A MAFC ráijesztett a Falcóra, de megverni nem tudta

A negyedik negyedet 17-4-gyel kezdték a fővárosiak, de Norfleeték reagáltak, és végül 10 ponttal győztek a Gabányiban.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 17. forduló
MAFC (3-14) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (12-5) 78-88 (14-24, 16-21, 18-20, 30-23)

MAFC: Hot 20/6, Fodor 15/6, McCray 14/6, Lakits 1, Cvetkovics 14/6.
Csere: Misek 8/6, Katona 2, Lakosa 4, Peringer -, Bordács -.

Falco: Govens 19/6, Perl 14, Váradi 7/3, Pustahvar 7/3, Tóth 13.
Csere: Norfleet 23/12, Zsigeranovics 5.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

A vendégeknél Milos Boriszov, a hazaiaknál pedig Bennet Davis nem játszhatott, a kispadon pedig már Garay Péter dirigált Jovica Arsics helyett.

McCray kosarával indult a meccs, de gyorsan rendezte a sorokat a Falco, amely kihasználta, hogy ellenfele tartalékos, és a Govens-Tóth Norbert páros révén már a hatodik percre 10 pontos előnyre tettek szert (3-13). Perl és Norfleet is beindultak támadásban a negyed hátralévő részére, de a MAFC legalább annyit elért, hogy ezt a 10 pont körüli távolságot tartotta, pont 10 ponttal voltak lemaradva 10 perc után (14-24). A második negyed elején a Govens-Norfleet-Zsigeranovics trió kosaraival lépett meg 15-tel a szombathelyi alakulat, és Szrecsko Szekulovics gárdája nagyon magabiztosan őrizte előnyét ezt követően. Az első félidő során nem tudott már 10 ponton belülre kerülni a vendéglátó fővárosi gárda - a nagyszünet előtt Govens büntetőivel és Pustahvar kosarával 18 pont is volt a Falco előnye, Cvetkovics hozta vissza 15-re csapatát a félidő vége előtt (30-45).

Az első 20 perc során a Falco majdnem mindenben jobb volt a MAFC-nál - nagy baj volt a hazaiak szempontjából, hogy nem igazán jöttek kiugró teljesítmények, hogy a duplákat sokkal rosszabbul dobták (9/28 - 11/22), hogy ezt máshol sem tudták kompenzálni (2/9 - 4/11 tripla, 6/10 - 11/14 büntető), és hogy a pattanócsatában is hatalmas különbség volt a vendégek javára (18-29).

A fordulás után Tóth Norbert és Pustahvar kosaraival 17-18 ponttal volt jobb ellenfelénél a vendég gárda, de elkezdtek sülni a hazai triplák, McCray, Cvetkovics, Fodor és Hot is beszórtak egy-egy kosarat kintről, így a 25. percben időt kért Szekulovics, mert 10 pontra visszajött a MAFC (44-54). Büntetőkkel és Váradi triplájával megint megugrott a Falco a 27. perc végére (46-62), és a záró 10 perc előtt 17 pontos előnye volt a szombathelyieknek (48-65).

Az utolsó negyedben hatalmas hajrába kezdett még a budapesti alakulat - megint elkezdtek sülni a tripláik, McCray és Fodor is elsüllyesztettek egy-egy hármast, Hot és Cvetkovics csináltak egy négypontos akciót is, Misek pontos trojkájával pedig már csak hat pont volt a differencia a 34. perc elején (63-69). McCray zsákolása 17-4-es hazai negyedkezdést eredményezett (65-69), amit Norfleet három büntetője tört meg, majd nagyon megálltak a csapatok 66-72-nél. Norfleet újabb két egypontossal törte meg a jeget a 37. perc kezdetén, majd ő lett a nyerőember is - Hot és Fodor révén próbált még egy támadásnyi különbségen belülre kerülni a MAFC, de két triplát is beszórt a szombathelyiek cserehátvédje, lényegében neki köszönhetően döntötte el a meccset a Falco a 39. perc közepére (71-84). A MAFC borzasztóan jól küzdött, a negyedik negyedben kiválóan játszottak, de végül a vendég együttes 88-78-ra győzött, így tapad a többi éllovasra.