A MAFC maradt benn az A-csoportban, a Nyíregyháza kiesett

A MAFC egy félidő alatt lerendezte a fő kérdést: a fővárosi együttes maradt benn az A-csoportban, a Nyíregyháza pedig kiesett az élvonalból.

Playout, harmadik mérkőzés
MAFC - MARSO Nyíregyháza 98-81 (27-20, 30-18, 15-22, 26-21)

MAFC: Smith 28/6, Misek 7/3, Kovács 5, Anderson 27/12, Johnson 9.
Csere: Lakits 5, Nwakamma 15/3, Mócsán 2.

Nyíregyháza: Savic 10/6, Unruh 16/9, Miller 2, Kósa 7/3, Krsztanovics 23.
Csere: Nagy 12/9, Ware 8, Bus 3, Molnár -.

A meccs teljes statisztikáját eléritek ezen a linken!

A párharc végeredménye: 2-1 a MAFC javára.

A találkozó elején Smith és Anderson vezetésével azonnal meglépett a fővárosi alakulat, a vendégeknél egyedül Krsztanovics tudott a gyűrűbe találni, de egyedül kevésnek tűnt a MAFC két húzóembere ellen (13-6). A negyed felénél fordult a kocka, először és utoljára vezetett a meccsen Sitku Ernő legénysége egy 10-0-s futással, amelyben Unruh vállalt főszerepet, de Nagy Krisztián is betalált kintről (15-18). Smith vezetésével lépett a budapesti csapat azonnal, egy 12-0-s szakaszt produkáltak a negyed végéig, így Savic duplája után is 27-20 volt az állás 10 perc játék után.

A második negyedet egy 12-1-es szakasszal indította a hazai gárda, ezzel pedig eldőlt a meccs lényegében (39-21) - Unruh a 15. percben szerezte a Nyíregy első mezőnykosarát. Felpörgött támadásban a Nyíregy, Savic révén próbáltak zárkózni, de mindenre volt válasza Garai Péter legénységének, Anderson kosarával a 17. percben megvolt a közte 20 is (48-28). Felváltva szerzett kosarakat a két fél - ez volt a forgatókönyv a félidő végéig, ahol szerzett ugyan 3 "megválaszolatlan" pontot a vendég alakulat, de így is 19 egység volt a hátrányuk (57-38).

A fordulás után nem sok minden utalt változásra, két percig egyik együttes sem tudott pontot szerezni. A MAFC talán kicsit korán hitte el, hogy megvan a meccs, teljesen leálltak a második negyed parádés játéka után, így pontról pontra közelítette meg őket a Nyíregyháza - Ware 2+1-e után 13 pont volt a különbség a 26. percben (62-49). Smith, Nwakamma és Anderson rendezték a vendéglátók sorait, de Nagy és Kósa Tamás is bedobtak egy-egy hármast a negyed hajrájában, ezekkel a kosarakkal próbálta meg a lehetetlen Sitku Ernő csapata (72-60).

A negyed elején megtörtént, ami az előző felvonásban: most a korábban lendületben lévő NYKK támadójátéka mondott csődöt, 4 perc alatt mindössze 2 büntetőre voltak jók, és mivel a túloldalon Smith 6, Anderson és Johnson pedig 3 pontot szerzett ez idő alatt, így el is dőlt ténylegesen is a mérkőzés, hiszen 22 pontos előnyben volt újra a fővárosi alakulat (84-62).  A találkozó további része, a hátralévő bő 5 perc már  csak formalitás volt, végül ... arányban győzött MAFC, így a három meccs és a teljes szezon alapján is teljesen megérdemelten tartotta meg A-csoportos tagságát, a Nyíregyháza pedig kiesett az élvonalból.