogy a hazaiak kényelmesen hátradőljenek. Kicsivel később Idlet szorításában Ferencz dobott hármast a sarokból, ez kilenc pontos előnyt jelentett, de még mindig hátra volt a negyed fele. Megérkezett Ferencz Csabától a hatodik tripla is ezzel együtt a mai meccsen már soknak mondható 13 pontos vezetés - kevesebb, mint két perccel a vége előtt. Williams éledt fel az utolsó pillanatokra és tartotta szinte egyedül versenyben az ASE-t, de közelebb már nem nagyon tudtak lopózni - tíz ponttal voltak lemaradva 40 másodperccel a vége előtt. Remek mérkőzést játszottak a csapatok, akiket továbbra is figyelemmel követhetünk még az idei felsőházi rájátszásban. Nem mindennapi, hogy Körmendnek éppen két nagy szomszéd riválisa hozta össze az ötödik helyet: a szombathelyiek kikaptak otthon, a zalaegerszegiek pedig 14 pontos hátrányt dolgoztak le a 4. negyedben és nyertek Sopronban (94-85).