A körmendi szív diadala!

Drámai végjátékot hozott a vasi rangadó, melyet a Körmend bírt jobban. Hiába játszott extrán Zagorac a hazaiaknál. A Fodor Gergely által vezetett vendégek hatalmasat küzdöttek a negyedik negyedben és győztek, megszerezték első idegenbeli győzelmüket, stílszerűen, Szombathelyen.

Férfi NB I A-csoport, 17. forduló – 2013. január 19.

SZOVA – Trend Optika KC Szombathely – Lami-Véd Körmend 91-92  (25-26, 36-23, 15-13, 15-30)

Aréna Savaria 3500 néző     Vezette: Benczur T., Györffy P. A., Boros T., (Szabadvári)

Szombathely: Kálmán 19/3, Rubin 5/3, Jancsikin 4, Ivosev 5/3, Zagorac 26  Csere: Will 13/9, Simon L. 0, Harazin 10, Váradi B. 9/3

Körmend: Ruják 10/6, Krayem 11/9, Ferencz 12/6, Austin 22/3, Shaw 14/6 Csere: Fodor G. 17/6, Farkas 2, Sonyák 1, Kutasi 3

Kipontozódott: Krayem a 20., Farkas a 33., Ruják és Ivosev a 35., Harazin és Fodor G. a 37. percben.

Bencze Tamás a SZOVA - Trend Optika KC Szombathely vezetőedzője:

"Nagyon szomorú vagyok hiszen egy nyert meccset veszítettünk el +18-ról. Kb 15-ször kellet volna 20 pont fölé mennünk de nem sikerült. Olyan könnyű helyzeteket hagytunk ki és olyan szituációkat engedtünk az ellenfélnek hogy éltek ezzel a lehetőséggel. Taktikailag rendben volt ahogy látszott az első félidőben. Az utolsó negyedben mindenki követett el hibákat egyenként és ez megbosszulta magát. Gratulálok a Körmendnek."

Hencsey Tamás a Lami-Véd Körmend vezetőedzője:

"Először is gratulálnom kell a csapatomnak. Az első félidő katasztrofális volt és így kaptunk 61 pontot kaptunk. Megint elveszítettük a lepattanó csatát amit minden meccs előtt elmondok hogy lepattanókat kell szerezni minél többet. A szünetben azt kértem a srácoktól hogy sokkal agresszívabban védekezzünk. A második félidő mind a két negyedben 15-15 pontot kaptunk és így nyerni tudtunk."

A Körmend nem tudott élni az első pontszerzési lehetőséggel, így Kálmán László középtávolijával, majd Jancsikin közelijével 4-0-ra lépett meg a hazai csapat. Mindkét oldalon elrontott támadások után, a harmadik percben Ferencz próbálkozott először távolról, nem járt sikerrel. Ellenben Ivosev igen, aki az első szombathelyi triplakisérletet váltotta pontokra. (7-2) Ferencz támadópattanó utáni ziccere és Krayem hárompontosa közé beszúrt Zagorac egy kettest, de ezzel együtt is minimálisra faragta hátrányát a vendég gárda. (9-7) Kálmán és Zagorac is két-két büntetőt értékesített, azonban a piros-feketék magyar párosa, Ruják és Ferencz kosaraival egy pontra közelítette meg ellenfelét a Körmend. (13-12) Sőt, Shaw triplájával fordítottak a Hencsey legények. Azonban kissé kellemetlenül érintette őket, hogy Shaw beütötte a negyed közepén második személyi hibáját, mellyel már bónuszba kerültek. A sárga – feketék sok tiszta külső dobást engedtek Ferenczéknek, Krayem már másodszor köszönt be távolról, de rögtön utána nála is húzták a második strigulát a falt rovatban, Jancsikin pedig pontosan büntetőzött. (17-18) Kálmán támadófaltot harcolt ki Krayemmel szemben, akinek ezzel már a 3. személyit jegyezhettük, így a palesztin-amerikait jó időre a kispadra ültette a hazai játékmester. Farkas fél perc alatt két faltot ütött Zagoracon, a légiós pedig köszönte, és sorra küldte helyére az egypontosokat. (23-18) Érthető módon jött az időkérés Hencsey Tamástól. A rövid szünetből a Körmend jött ki jobban, Fodor előbb középtávolról, majd büntetőből is eredményes tudott lenni, egy pontra hozta fel együttesét. Azonban Farkas egy eladott labda után harmadik személyijét kapta meg, Zagorac pedig gond nélkül helyére küldte a két büntetőt. A visszatérő Austin zsákolással, majd ziccerrel szerzett pontokat, amivel saját csapata javára billentette a negyed végi mérleg nyelvét. (25-26) Hiába vétettek a vendégek 10 személyi hibát, vezettek a mindössze hármat faltoló szombathelyiekkel szemben!

Rosszul folytatódott a játék a hazaiak számára a két perces szünetet követően. Ivosevet blokkolta Shaw, majd a kontratámadásból Austin sikeres 2+1-es akciót harcolt ki, fejezett be. Hosszú idő után ismét beköszöntek kintről a vendéglátók, Will triplájával egyre jött fel a Szombathely. (30-31) A csereként beálló Váradi rögtön gólpasszal jelentkezett, Harazinnak adott labdájából ért el középtávolit a center. Will rátett még egy triplát, Harazin és Zagorac pedig egy kettő plusz kettes játékot, gödörbe került a Körmend az eladott labdák miatt. (41-33) Égőtő szüksége volt a vendégeknek arra triplára, melyet Austin jegyzett, azonban Váradi visszadobta a hármast, így a 15. percben második idejét kérte ki Hencsey mester. (44-36) Az időkérés után Ferencztől szerzett labdát Váradi, akivel szemben sportszerűtlen hibát vétett a körmendi játékos, s a bedobott büntetők, Váradi ziccere után már 12-vel ment a Falco. (48-36) Ferencz nyolc méterről bevágott triplája lehetett az első rántás, mellyel megpróbálkozott kikecmeregni a gödörből a Körmend. Potyogtak a kosarak a félidőhöz közeledve, ennek a hazai szurkolók jobban, a vendégek kevésbé örülhettek. Will harmadik triplája után az addigi legnagyobb differencia állt az eredményjelző, de két támadás elég volt ahhoz, hogy feljöjjön 10-re a Körmend, s időkérésre késztesse Bencze Tamást. (57-47) Krayem a félidő utolsó percében megkapta negyedik hibáját, majd a reklamálásért járó technikait, mellyel kipontozódott. Elképesztően nehéz helyzetbe került a Körmend, mely nehezen látta a kiutat az elképesztően jól dobó és büntetőző hazaiakkal szemben. (61-49)

Érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi a félidőben, ugyanis a vendég oldal felőli palánkon gyűrűt cseréltek, javítottak, így rendhagyó módon a két együttes ugyan arra a palánkra melegített. Ezáltal finoman szólva 10 perccel hosszabbra nyúlt a félidei pauza.

Kálmán számára nem okozott problémát az új gyűrű, rögtön az első támadásból felavatta, stílszerűen, triplával. Hála Austin büntetőjének és Shaw kettesének, nem távolodtak a hazaiak a Körmendtől. A légiósduó pontjaival csak tartották magukat a fekete mezesek, de a túloldalon Zagorac villogott továbbra is, növelte előnyét a Szombathely, ekkor kért időt Hencsey Tamás. (72-57) Annak ellenére sem tudott közelebb kerülni a vendég gárda Kálmánékhoz, hogy a sárga-feketék sorra hibázták el támadásaikat. A negyed második felére fordultunk, amikor Fodor jegyzett triplát, mellyel megtörte a vendég kosárcsendet, egyben időkérésre sarkallta Bencze Tamást. (72-60) Fodor negyedik személyi nem növelte a Körmend egyenlítésre való esélyeit, a régóta padon ülő Farkas váltotta. Kálmán két büntetővel és egy középtávolival szinte eldöntötte a negyed végére a találkozót. (76-62)

Több triplával próbálkoztak a felek mindkét oldalon a záró etap nyitányán, mire Ruják betalált. Farkas két perc alatt kipontozódott, mellyel odalett a vendégek magas szerkezete. A hazai és a vendég csapat egyaránt gyengén támadott, de Fodor Gergely gól jó, plusz egy büntetős akciójával tíz pontra jött fel a Körmend, Bencze Tamás pedig egy rövid játékmegszakítással kívánta rendezni a sorokat. (78-68) Kálmán és Fodor váltottak kosárpárbajt, maradt a két számjegyű differencia. Ruják kipontozódott egy erősen vitatható falt után, majd reklamálása miatt a körmendi kispadnak írták a megítélt technikait. Az értékesített büntetők után nem tudott magabiztos maradni a Szombathely, ugyanis Austin zsákolása és Fodor indításból dobott triplája után 7 pontra jöttek fel a fekete mezesek. (82-75) Nem sokat használt Bencze mester időkérése, mivel Kyle Austin 2+1-es játéka négy egységre faragta a körmendiek negyed elején még tetemes hátrányát. Sőt, egy alapvonali labdaszerzés után Austin ziccerezett a hazai kispad pedig technikait kapott. Shaw csak egy büntető tett helyére, így egy pontos Szombathely vezetésnél támadhatott a Körmend. (82-81) Fodor kipontozta Harazint, de a büntetői kimaradtak, és a sorozatos támadólepattanók és az általuk kínált lehetőségek ellenére sem tudta átvenni a vezetést a vendég gárda, Fodor kipontozódott, a faltot kiharcoló Zagorac pontosan büntetőzött. (84-81) Ferencz kierőszakolt kettesére Rubin triplával válaszolt, mellyel megduplázta pontjainak számát -addig kettővel állt-, s talpra ugrasztotta a szombathelyi publikumot. Shaw ismét zárkóztatta a Körmendet, Will elképesztően szerencsés duplát, Ferencz triplát szórt be. (89-88)  Az utolsó perc felé haladva Sonyák két büntetőt dobhatott, az első kimaradt, de a másodikkal egyenlített. (89-89)  Ezt követően labdát szerzett a Körmend és Kutasi két emberrel a nyakán bedobta a vendégek számára vezetést jelentő duplát. (89-91) 19 másodperccel a vége előtt Zagorac egyenlített, Hencsey Tamás időt kért, s a fennmaradó időben csapata a győzelemért támadhatott. (91-91) Kálmán faltolta Kutasit, aki csak a második egypontost dobta be. 13 másodperc maradt az órán, jöhetett a hazai gárda. Will üres triplája kimaradt, Zagorac azoban támadólepattanót szedett, viszont a Szombathely elvesztette a labdát, Shaw piszkálta ki Kálmán kezéből, Kutasi pedig megszerezte. Ezzel a momentummal a sárga-fekete gárda elbukta a meccset. A Körmend megszerezte első idegenbeli győzelmét, stílszerűen, Szombathelyen.